176 Shares 3502 views

Baleary Sea: lokalizacja, opis, zdjęcie

Baleary Sea (w języku angielskim Baleriac Sea) odnosi się do Oceanu Atlantyckiego. Kąpie południowych wybrzeżach Europy. Uważa się słynny ośrodek, który słyszał wszystkich mieszkańców naszej planety. Wybrzeże jest idealnym miejscem na relaks i czysta woda pozwala na tyle, aby popływać.


Opis i lokalizacja

Baleary Sea znajduje się na półkuli północnej. Myte przez jego wodach Półwyspu Iberyjskiego po wschodniej stronie. Jak oddzielić morze jest tylko dzięki Balearów, które oddzielają go od głównego Morza Śródziemnego. Zawarte w strefie klimatu podzwrotnikowego, więc jest to bardzo gorący i słoneczny letni. Na morzu, przepływ rzeki, takie jak Mijares, Turia, Júcar i Ebro. Dna morskiego, zwłaszcza piasek. Na wybrzeżu znajdują się takie główne porty jak Palma, Walencji i Barcelonie.

Stosunkowo niewielki obszar 86 tysięcy kwadratowych. km zajmuje Morze Balearów. Gdzie jest ten akwen na mapie? Aby go znaleźć, trzeba znać współrzędne geograficzne: 40 ° 17'47 „szerokości geograficznej północnej i 1 ° 52'43” długości geograficznej wschodniej. Administracyjnie należy do Hiszpanii.

cecha

Zasolenie wody morskiej na powierzchnię jest w przybliżeniu 36 ppm. głębokość wody wyrażona ostre różnice. Średnio jest to około 730 m, ale najgłębsza depresja – .. Więcej niż 2100 m od temperatury wody morskiej nie jest ograniczona nawet w zimie do znaków ujemnych. Na przykład, w lutym termometr przedstawia średnią +12 ° C Co do sezonu letniego, Morza Baleary stopniowo nagrzewa się do +25 ° C

Ze względu na bliskość tych pasm górskich, zarówno katalońskim i Iberyjskiego została tutaj stworzone jest bardzo malownicza, miłe ulgę oko morza: liczne zatoczki, laguny i spokojnej zatoczki. Ze względu na obfitość i różnorodność gatunków ryb i mięczaków (kalmary, cefal, kraby, tuńczyk, makrela) Tutaj od czasów Fenicjan dobrze rozwinięte rybołówstwo. Obszar woda jest żeglowna. Bardzo często powierzchnia wody przeciąć dużych statków. Z reguły jest to statki transportowe i rybackie.

turystyka

Trudno nie zauważyć, że na Morzu Balearów – raj dla miłośników turystyki. Goście są oferowane na pobyt w licznych sanatoriach i przychodni. Należy zauważyć, że turyści są zawsze bardzo dużo. I nie ma proste wyjaśnienie. Idealny klimat, dobre położenie geograficzne, topografia wyjątkowy morze, na Balearach i kurorty na wybrzeżu (co jest jedynym znanym Ibiza) – wszystko to sprawia, że wody perła oceanach.