415 Shares 4841 views

Przygotowanie "Celebrex": recenzje, analogi, instrukcje użycia, cena

Pokonać kręgosłup, ostry ból w stawach i zmiany w tkankach łącznych działają na tle stanów zapalnych – niestety te choroby stały się najczęstsze w naszych czasach. Ten stan rzeczy ma wpływ na sposób życia, brak normalnego wysiłku fizycznego, czynniki dziedziczne. Oprócz ciężkiego bólu, który cierpi w tym stanie, zdolność pacjenta do zniszczenia całego ciała, zmiany chemii krwi i zaburzenia prawidłowego działania narządów wewnętrznych.


Dlatego tak ważne jest monitorowanie stanu zdrowia i leczenie chorób w czasie. Jednym z skutecznych leków należących do grupy leków nie steroidowych jest "Celebrex". Opinie lekarzy potwierdzają skuteczność w porównaniu z podobną linią leków przeciwzapalnych.

Główny efekt leku

Zaletą leku można nazwać jego zdolnością do hamowania aktywności procesu zapalnego na różnych stadiach choroby. Wchodzenie do krwi, narkotyk jest w stanie ucisnąć COX2, co prowadzi do zatrzymania stanu zapalnego. Lek "Celebrex" ma wyraźną właściwość przeciwbólową, działanie przeciwgorączkowe. Dlatego nie tylko eliminuje ogniska zapalne, ale także usuwa nawet ostry ból, zmniejsza gorączkę.

Zasadą tego leku jest minimalny wpływ na płytki krwi, tzn. Lek nie powoduje problemów z krzepliwości krwi. Kiedy ten środek nie steroidowy jest przyjmowany, nie wystąpi podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit, zmniejsza się ryzyko wystąpienia wrzodów i zapalenia błony śluzowej żołądka u pacjentów.

Dlatego też tabletki "Celebrex" są znacznie częściej stosowane niż inne preparaty NSAID: "Naproxen", "Kwas acetylosalicylowy", "Ibuprofen".

Reżyseria

Kapsułki "Celebrex" mają zdolność do zmniejszenia silnego bólu stawów, eliminują sztywność, radzą sobie z nadmiernym obrzękiem. Efekt ten pozwolił na leczenie pacjentów z rozpoznaniem reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia kości i stawów. Wpływ leku osiąga maksymalny efekt w ciągu 24-48 godzin po podaniu pierwszej dawki. Z bolesnym menopauzą, lek skutecznie usuwa ból, nawet najbardziej ostre. Również jest skutecznie stosowany w celu zatrzymania bólu po zabiegu (chirurgia szczękowa i ortopedyczna).

Pacjenci z zesztywniającym zapaleniem kręgosłupa "Celebrex" pomagają uniknąć procesów patologicznych i poprawiają funkcjonalną zdolność organizmu. Obserwując dynamiki rodzinnej polipowatości gruczolakowatej, stosowanie leku prowadziło do znacznego zmniejszenia wzrostu polipów w grubych i dwunastkowych wrzodach: ich liczba i wymiary uległy zmniejszeniu. Lekarze mówią, że odpowiednie dawki leków i przestrzeganie schematu leczenia pozwalają osiągnąć doskonały wynik podczas stosowania leku Celebrex. Informacje pacjenta wskazują na minimalne skutki uboczne podczas przyjmowania tego leku.

Forma i skład preparatu

Wysoce selektywnym inhibitorem jest kapsułka żelatynowa o prawie białym lub białym kolorze, nie są przezroczyste i są oznaczone niebieskimi taśmami z napisem "7767" z jednej strony i "100" lub "200" po przeciwnej stronie. Zawartość kapsułki: granulki białego koloru.

Skład leku obejmuje: celekoksyb (główny składnik aktywny), laktoza, powidon K30, laurylosiarczan sodu, stearynian magnezu, kroskarmeloza sodowa. Obudowa wykonana jest z ditlenku tytanu i żelatyny spożywczej. Jeśli zaleca się podawanie leku domięśniowo, zaleca się stosowanie "Celebrex". Ten typ leku jest wydawany jako roztwór do wstrzykiwań 2,2 ml w ampułkach – główna substancja celekoksybu.

