324 Shares 3358 views

Szwed – jakiego rodzaju warzyw i jakie są jego korzystne właściwości

Hodowcy niezasłużenie zapomniane cenne walory brukwi, a dziś postaramy się pamiętać i pisać o uprawach warzywnych. Wystarczy powiedzieć, że korzeń jest mistrzem na zawartość kwasu askorbinowego i jego dobroczynne właściwości znane są już od czasów starożytnych.


Cechy biologiczne brukiew

Szwed – co to za roślina roślinny? Ze względu na właściwości leczniczych i odżywczych z warzyw o dużej plastyczności podobnych do dobrze znanego rzepy. Słynie z wysokiej zawartości minerałów i witamin. Ta roślina dwuletnia z rodziny krzyżowych z mięsistych liści rozcięta. W pierwszym roku dojrzewania w uprawie warzyw warzywa korzeniowe duże płaskie okrągłe, górujący nad ziemią, a rozety liści. W drugim roku kwitnie i wytwarza nasiona. Pogrubienie korzeni rozpoczyna się 40 dni po wykiełkowaniu. Miazga z brukwi całkiem solidne żółty lub biały kolor.

ciekawe informacje

Z wiarygodnych źródeł wiadomo, że roślinny kulturę „oswoić” przez naszych przodków. Niektórzy twierdzą, że sama natura ludzi dało to cenne warzywo przez naturalne skojarzenia z kapusta i rzepa.

W wielu krajach jest kochany i szanowany. Jest szczególnie ceniona w Niemczech, gdzie wytwarza się z niego bardzo smakołyki. W tym kraju nie jest jeszcze popularna opowieść o brukwi, jak mamy w Rosji o rzepa. W Rosji nie został wprowadzony tak dawno – w 16 wieku i szybko stał się powszechnie znany wśród ludności. Jednak wraz z pojawieniem się jej uprawy ziemniaka gwałtownie spadła, z jakiegokolwiek powodu, to trudno powiedzieć. Ale w krajach WNP i krajów bałtyckich za granicą dla jej uprawa osuszony całą plantację. Jest bardzo cenione brukiew.

W trosce o rosnące i roślin okopowych

Zakład tolerują zimno, jednak jest uprawiana nawet w północnej punktów rolnictwie. dorosłych roślin normalnie wytrzymać temperaturę do -6 ° C, małymi korzeni – do -4 ° C Nasiona zaczynają rosnąć w temperaturze +2 … + 4 ° C, najbardziej odpowiednia temperatura rozwoju roślinnych 16 + … + 20 ° C

Kiedy hodowlę trzeba dbać o reklamę, aby uzyskać najwyższą wydajność. Rośnie dobrze w wilgotnej gleby warzyw. Rzepa są często dotknięte różnymi chorobami, więc za to wymaga starannej konserwacji. Najlepszym gleby na uprawę – piaszczystej i gliniaste o odczynie obojętnym. Nadaje się również uprawiany torfowisk. Nie nadaje się do uprawy kamienistych, piaszczystych i podmokłych terenach.

inżynieria rolnicza

Przed siewem gleba powinna być nawożona i wapnione. Do tego celu nadaje się zbutwiało obornika, kompostu, fosfor i potas nawozów. Znaczna potrzeba dużych ilości boru. Z zastrzeżeniem powyższych wymagań będzie wzrastać słodkie, soczyste i smaczne rzepy. Jaki rodzaj roślin, które zostały opisane powyżej, ale użyteczne cechy, dowiesz się nieco później.

Należy zauważyć, że wegetacji u nasady dość długi – 115 dni. Aby przyspieszyć ten proces, to jest możliwe, aby nasiona roślin lub metody siewek (nasion). Przed sadzenia nasiona powinny znajdować się w ciepłej wodzie w ciągu pół godziny. Następnie owinąć je wilgotną ściereczką i przytrzymaj go przez sześć godzin. Po wszystkich manipulacji nasion do wyschnięcia i rozpraszają wstępnie wykonane otwory o głębokości 3 cm posypana konwencjonalny proszek do zębów.

