704 Shares 8563 views

Co to Sfera Dysona? Sfera Dysona istnieje, czy nie?

Trudno powiedzieć kiedy człowiek pierwszy zastanawiał się, czy on sam we wszechświecie. Ale możliwe jest, aby określić czas, kiedy poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie przeniesiony ze stron science fiction w nauce – w połowie ubiegłego wieku, początek ery kosmicznej. Ponieważ rozwój przestrzeni międzyplanetarnej więcej pomysłów o pozaziemskich cywilizacjach zaczęły się pojawiać. Na łamach science fiction rozgrywa się międzygalaktycznej wojny i astrofizycy i astronomowie próbowali dowiedzieć się, czy życie wokół odległych gwiazd jest możliwe. Jeśli tak, to jak ją wykryć? Ten ostatni należy do teorii idei Freeman Dyson. Zakres ogromnych rozmiarów, co pozwala gromadzić energię gwiazdy – to, jego zdaniem, należy szukać w ogromnej przestrzeni kosmicznej do znalezienia cudzoziemców.


Frimen Dzhon Dyson

Amerykański uczony pochodzenia angielskiego, który urodził się w 1923 roku. Dziś, kula 92-letniego Dysona zainteresowania, który obejmuje fizykę kwantową, astrofizyki, fizyki niskich energiach, znany jako jeden z twórców elektrodynamiki kwantowej. Mało nie więcej chwała przyniósł koncepcję, że naukowcy pożyczoną od Olafa Stepldona, pisarz science fiction, autor „Sprzedawca marzeń”. Teoria ta, zwana „Sfera Dysona”, sugeruje, że wysoko rozwinięta cywilizacja może zbudować ogromny budynek wokół gwiazdy, w celu maksymalnego wykorzystania swojej energii. Po stwierdzeniu takiej struktury, naukowcy mogą wykryć i pozaziemska inteligencja.

pojęcie

Zaawansowana cywilizacja, hipotetycznie istnieje w przestrzeni kosmicznej, prędzej czy później zmierzyć wyczerpywanie się zasobów energii – takie założenie Dysona. Promień kuli jednej jednostki astronomicznej od gwiazdy w centrum może rozwiązać ten problem. Imponująca konstrukcja rozmiar sprawia, pełne wykorzystanie energii gwiazd i, jeśli to konieczne, staje się domem dla ich twórców.

parametry

Grubość tej kuli według Dysona obliczeń musi być dostatecznie mała. Do budowy takich obiektów będzie musiał materiał wagowo zbliża Jowisza. Dzisiaj ten projekt wygląda bardzo śmiałej wyobraźni. Jednak nie można wykluczyć, że po setki lub tysiące lat ludzkość będzie w stanie przełożyć je na rzeczywistość, a teraz rozległej budowy przestrzennej takiej konstrukcji była pozaziemska cywilizacja, przewyższają nas pod względem rozwoju.

Gwiazda ze sfery Dysona słucha tych samych praw fizycznych jako systemów planetarnych. Dlatego projekt powinien być obracany: siła odśrodkowa rotacji równoważy siłę grawitacji i świateł nie pozwala obiekt, aby zwinąć i spadnie na niego.

Objawy zaawansowanej cywilizacji

Zgodnie z planem przez sfery Dysona może stać się oznaczenie obecności pozaziemskiej inteligencji nawigacyjnego. Ale jak go znaleźć? Zgodnie z obliczeniami teoretycznymi, taka struktura powinna być ciągle emituje światło. On jest nieuchwytne dla ludzkiego oka. Promieniowanie musi mieścić się w podczerwonej części widma. sprzętu zdolnego do wykrywania takich źródeł, istniejąca zresztą, że znaleźli sporo.

Charakterystyczną cechą sfery Dysona powinny być nietypowy rozkład widmowy. Szukaj projekt, opisany teoretycznie fizyk zatrudniony w ramach programu SETI, aby wykryć obecność pozaziemskiej inteligencji w kosmosie. Główną nadzieją, aby wykonać to trudne zadanie przypisane do teleskopu Spitzer „”.

argumenty przeciwko

Od momentu pojawienia się teorii Dyson był wielokrotnie poddawany przemyśleć i ponowne badanie. Rezultatem jest dobrze poinformowana opinia, że taki obiekt nie może istnieć, nie ważne jak bardzo zaawansowany cywilizacji nie było, i bez względu na to, jakie cechy posiadał gwiazdę. Sfera Dysona, obracanie całego świata, dostaje maksymalną prędkość w rejonie równika. W tym przypadku konstrukcja słupy pozostaje nieruchoma, co nieuchronnie doprowadzi do jego upadku. Jest to główny argument przeciwko teorii amerykańskiego naukowca.

Naukowcy z emisji mają również zauważyć, że zakres przestrzeni ogranicza rozwój cywilizacji i tworzy kilka istotnych kwestii społeczno-kulturowych, zasłaniając korzyści od samego początku.

alternatywy

Jednak w naukowym rozwoju teoretycznego Dyson nie jest zatopiony w zapomnienie. Opisano kilka przykładów wykonania zmian konstrukcyjnych, które biorą pod uwagę głównych zarzutów. Pierwszy z nich – jest mała szerokość pierścienia tak duży, jak średnica kuli. Aby spełnić taki obiekt może być na kartach powieści „World-Ring” Larri Nivena.

