662 Shares 4652 views

Jak przezwyciężyć strach przed walką w trzech etapach

Nasze obawy są naszymi ukrytymi wrogami. Oni przytłaczają nas niezależnie od wieku, statusu społecznego i zawodu. Strach jest raczej podstępnym i przebiegłym wrogiem, który nie musi nas opróżniać od środka, zatruwa umysł, zabija nasze rozsądne myślenie i ukradnie wewnętrzny spokój.

Często mamy do czynienia z obawą przed pewnymi wydarzeniami: konfliktami, zmianami, walkami … Poćwiczymy w ostatnim punkcie bardziej szczegółowo i dowiedzmy się, jak przezwyciężyć strach przed walką. To pytanie można uznać warunkowo za kategorię wiecznego. Faktem jest, że istnieje wiele sposobów opowiadania, jak przezwyciężyć strach przed walką, ale nie można ich użyć w praktyce … Stąd ciągłe zapotrzebowanie (przepraszam za pun) na to pytanie! W tym artykule nie wymieniamy pewnych czy innych sposobów zwalczania tego lęku, ale chcemy zaproponować zupełnie inny sposób rozwiązania tego problemu, a mianowicie niewielkie szkolenie psychologiczne dotyczące samodoskonalenia. Teraz wszystko zrozumiesz.

Jak przezwyciężyć strach przed walką?

Etap pierwszy. Postuluj do sukcesu

Po pierwsze, zrozum, że wszyscy jesteśmy śmiertelni, każdy z nas jest w bólu, wszyscy jesteśmy krwawiący. To strach w tej samej sytuacji jest nieodłączny dla każdego z nas. Kogoś w mniejszym stopniu i ktoś – więcej. Dlatego upewnij się, że twój "przeciwnik" (osoba, z którą musisz walczyć) jest równie przerażony, a on również boli. Tylko dobre zrozumienie tego postulatu usunie iluzoryczną i wyimaginowaną ideę przeciwnika.

Etap drugi. Modelowanie

Pamiętaj, strach przed walką nie jest zdaniem! Przed bezpośrednią potyczką z wrogiem musisz wyobrażać sobie, że już zaczął cię bić. Staraj się zgubić w twojej głowie najgorszy scenariusz dla rozwijania tej sytuacji: wyobraź sobie, jak on po prostu bije i jak źle mówi o Tobie i Twoich bliskich, śmiejąc się twarzą do ciebie. Ogólnie symuluj bardzo straszną sytuację, że wróg prawie wysyła cię do innego świata. Co jest to konieczne? To proste! Ten psychologiczny wpływ na twój układ nerwowy, który oczywiście pobudzi w tobie prawdziwą bestię, spowoduje poważne wściekłość!

Modelowanie sytuacji – jest to podstawa do pokonania strachu przed walką. Faktem jest, że w tej chwili na pewno nie będziesz się boi, bo twoje pragnienie zemsty na potencjalnego sprawcę będzie tak wspaniałe, że fizycznie poczujesz ogromny wybuch energii! Twój niegdyś strach zmienia się w nieokiełznany wściekłość. Musisz tylko zwolnić ją na wolność, jak kula z klipu!

Etap trzeci. Samozatrudnienie

Jest to kolejny warunek, jak przezwyciężyć strach przed walką. Bez tego, po prostu! Nie musisz myśleć o tym, co Cię obserwuje, o tym, co będą o tobie mówić itd. Powinieneś skupić się tylko na tym, ile chcesz walczyć z wrogiem. Niech chwilę zapomni, że obraża twoją rodzinę, twój zaszczyt, itp. Tylko w tym przypadku nagromadzony gniew się poczuje!

Najprawdopodobniej, po takim uzwojeniu, będziesz miał załamanie nerwowe – a wewnętrzna bestia siedząca wewnątrz zrobi wszystko samemu!