751 Shares 5014 views

„Kofeina”: instrukcję obsługi, wskazań, ceny

Nowoczesny tempo życia wymaga pełnego zaangażowania danej osoby w jej wir tak bardzo wielu ludzi nie ma wystarczająco dużo odpoczynku. Jak pokonać senność? Rozproszyć sen i angażować się w aktywnym trybie często pomaga filiżankę kawy. Ale ta metoda nie zawsze działa. Dlatego wiele osób wybiera alternatywne – lek zatytułowane „Caffeine”. Instrukcja obsługi psihostimuliruyuschy charakteryzuje go jako leku, których skuteczność jest związana z w nim alkaloid wytworzonego z zastosowaniem liści herbaty (2% kofeiny), kawa (1-2 procent) i orzechy kola.


„Kofeiny Benzoesan sodu”, który można znaleźć w aptekach, jest syntetycznym lekiem pochodzące od tych związków.

Właściwości farmakologiczne (aplikacji)

pochodne metyloksantyny – kofeina – posiada psychostymulujące i analeptic wpływ na organizm. Jego główną cechą jest zdolność do poprawy aktywności ruchowej, stymulować pozytywne odruchy i procesy zachodzące w wysokiej wzbudzenia kory mózgowej. Dzięki takiemu oddziaływania na organizm, zwiększa aktywność fizyczną i umysłową, przechodzi senność, osłabienie zmęczenie.

Kofeina może również zwiększyć ciśnienie krwi, ale występuje częściej u wstrząsu lub upadku państw. W małych dawkach, kofeina działanie stymulujące w dużej – często do ośrodkowego układu nerwowego. Jakie dalsze działania ma kofeiny? Instrukcje użycia częstotliwości i ostrzega wgłębienie oddechu podczas przyjmowania leku, skurcz naczyń mózgowych i zmniejszając ciśnienie w niej tlenu. Jeśli niedociśnienie kofeina często normalizuje ciśnienie krwi. Również znany alkaloid działanie rozkurczowe wywieranego na mięśnie gładkie i stymulujące – na prążkowanych. Pod wpływem kofeiny zwiększa aktywność wydzielniczą żołądka i zwiększenie metabolizmu podstawowego (zwiększona glikogenolizy, przyspieszenie lipolizy). Łagodne działanie moczopędne jest również efektem kofeiny.

„Kofeina”: Wskazania do stosowania

Przepisać leki w leczeniu chorób związanych z obniżonym centralnego układu nerwowego, chorób układu sercowo-naczyniowego w i układu oddechowego (włączając zatrucie lekami, toksynami i alkoholu, w wyniku infekcji), niedotlenienia, zmęczenie, moczenie (w tym u dzieci), migrena do usuwania skurcze naczyń mózgowych. W okulistyce kofeiny stosowanych po operacji oczu zmniejsza napięcie i odwarstwienie siatkówki.

Lek ten jest również pokazany ze spadkiem wydajności fizycznej i psychicznej, senność, aby przywrócić optymalny poziom aktywności. Stabilny trend w ostatnich latach stosowanie tego leku jako katalizator procesu odchudzania. W tym warunkiem jest dokładne przestrzeganie dawkowania, poradę lekarza i ćwiczenia. W mieszaninie kosmetyki „kofeina benzoesan sodowy” i „Kapsikama” dobrze założona jako skuteczny środek do zwalczania cellulitu tajemnicy.

Formularz uwolnienie

„Kofeina benzoesan sodu„(zawierające do 40% kofeiny), jest dostępny w postaci roztworu do iniekcji, tabletek lub proszku (kapsułki).

Metody stosowania i dawkowanie

Jak wziąć „Caffeine”? Tabletki, instrukcje użytkowania, które doradza się jego stosowanie w ciągu nie więcej niż 2-3 razy dziennie, przeznaczonych dla osób dorosłych, w pojedynczych dawkach 100-200 mg (nie więcej niż 0,4 g) i dobę – nie więcej niż jeden gram, dla dzieci – 25-100 mg. Ampułki z kofeiną (1 ml), są przeznaczone do podawania podskórnego i podspojówkowego.