Farmakokinetyka

Lek jest dobrze wchłaniany we krwi podczas przyjmowania na pusty żołądek i osiąga maksymalne wartości po około 2-3 godzinach, jednakże stosowanie leku wraz z tłuszczową żywnością może opóźnić ich nagromadzenie przez 1-2 godziny. Dlatego warto konsultować się z lekarzem w sprawie czasu podania leku.

Wchodząc do krwiobiegu, substancje czynne nie wiążą się z krwinkami czerwonymi krwi, ale ten mechanizm nie wpływa na osiągnięcie pożądanego stężenia leku w organizmie. Lek jest metabolizowany w wątrobie poprzez utlenianie i glukuronizację z udziałem enzymu CYP2C9. Lek jest wydalany z moczem i kałem w postaci prostych metabolitów, a jedynie 3% substancji czynnej pozostaje niezmieniona.

Preparat "Celebrex", którego analogi są podobne w kompozycji, jest rozpoznawany jako środek powodujący minimalne zagrożenie dla zdrowia, dzięki zdolności pochłaniania w jak największym stopniu i niemal całkowicie wyeliminowany z organizmu. Przy małej masie ciała obserwuje się wyższe stężenie leku we krwi, a zjawisko to obserwuje się u kobiet. Nie wiadomo dlaczego, ale ludzie z rasy Negroid mają tę samą dynamikę. Dlatego te grupy pacjentów są przepisywane niższe dawki leku na początku leczenia.

Wskazania dotyczące użycia

Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny przeznaczony do leczenia objawowego, zaleca się stosowanie leku Celebrex. Wskazania dotyczące stosowania:

 • Reumatoidalne zapalenie stawów;
 • Zapalenie kości i stawów;
 • Zapalenie kręgosłupa;
 • Algodismenorea;
 • Ostry ból (okres pooperacyjny, ból pleców, choroby układu mięśniowo-szkieletowego);
 • Są stosowane w kompleksowym leczeniu gruczolakowatości polipowatych.

Warto zauważyć, że odpowiednie leczenie może być przepisane tylko przez lekarza prowadzącego zajęcia na podstawie przeprowadzonych badań.

Metody przyjmowania leku

Weź leki w środku, niezależnie od spożycia pokarmów. Nie żuć tabletek, pić z czystą wodą. Warto zauważyć, że przy długotrwałym stosowaniu leku może powodować powikłania sercowo-naczyniowe. Dlatego też lekarze przepisują krótki okres leczenia lekiem "Celebrex". Opinie ekspertów potwierdzają, że maksymalna dawka długoterminowego leczenia nie powinna przekraczać 400 mg na dobę!

 • Leczenie zapalenia kości i stawów – odpowiednia dawka wynosi 200 mg na dobę. Jednorazowy odbiór jest możliwy lub podzielony na dwa (w tym samym przedziale czasu).
 • Reumatoidalne zapalenie stawów – dawka 100 lub 200 mg sugeruje się 2 razy dziennie. W szczególnie ważnych ekranach – do 400 mg, dwa razy na dobę.
 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa – 200 mg na dobę, przy przyjęciu 1 lub 2. Według uznania lekarza, dawka może być zwiększona do odpowiednio bezpiecznego
 • Dysmenorrhea i zespół ciężkiego bólu – leczenie rozpoczyna się od 400 mg na dobę, a jeśli to konieczne, w pierwszym dniu leczenia dodaje się kolejne 200 mg. W następnych dniach należy zażywać 200 mg dwa razy na dobę.

Czas leczenia zależy od lekarza prowadzącego.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Oprócz możliwych reakcji alergicznych na składniki leku, istnieją ograniczenia, w których zabronione jest używanie leku Celebrex:

 1. Astma jest oskrzelowa, pokrzywka, alergia na inne NLPZ.
 2. Okres pooperacyjny po odstawieniu aortykologicznym.
 3. Wrzód trawienny (zaostrzenie).
 4. Krwawienie przewodu żołądkowo-jelitowego.
 5. Zapalenie jelit.
 6. Niewydolność serca.
 7. Ciężka niewydolność wątroby.
 8. Niewydolność nerek.
 9. Ciąża i laktacja.
 10. Nie zaleca się stosowania do 18 lat.
 11. Nadwrażliwość na składniki leku i sulfonamidy.

