399 Shares 2446 views

Identyfikowanie potrzeb klienta – marketing pracy

Głównym praca w marketingu – jest zidentyfikowanie potrzeb klienta. Jeśli wybrany przez źle strategii i kampanii reklamowych prawidłowo zidentyfikowanych pragnień konsumpcyjnych, spółka oczekuje straty, aw najgorszym przypadku upadłości.

Potrzeby można podzielić na ogólne i indywidualne. Jednostka może być w potrzebie żywności, w szczególności rzeczy. Ogólny – pod względem miejsca zamieszkania, komfort domu w ulubionej pracy, sytuacji finansowej.

Produkt wytwarzany przez każde przedsiębiorstwo dąży do zaspokojenia pragnienia i potrzeby ludzi. Można powiedzieć, że produkt jest zaprojektowany tak, aby klienci są zadowoleni. Zastanów się, w jaki sposób identyfikacja potrzeb klientów w osobistej rozmowie z kierownikiem, do reprezentowania spółki.

Ten specjalista powinien zawsze być poprawny, uprzejmy i uśmiechnięty. Wskazane jest, jeśli na początku rozmowy sprzedawca powiedział kilka komplementów, lub prowadzi rozmowy w sprawie ogólnych zagadnień, takich jak pogoda. Takie świeckie (non-business), aby rozpocząć dialog stworzy niezbędne atmosfera, dzięki czemu jest przyjazny uwaga. Ten etap rozmowa przygotowuje „gleba”, tylko sprawnie przeprowadzić identyfikację potrzeb klienta.

W Europie darmo dialog pomiędzy klientami i pracownikami – normalna rzecz. Mamy styl komunikacji jest tylko częścią kultury komunikacji biznesowej. Niestety, istnieją nabywców, którzy są traktowane z pogardą dla personelu serwisowego. W sytuacjach konfliktowych, kierownik zadanie – przetłumaczyć dialog w pozytywny sposób.

W celu prawidłowego przeprowadzenia identyfikację potrzeb klienta, pytania warto zapytać wdrożone, to znaczy te, które są „nie” nie można odpowiedzieć, czy „tak”. Nie trzeba dodawać, że klient będzie w stanie odeprzeć. Pamiętaj, że słowo „nie” zawsze ma negatywny wpływ na ludzką podświadomość. Jeżeli kupujący nie wie, czego chce, konieczne jest, aby postarać się, żeby porozmawiać, zapytać o pragnień, upodobań, nastroju, które mężczyzna wszedł do sklepu. Więcej szczegółów aby powiedzieć mu o nowym produkcie, o korzyściach płynących z niektórych produktów. Konieczne jest, aby stosować żadnych sztuczek psychologicznych, aby uśmiech klienta, angażują się w konstruktywny dialog.

Człowiek, który przyszedł do sklepu, aby tworzyć wrażenie, że to jest zrozumiałe, że zaspokaja jego kierownika, wiedzę i kompetencje w zaspokajaniu potrzeb konsumentów. Te sprzedawców, którzy chcą zrobić dobre wrażenie firmy, w której pracują, tworzą ciepłą swobodnej atmosferze dialogu. Tylko pewni osoba może wzbudzić zaufanie i zrobić dokładne rozpoznanie potrzeb klientów.

Sprzedawca ma usłyszeć każde słowo z klientem, a nie go przerwać. Jeśli hałas przeszkadza w rozmowie, warto zauważyć, z uśmiechem i nie wstydzi się ponownie zapytać raz kupującego, jeśli coś nie słychać.

Aby przygotować personel, który będzie łatwo połączyć z klientami, konieczne jest, aby trzymać cotygodniowe treningi, to lepiej w dużych grupach. Menedżer rozmawia z personelem i zarządzania menedżera w niegrzeczny sposób jest niedopuszczalne. Surowa krytyka prowadzi do pogorszenia klimatu w zespole.

Aby uzyskać więcej identyfikacji dogłębnej potrzeb klientów, trzeba przeprowadzić badania rynku.