716 Shares 6780 views

Pojazd 33104 GAS: ogólny opis i charakterystyka

Gorky Automobile Plant to nowoczesne przedsiębiorstwo, które stale sprawia, że klienci są zadowoleni z dobrych i wysokiej jakości samochodów. Jedną z takich maszyn, zasługującą na najbliższą uwagę od kupujących, jest GAZ 33104 Valdai. O tym, a my porozmawiamy w tym artykule.


Informacje ogólne

33104 GAZ jest z natury środkowym pojazdem ciężarowym o małej ładowności, należącym do drugiej kategorii w kategorii MCV. Ściśle mówiąc, samochód był w jakiś sposób pośrednim ogniwem, które zajmowało niszę między niskobudżetowymi pojazdami handlowymi a ciężarówkami pełnoprawnymi. Zgodnie z istniejącymi parametrami konstrukcyjnymi 33104 GAZ prawie nie różni się od standardu "Gazelle" na pokładzie, z wyjątkiem rozmiaru nośności i dostępnych wymiarów.

Kabina kierowcy

Miejsce pracy kierowcy jest prawie całkowicie skopiowane z Gazelle. Wnętrze kabiny wyróżnia się prostotą i uważnością, ergonomia jest również na wysokości. Każda kontrola znajduje się w fotelu kierowcy. W wersji podstawowej maszyna ma trzy fotele, z których każdy może być dostosowany do wygody. Jednak z kolei nie można ich nazwać zbyt wygodnymi. Deska rozdzielcza jest dość prosta i w pełni funkcjonalna.

Powerplant

33104 GAZ jest wyposażony w niezawodny i trwały białoruski silnik MMZ D-245.7E-3. Silnik spełnia wszystkie wymagania europejskiego standardu ekologicznego Euro-3 i jest wyposażony w dość wysoką cenę urządzeń automatyki produkowanych przez niemiecką firmę Bosch. W turbodoładowanym silniku Diesla wyposażony jest w chłodzenie cieczy i ma pojemność 4,8 litra. Jednocześnie produkuje on 119 KM przy prędkości 2400 obr./min. Silnik jest połączony z pięciobiegową skrzynią biegów mechaniczną, dzięki której docisk jest przenoszony na oś tylną.

Automatyczny napinacz łańcuchowy, używany jako napęd dla systemu dystrybucji gazu, może obsługiwać ponad 500 000 kilometrów bieżni bez konserwacji.

Najlepsze 33104 GAS nadaje się do ruchu miejskiego i dalekiego zasięgu, co potwierdza obecność tak zwanej "europejskiej" wersji kół na kołach o średnicy 17,5 cali. Ponadto, to rozwiązanie techniczne umożliwiło zmniejszenie wysokości ładowania samochodu do 985 milimetrów. Samochód ma metalową platformę z wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa konstrukcji i klapkami.

Wskaźniki techniczne

GAZ 33104, którego parametry techniczne są podane poniżej, posiada przekładnię zębatą z łbem śrubowym wyposażoną w siłownik hydrauliczny.

Wśród głównych parametrów technicznych maszyny znajdują się:

  • Waga samochodu wynosi 3425 kg.
  • Ciężar przewożonego ładunku wynosi 3815 kg.
  • Szerokość rozstawu osi wynosi 3310 mm.
  • Maksymalna dopuszczalna prędkość przy pełnym obciążeniu wynosi 95 km / h.
  • Czas, w którym samochód przyspiesza do prędkości 80 km / h, wynosi 45 sekund.
  • Okresowość rutynowej konserwacji – co 10 000 kilometrów podróży.
  • Wskaźnik zużycia paliwa wynosi 13 litrów paliwa na 100 km.
  • Kąt obrotu kół wynosi 45 stopni.
  • Promień skrętu wynosi 6 metrów.

Układ hamulcowy

"Valdai" jest wyposażony tylko w pneumatyczne hamulce, które pozwoliły na pierwszy samochód w Rosji, gdzie to rozwiązanie techniczne zostało zastosowane. Każdy mechanizm hamulcowy to auto-disk, a także ABS, co pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa czynnego.

Samochód posiada zawieszenie sprężynowe wyposażone w pręty antypoślizgowe, a także dwustronne amortyzatory typu hydraulicznego.