Polecane plantatorów z nasion dodać trochę superfosfatu do młodzieży nie wystąpić niedobór fosforu. Ważnym warunkiem: przed sadzeniem gleba powinna być wilgotna. Po posadzeniu łóżka do zamknięcia, a po czterech dniach poluzować skorupę gleby. Pierwsze pędy pojawią się w szóstym dniu. Ta para pozostawia vzrastet w 10. dniu. Drugi liść jest etap dziesiątkowanie pomiędzy złożami 10 cm.

Procedurę powtarza się kilka tygodni później. W jednym sezonie odbywa rozluźnienie między łóżkami 2 i co najmniej trzy pielenie. Chronić roślinę przed infekcją krzyżowych chrząszczy pcheł pomoże wapno gruntowych lub popiół. Nawóz rozpylono na trzeci dzień po wylądowaniu. Nie zapominaj, że brukiew woda kochający (patrz poniższe zdjęcie), więc przy suchej pogodzie warzyw koniecznie podlewać (dwa litry płynu za 1 m kw.). Gleba powinna nawilża całą głębokość, aby dać wystarczająco korzenie wilgoci.

Zaleca się, aby rozwiązanie przefermentowanego nawadniania trawy. Jedz owoce, jak to możliwe, gdy osiągną 6-7 cm. Zbioru odbywa się przed mrozem. Aby nie uszkodzić skórę warzyw, blaty powinny być starannie wyciąć ostrym nożem. Następnie mieszaninę umieszczono w suchym pudełka i pokryto torfem lub piasek. Przechowywany w temperaturze nie większej niż 4 ° C brukwi. Uprawa i pielęgnacja jest regularne pielenie, kopanie systematyczne łóżka, nawożenie, podlewanie i zwalczania niebezpiecznych szkodników tej uprawy.

Opis gatunków

Do niedawna wybór odmian tej cennej rośliny była bardzo słaba. Dzisiaj rynek rosyjski można kupić różne odmiany wyboru zagranicznego, charakteryzują się wysoką cech smakowych. Opisać najpopularniejsze i najlepsze z nich.

„Wilma” – middle-wcześnie ostre i słodkie warzyw korzeniowych. Ich waga osiągnie 500 gramów. Dobrze tolerowany w transporcie, długotrwałego przechowywania i nawet kiedy są używane świeże.

„Krasnoselsky” jest uważana za jedną z najlepszych odmian stołowych. Miazga z słodkich korzeni, soczysty i gęsty. Średnia waga – 300-600 gramów.

„Kuusiku” – Middle-aft i wysoko wydajnych odmiana o masie owoców oraz do dwóch kilogramów cennych szczytach.

„Szwedzka yellow” – rodzaj jadalnej paszy. Toleruje mrozy. Bardzo smaczne i słodkie rzepa.

Stopnie związane z wyborem zagranicznych

„Marian” – odporna na mączniaka i stępki. Słodkim miąższu i przyjemny aromat.

„Lizzie” – soczysty, bardzo słodki korzeń. Najlepszy ze wszystkich poprzednich klasach.

„Ruby” – w smaku jest podobny do swego rodzaju „Lizzie”.

W ogrodzie, można rozwijać każdą odmianę automat do spożycia. Przy właściwej pielęgnacji upraw przekroczy wszelkie oczekiwania.

Biochemiczny skład i kaloryczność warzyw

Brukiew godne uwagi, ponieważ wzbogacona w sole mineralne (potasu, fosforu, żelaza, sodu, miedzi i siarki), pektyna, kwas askorbinowy, białek, włókien, rutyna, olejki eteryczne, witaminy z grupy B, warzyw słusznie zwanych źródło niezbędne dla ludzkiego organizm pierwiastków śladowych i witamin. W swojej strukturze jest olej musztardowy, który pomaga zwalczać szkodliwe mikroorganizmy. Brukiew – jest to produkt o niskiej kaloryczności, jest tylko 35 kcal (100 g). Dietetycy i lekarze poradził jej, aby jeść każdego, kto ogląda jej postać przylega do prawidłowej i zbilansowanej diety.

właściwości lecznicze

W dawnych czasach ludzie używali tego zioła w celach leczniczych w procesach zapalnych. Jest on powszechnie stosowany w leczeniu odry brukiew. Przydatne właściwości korzenia spowodowana gojenie ran, oparzenia, przeciwzapalne i moczopędne działanie.

