510 Shares 4614 views

"Verso Toyota" – minivan dla szczęśliwej rodziny!

Samochodowy minivan Toyota Verso roku modelowego 2013 został po raz pierwszy wprowadzony do publicznej wiadomości na międzynarodowym pokazie samochodowym w Paryżu w 2012 roku. Według samych twórców zmodernizowany minivan został poddany ponad 450 modyfikacjom. Zmieniła się nie tylko konstrukcja samochodu, ale również techniczne. W naszym przeglądzie rozważymy wszystkie cechy nowego modelu Toyota Verso.


Projekt

Jeśli porównamy nowość z poprzednimi pokoleniami, linia modelu Toyoty Minivan 2013 została poddana wielu zmianom związanym z wyglądem zewnętrznym. W przedniej części samochodu znajdują się trójkątne reflektory głównego światła, wąska kratka chłodnicy o ostrych i jednocześnie stylowych liniach. Reflektor łączy się płynnie w skrzydłach odciążających, a przedni zderzak staje się teraz bardziej aerodynamiczny. Jej konstrukcja jest tak szeroki, że cały zderzak łączy się z jezdnią. Takie nietypowe rozwiązania projektowe pozwoliły wyobrazić sobie wygląd samochodu sportowego.

Projekt wnętrza

Wnętrze, w przeciwieństwie do wyglądu zewnętrznego, uległo mniejszym zmianom. Na pierwszy rzut oka nowości, w ogóle nie zauważono nowych szczegółów, ale mimo to są, i należy je zauważyć. Wśród aktualizacji warto podkreślić obecność białego oświetlenia na tablicy przyrządów (należy przypomnieć, że w wersji przedwojowej była pomarańczowa). Widoczne są również czarne wkładki ozdobne duży ekran dotykowy o przekątnej 6,1 cala, a na deflektorach wentylacyjnych znajduje się piękne krawędzie chromowane. Trend zainstalowania wkładów chromowych jest widoczny na przedniej torpedie i na klamkach. Jeśli chodzi o fotele, tym razem stały się bardziej komfortowe dzięki nowym układowi bocznych rolek podparcia, a tapicerka wnętrza stała się bardziej przyjemna w dotyku.

Specyfikacje techniczne

Nowy minivan Toyota będzie wyposażony w 5 silników (trzy silniki Diesla i dwie benzyny). Wśród nich warto wspomnieć o jednostkach napędowych o mocy 126, 150 i 177 KM oraz o pojemności 2,0, 2,2 i 2,2 litra. Niestety niemiecki producent nie spieszy się z dostawą linii silników Diesla na rynek rosyjski, a zatem krajowi kierowcy mają szansę kupić samochód z silnikiem benzynowym. Zakres jednostek benzynowych składa się z dwóch silników. Pierwszy z nich ma moc 132 KM i pojemność 1,6 litra. Drugi silnik o pojemności roboczej 1,8 litra rozwija moc 147 "koni". Silniki są wyposażone w dwa rodzaje przekładni – sześciobiegową manualną skrzynię biegów lub odmianę.

Minivan "Toyota" – cena

Koszt nowego niemieckiego samochodu w podstawowej konfiguracji "Comfort" wynosi 820 tysięcy rubli. Cena obejmuje silnik o pojemności 1,6 litra i automatyczną skrzynię biegów. "Toyota" minivan, wyposażony w kompletny zestaw, kosztuje miłośników wygodnej jazdy 1 milion 90 tysięcy rubli. Jak widać, trzeba płacić za jakość. Ale nadal za te pieniądze można uzyskać naprawdę komfortowy, niezawodny i bezpieczny minivan, który nie zawiedzie właściciela w najistotniejszej chwili.