Niemowlęta podawano podskórnie dziesięć procent roztworu kofeiny ml 0,25-1. W okulistyce jest on również stosowany 10% roztwór kofeiny w ampułkach: wkrapla się preparat pod spojówką 0,3 ml raz dziennie. Dawka, czas trwania leczenia określona przez lekarza, w zależności od stanu pacjenta, jak również charakteru choroby. „Kofeina benzoesan sodu” nie powinien być przed snem.

Przeciwwskazania

Psychostymulujące „instrukcje„Caffeine-benzoesan użytkowania nie jest zalecane dla osób z nadciśnieniem, drażliwość, zaburzenia snu (bezsenność), cierpiących na miażdżycę, tachykardia, padaczka, drgawki, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe (jaskra). Przeciwwskazane jest również lek dla dzieci poniżej 12 roku życia i ludzi starości. Maski cellulitu i okłady z kofeiny nie powinny być stosowane na zmienioną chorobowo skórę.

skutki uboczne

Podczas podawania leków zawierających kofeinę, instrukcja obsługi radzi zwrócić uwagę na możliwą negatywną reakcję organizmu: ośrodkowy układ nerwowy – niepokój, pobudzenie, drżenie, bóle głowy, niepokój, drgawki, zawroty głowy, zwiększone napięcie mięśni, zwiększone odruchów, bezsenność, szybkie oddychanie , W przypadku szybkiej eliminacji leku może wystąpić śpiączka, senność, osłabienie, zwiększonej inhibicji reakcji OUN.

Z CCC może arytmia, tachykardia, zwiększone ciśnienie krwi. Z przewodu pokarmowego – nudności, zaostrzenie choroby wrzodowej, wymioty, kolka. Długotrwałe stosowanie może przyzwyczajania zależności lekowej z uwagi na powstawanie w komórkach mózgowych nowego receptora adenozyny.

przedawkować

Jakie są objawy nadmiaru kofeiny może powodować? Instrukcja użytkowania w takich przypadkach ostrzega o zwiększonym nasileniem objawów niepożądanych: lęk, dezorientacja, pobudzenie psychiczne i motor, drżenia lub mięśni, drgawki; odwodnienie, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, bóle głowy, dzwonienie w uszach, hipertermia, częste oddawanie moczu, nudności i wymioty.

Stan ten może wystąpić po otrzymaniu 300-600 mg (4) filiżanki kawy dziennie, szczególnie przy łączeniu ich z tabletek przyjmowania „kofeina benzoesanu sodowego.”

Przestrogi

Podczas ciąży i karmienia dziecka spożycie kofeiny jest przeprowadzane w przypadkach absolutnej konieczności i pod nadzorem lekarza! Nadużywanie narkotyków i picia zwróconej możliwość samoistnego poronienia, wewnątrzmacicznego opóźnienia wzrostu, hamowanie, lub zaburzeń w rozwoju kośćca u płodu arytmii. Okres laktacji kofeina przenika do mleka matki i gromadzą się, bezsenność zagraża okruchy i nadpobudliwość.

„Kofeina”: instrukcję obsługi, cen, warunków przechowywania i trwałości

Przechowywać lek ten może być poza zasięgiem dzieci z nich, w temperaturze do 25 stopni, nie więcej niż 5 lat.

TABLETKI koszt „kofeina benzoesanu sodowego” (6 części) w aptekach obecnie wynosi około 32-40 rubli opakowanie 10 ampułek (1 ml), roztwór 20% sprzedawane przez 40-64 rubli.

analogi

Ponadto, tabletki wytworzone blistrów do 6 lub 10, a także w postaci roztworu do iniekcji w ampułkach, apteki może spełniać preparatów z różnymi kombinacjami substancji, w tym kofeina. Co jeszcze wyróżnia leki zawierające kofeinę, instrukcje stosowania leków? Analogi opinie specjaliści nazywają brzmienie: "askofen" (40 mg) i "Kofitsil Plus" (50 mg substancji w pytaniu), "Migrenol" i "Solpadein szybko" – 65 mg, "Akvatsitramon" (45 mg), a także „Tsitramon "i zwykle" Solpadein „- 30 mg. Napoje zawierające tę wspólną psychostymulujące, komentarze na forach wspomnieć, kawę, herbatę, gorącą czekoladę i napoje gazowane (koks). Podwójne stężenie kofeiny różnych środków do odchudzania „Płynny kasztana”, który zawiera guaranin (analog kofeiny i teiny).