Z niego zrobił gojenie leku, który jest stosowany do leczenia osób z uszkodzeniem tkanki kostnej. Kompozycja cudowne umożliwia regulowanie zaburzeń żołądkowo-jelitowych, normalizacja „fotelika” usuwania obrzęków, a także do czyszczenia jelit toksyn. Okazało się, że brukiew dobrze upłynnia śluz i łagodzi kaszel.

Jest zalecany do niedoboru witaminy i miażdżycy. Można go używać w celu zwiększenia odporności i przywrócić witalność organizmu. Lecznicze właściwości rzepy były znane w średniowieczu. Ludzie używali go do normalizacji procesów metabolicznych. sok warzywny użyto festered ran i oparzeń.

tradycyjne przepisy

Brukiew, użyteczne właściwości opisane powyżej, w każdym czasie zostały wykorzystane do wspierania i utrzymania zdrowia bez użycia leków. Oferujemy popularne i skuteczne recepty, sprawdzonych praktyk i lata.

– gdy suchy kaszel: potrzebują średnie warzyw, które powinny zostać oczyszczone i zmielenia w młynku do mięsa. W „wypychania” dodać miodu (proporcja 2: 1). Terapeutyczne zastosowanie mieszaniny o małej spoonful cztery razy dziennie popijając ciepłą wodą.

– W przypadku przewlekłych patologii układu oddechowego: Należy 50 gramów na funt uprawy korzeniowej. kreda, jak dużo masła i orzechów włoskich. Posiekane rzepa dusić przez kilka minut, aż zmiękną i dodać miód. Wziąć z posiekanymi orzechami.

Przeciwwskazania

Lekarze nie jest zalecane jej użycie w ostrych chorobach przewodu pokarmowego. Inne przeciwwskazania nie są brukiew. Jaki rodzaj uprawy warzyw i jakie są jego właściwości lecznicze, teraz wiesz, too.

Jak korzystać?

Dodaj korzenie nie tylko w deserach, ale także w różnych sosów, sałatek i dań głównych. Ponieważ jest to produkt niskokaloryczny, może on być stosowany zamiast ziemniaków, co pyszne gulasz i puree. Tak więc, dostarczyć organizmowi witamin i nie dodać do masy. Warzywo dobrze współgra z suszonych owoców, świeże jabłka, grzyby, jajka, marchew, seler.

Napełnić go niskotłuszczowy jogurt, śmietana lub oliwy z oliwek i cieszyć się smakiem. Oferujemy kilka ufortyfikowanych recepty dla siebie i swoich dzieci.

Sałatka z jabłek i brukwi

Bierze jeden pierwiastek, posiekać na tarce i zalać wrzątkiem. Dodaj masę roślinny i obrane pokrojone jabłka (2 szt.), Posypane soku z cytryny, a vsypte rozdrobnionych orzechów (migdały mogą być dodawane lub nerkowca). Stosowane wypełnienie 15% śmietany.

Pikantne danie z wieprzowiny i rzepy

Potrzebne są następujące produkty: chude mięso wieprzowe (trzysta gramów), ziemniaki (4 szt.), Rzepa (dwieście gramów), por i przyprawy – według własnego uznania.

Małe Porcjonowane kawałki mięsa siekanego i wysłać go do wrzenia. Pokroić warzywa korzeniowe i ziemniaki w drobną kostkę. Napełnić wodą i dusić z solą i tymianek do tego czasu, aż do ich miękkości. Pasażowano pory i ułożyła z wieprzowiny do wagi roślinnego. Podawać z zieloną sałatą.

Często zawierają w swojej diecie to superpoleznuyu uprawy roślinne, doskonały smak innego brukwi. Co to jest i co to jest przygotowane, omówione w tym artykule.