767 Shares 9019 views

„Czas Face” Co to jest? Jak skonfigurować i używać?

Internet daje ludziom bezprecedensowe możliwości. Dziś, jak nigdy wcześniej, możemy zwrócić się do sieci za wszelkie informacje i natychmiast otrzymać go: w rękach ludzkości największą na świecie kolekcję muzyki, filmów i książek. Jesteśmy zawsze na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i przechowywania dokumentów w postaci plików komputerowych. Ale, co najważniejsze, Internet usuwa granice i dystans między ludźmi, co pozwala komunikować się on-line, niezależnie od lokalizacji, więc w internecie jest tak popularne błyskawiczne usługi Messenger i VoIP, takich jak „Skype” lub „Czas Face”.

„Czas Face” Co to jest?

„Czas Face” – to technologia, która pozwala na ustawienie komunikacji audio i wideo pomiędzy urządzeniami elektronicznymi, które go obsługują (czyli gadżetów Apple).

Technologia ta została po raz pierwszy wykazano, Steve Jobs podczas prezentacji czwartej generacji iPhone. Na scenie jest to pokazane w jaki sposób rozmawiać za pomocą przedniego i tylnego aparatu w telefonie. Następnie Steve powiedział o „Time Face”, który jest najbardziej jakościowa i bezpieczny sposób, aby połączyć się z rodziną i przyjaciółmi. W przyszłości ta technologia przeniesione do innych urządzeń firmowych, w tym drugiej generacji iPada lub starszych komputerach Mac z kamerą FaceTime i odtwarzacz iPod touch.

Osobliwością tej usługi – niespotykanej jakości obrazu i dźwięku.

Początkowo usługa ta pozwala na wykonywanie połączeń za pomocą tylko Wi-Fi, który został bardzo negatywnie postrzegane przez społeczeństwo, biorąc pod uwagę fakt, że w powłoce rozruchu został opracowany 3G. Później, w 2012 roku, na prezentacji iPhone piątej generacji, Apple ogłosił, że „Time Face” będzie przebiegać przez mobilnego Internetu.

Innym ważnym punktem w rozwoju technologii jest audiozvonkov pojawienie przedstawił w 2013 roku, wraz z iOS 7 i OS X Mavericks.

Jak założyć „Czas twarzy”?

Aby obsługiwać tę usługę, trzeba mieć konto w iCloud. Aby ją stworzyć, wystarczy zarejestrować Apple ID, co wszyscy użytkownicy, bez wyjątku, aby włączyć urządzenie. Załóż konto w iTunes lub mogą być w pierwszym włączeniu gadżetu.

Na komputerze Mac, stworzyć wystarczającą konto Aby umożliwić program FaceTime. Na iOS, proces instalacyjny zawiera jeden krok. Jak założyć „Face Time” na iPhone? W telefonie, usługa ta musi być aktywowany. Aby to zrobić, należy przejść do „Ustawienia»> FaceTime i przełącznik zaczepów jest włączony.

Aby komunikować się z danym abonentem, trzeba znać numer telefonu (jeśli jest podłączony) lub Apple ID. Ponadto, „Czas Face” ściąga dane z książki adresowej: użytkownicy, którzy już korzystają z „Time twarzy”, pojawi się w aplikacji, będzie dostępny na wezwanie.

możliwości

W tej chwili usługa pozwala na nawiązanie połączenia pomiędzy dwoma urządzeniami z użyciem Wi-Fi, a także sieci 3G i LTE.

„Czas w twarz” i wykorzystuje standardy H264 AAC (Apple Audio Codec), aby zapewnić lepszą jakość komunikacji, a także RTP i SRTP – metody szyfrowania danych, dzięki czemu użytkownicy mogą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Usługa działa bezpłatnie, a klienci płacą tylko za ruch internetowy.

ograniczenia

Niestety, jak to często bywa w Apple, w tej technologii posiada pewne ograniczenia. Należą do nich:

  • Rozmowa nie może uczestniczyć więcej niż dwóch urządzeń.
  • Przez długi czas połączenia (planowane jest wyeliminowanie do 2016 roku).
  • Nie jest możliwe, aby przełączyć się z video do audiozvonok.
  • Zakaz stosowania niektórych krajach (Rosja nie jest wśród nich).

Z powodu tych niedociągnięć można często usłyszeć krytykę „Czas Face”, który jest po prostu żałosne tracing „Skype”. Jednak wielu użytkowników nie brać pod uwagę wysoką jakość komunikacji oraz pełnego szyfrowania, niedostępne dla większości innych usług.

zamiast wniosku

Teraz czytelnik dowiedział się o kolejną użyteczną i wygodną obsługę Apple. Po przeczytaniu tego materiału nie powinna pozostać kwestie w odniesieniu do „Czasu Face”, to znaczy, jak skonfigurować usługę i jak go używać. Tak, nadszedł czas, aby przejść od teorii do praktyki i zadzwonić do kogoś z rodziny w tej chwili, jest to całkowicie za darmo.