332 Shares 4411 views

Zapalenie zatok: objawy i leczenie choroby

Przód – choroba, w którym zapalenie zatok powłoki przednich. Zapalenie zatok występuje zbyt często, na przykład w porównaniu z zapaleniem zatok, ale skutki czołowego zapalenia zatok, a sama choroba jest bardziej bolesne dla pacjenta i niebezpieczeństwo powikłań.


Jeżeli dana osoba jest z rozpoznaniem zapalenia zatok, przyczyny choroby należy szukać przede wszystkim w nos. Najczęściej każdy infekcja dostaje się na błonach śluzowych nosa i jamy ustnej, więc to jest dokładnie rhinogenous przedni rozchodzi. W obecności przewlekłego zapalenia zatok czołowych stoi w znacznym stopniu, ale nawet ci, którzy nigdy nie cierpiał na zapalenie zatok, mogą stać się ofiarami ostrego zapalenia zatok. Dużą rolę odgrywa układ immunologiczny – jeśli jest osłabiony, zakażenie może łatwo rozprzestrzeniać poza zatok, następnie zapalenie zatok jest nieuniknione. Najczęściej u osób z silnym zakażeniem układu odpornościowego nie wstaniesz i przesyłane w postaci zapalenia błony śluzowej nosa. Zapalenie zatok, objawy, które nie zostały odzyskane, Powtarzające i przewlekły.

Wśród przyczyn zapalenia zatok ważną rolę odgrywają czynniki, które przyczyniają się do rozwoju choroby. Są to zaburzenia przegrody nosa, przerostowych zmian z jam nosowych, obecność (narośla) w polipy nosa. Jeśli masz polipy, naruszają normalnego przepływu śluzu i ona zastaivayas, zakażenie może produkować oddolne typu.

Innym sposobem, który jest opisany w literaturze medycznej – jest krwiopochodną, ale obserwacji zatok z tego powodu są rzadkie.

Objawy zapalenia zatok jest bardzo jasne, i przynoszą ogromne cierpienie pacjentów. W przypadku pacjentów z ostrym zapaleniem zatok, objawy zatrucia nie będzie Cię czeka. Naturalnie, są one przestrzegane w każdej choroby zakaźnej, ale istnieją szczególne lokalne cechy na froncie. To właśnie te cechy pozwalają niemal dokładnie zdiagnozować chorobę. Należą do nich:

  • Silne bóle głowy. Jest on zlokalizowany w okolicy czołowej w obszarach czołowych przynosowych. Pacjenci wskazują, że w miejscu całej brwi do świątyni. Ból objawem jest zwiększona, gdy głowica jest pochylony do przodu po dotknięciu lub naciśnięciu na czole. Zazwyczaj pacjenci podejmują pozycji leżącej, mało ruchu, ponieważ każdy ruch głowy przynosi im skrajne cierpienie.
  • Pacjenci z zapaleniem zatok zakłócony oddychanie przez nos. Śluzowych nosa pęcznieje membranowe, górna Sinus położył. Są to z reguły i nieruchomej (i) jątrzyć śluzu, co powodowało zakażenie.
  • Brak lub znaczne zmniejszenie zapachu.
  • Drażliwy reakcja na światło, objawy zapalenia spojówek płuc.

Większość pacjentów woli być leczony zachowawczo z góry, chociaż może to być konieczne, i chirurgii.

Leczenie zachowawcze zawiera kilka grup leków, które mogą być użyte dla skutecznego wyniku. Jest to przede wszystkim antybiotyki, które podaje się domięśniowo. Drugi zespół do stosowania miejscowego – aerozoli donosowych do zwężenia naczyń, i zmniejsza przekrwienia leków przeciwhistaminowych. Typowo, ten zakres umożliwia nie tylko usunięcie objawów zapalenia zatok, a także do regulacji wypływu wyładowania ropnego, co znacznie ułatwia proces rekonwalescencji.

Jeśli zaczniesz leczyć zapalenie zatok, objawy są takie same nie znikną, a następnie leczenie chirurgiczne. Istotą sposobu operacyjnego przekłuwania ze znieczulenia z zatok, usuwa ropę, i wprowadzenie leku. Taka interwencja dość nieprzyjemne dla pacjenta, oprócz miejsca nakłucia jest blizna.

Dlatego lepiej jest czas, aby leczyć zapalenie zatok. Objawy choroby nie powinny pozostawać poza naciskiem pacjenta. Na pierwszych objawów należy skontaktować się ze szpitala, aby jak leczenie można rozpocząć szybko i uniknąć operacji.