Druga opcja – konstrukcja, kształt przypomina bączka. Curved zgrubienie w rejonie biegunów są otwarte. Ten przykład wykonania charakteryzuje się kula samo znaczenie w dowolnym miejscu na stronie wewnętrznej.

Jego rozwiązaniem proponowanym problemu i radzieckiego fizyka GI Pokrowski. W jego modelu, konstrukcja składa się z zestawu pierścieni, tworząc coś na kształt muszli. Taka opcja nazywa zakresu „sink wstawiennictwo”.

Struktura Criswell – Inna modyfikacja proponowany przez Dysona astrokonstruktsii. Jej cechą – fraktalna powierzchni, aby zmaksymalizować obszar odbiorczy promieniowania gwiazdy.

Poszukiwania hipotetycznej sfery Dysona

rozwój teoretyczny amerykańskiego fizyka od ponad pięćdziesięciu lat. Ale poważnie myśleć o możliwości wyszukiwania, podobny do zakresu, zaczęliśmy dopiero w 2000 roku, kiedy rozwój technologii pozwolił wgląd w odległe zakątki kosmosu. Analiza danych pochodzących z teleskopów wykazały, że obiekty, które odpowiadają roli gigantycznych sztucznych struktur, kilkaset tysięcy. Jednakże, charakterystyka każdego kandydata z inną prawdopodobieństwa są wyjaśnione powody prozaiczne, wśród których są wywoływane Comet roi, chmury wodoru i tak dalej.

Jednym z najnowszych pretendentów do gwiazdy, otoczonych Sfera Dysona, nie było światła w konstelacji Łabędzia. W katalogach astronomicznych jest określany jako KIC 8462852.

Sfera Dysona odkrył?

Na jesieni ubiegłego roku na łamach mediów może być postrzegana pozycja ogłosić lokalizację otwarcia pozaziemskiej cywilizacji. Star, nie daleko od gdzie żyjemy nieznanych inteligentne istoty, zwane WWI 8462852. Na osobliwości światło stało się znane dzięki teleskopu „Kepler”.

Na jesieni 2015 roku pierwsze wyniki badań to dziwny świecący zostały opublikowane. Raz na 800 dni, promieniowanie gwiazdy zmniejsza się o 15-20%. Recesja trwa od kilku dni do kilku miesięcy. Takie zachowanie nie jest charakterystyczne dla znanych klas światła i nie mogą być wyjaśnione przez przejście planety na całym dysku, tak jak w tym przypadku, redukcja emisji będzie zawsze taki sam czas. Dzheyson Rayt, naukowiec z University of Pennsylvania, zasugerował, że przyczyną tej anomalii – Sfera Dysona. KIC 8462852, a tym samym stał się głównym kandydatem do poszukiwania pozaziemskiej inteligencji.

inne wyjaśnienia

Wright wielokrotnie orzekał, że jest to tylko jedna z wersji, z których najbardziej prawdopodobne. Jednak dzięki wiadomością mediów ewentualnego odkrycia Sfera Dysona rozsianych po całym świecie. Tymczasem istnieją inne wyjaśnienia dziwnych promieniowania gwiazdy. Naukowcy z Yale University prowadzone przez Tabetha Boyadzhian sugerują, że światło jest otoczona rojem komet. Być może, KIC 8462852 kilka tysięcy lat temu, wziąłem je, gdy przeszedł przez innego układu planetarnego. Thabet powiedział, że to wyjaśnienie jest tylko nieznacznie bardziej prawdopodobne niż Sfera Dysona. Spotkanie dwóch systemów gwiezdnych – bardzo rzadkie wydarzenie, a objętość przechwyconego rój komet musi być ogromna. Jednak ta teoria dotąd zdobyła największą liczbę zwolenników w świecie naukowym.

Przyjrzyj się białych karłów

Aby wyszukać Sfera Dysona połączonych przez naukowców z Turcji. Mają niedawno opublikowane badania, zgodnie z którym jest poszukiwanie takiej struktury niezbędne na białych karłów. Stosunkowo małe i zimne obiekty kosmiczne to końcowy etap ewolucji gwiazd podobnych do Słońca. W ich otoczeniu sfera konstrukcja wymaga mniej wysiłku i więcej materiału niż wokół masywnych gwiazd. Naukowcy obliczyli, że grubość struktury zbliżone do białego karła nie przekracza 1 metr. Do jej budowy byłby wymagany materiał, wagowo, w przybliżeniu równy Księżyca.

Może po pewnym czasie, naukowcy doszli do wniosku, że Sfera Dysona – zbędne lub zbyt skomplikowane struktury. Jednakże, podczas gdy poszukiwanie hipotetycznej struktury trwa. Jest to na pewno powiedzieć, że idee te pojawią się w przyszłości, kiedy ludzkość nie zatrzyma, próbując znaleźć w ogromnych kosmicznych braci na przyczyny.