Należy zachować ostrożność stosując lek z zatrzymaniem płynów w organizmie, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzycę.

Zdarzenia niepożądane

Mimo wysokiej skuteczności leku, przy długotrwałym przyjęciu lub niezgodności z reżymem i dawką, mogą wystąpić działania niepożądane związane ze stosowaniem preparatu Celebrex. Świadectwa pacjentów wskazują na najczęstsze objawy, takie jak:

 • Alergiczne objawy: wysypka, pokrzywka, świąd.
 • Wzdęcie, zjawiska niestrawności, obrzęki, bezsenność.
 • Kaszel, katar, reakcje typu grypy i zakażenia układu oddechowego.
 • Zakażenie dróg moczowych.

O wiele rzadziej obserwowano zwiększone lęki, anemia, szum w uszach, uderzenia gorąca, arytmia, tętnica nadciśnienie tętnicze. Niektórzy pacjenci odnotowali powstawanie wrzodów w przewodzie pokarmowym, obrzęk naczynioruchowy, powstawanie bulwy na skórze, zaostrzenie zapalenia trzustki lub jej rozwój, zamieszanie. Wszystkie te objawy mogą wystąpić tylko w krótkim czasie leczenia (do 12 tygodni, w dawce nie przekraczającej 800 mg). Ale w przypadku długotrwałej terapii (do 3 lat) są:

 • Częste: zaburzenie stolca, nadciśnienie tętnicze, infekcje ucha, dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego, nudności, dysphagia, zapalenie gruczołu krokowego, zwiększenie stężenia kreatyny.
 • Rarer: arytmia, dusznica bolesna, udar niedokrwienny, miażdżyca tętnic, zaburzenia snu, krwawienie z pochwy, wrzody podskórne, bolesne miesiączkowanie, zwiększenie stężenia hemoglobiny, obniżenie hematokrytu.

Interakcja leku z innymi lekami

Lek jest aktywnie biotransformowany z udziałem P450 2C9 (cytochromu). Dlatego możliwe jest bezpośrednie oddziaływanie leku z innymi lekami:

 1. Jednoczesne stosowanie leku Warfarin zwiększa ryzyko śmiertelnego krwawienia.
 2. Preparat "Ketanazol" i "Fluconazol" zwiększają stężenie substancji czynnej celekoksyb prawie dwa razy.
 3. Stosowanie inhibitorów ACE lub blokerów angiotensyny z NLPZ może znacznie zmniejszyć ich działanie przeciwnadciśnieniowe
 4. Połączenie leków zawierających lity może znacznie zwiększyć jego poziom we krwi.
 5. Zabronione jest jednoczesne stosowanie preparatu "Celebrex", analogów zawierających celekoksyb, z innymi NLPZ!

Analogi leków

Warto zauważyć, że przygotowanie "Celebrex" nie jest za dużo, jego cena wynosi średnio od 400 do 450 rubli. W przypadku 10 kapsułek (dawka 100 mg). Jednakże w przypadku długotrwałego leczenia takie leczenie jest dosyć kosztowne u pacjenta. W tym przypadku, za zgodą lekarza, przepisać leki zawierające celekoksyb. Analogami do przygotowywania "Celebrex" są:

 • Lek "Ranselak";
 • Lekarstwo "Revmoxib";
 • Tabletki "Flogoxib";
 • Kapsułki "arthoxy".

Te analogi zawierają tę samą substancję czynną i mają prawie identyczny efekt terapeutyczny w leczeniu chorób. Należy pamiętać, że odpowiednia dawka analogu jest również zalecana przez lekarza prowadzącego. W tym przypadku lekarz bierze pod uwagę różne składniki pomocnicze w analogach, zawierają różne dodatki w porównaniu z preparatem "Celebrex". Instrukcje, opinie lekarzy potwierdzają możliwość wystąpienia reakcji alergicznej u pacjenta na substancje pomocnicze różnych leków tej samej grupy.