453 Shares 8077 views

Dobre odżywianie: przepis na dziecko do roku. Co można dać dziecku do roku. Menu letniego dziecka przez Komarovsky

Wiele matek martwi tematu „Żywność dla dzieci do jednego roku.” Przepisy z różnych potraw, które są przydatne dla okruszków można wymyślić własną rękę, i można skorzystać z porady pediatry. W poszukiwaniu najlepszych dla rodziców dziecka są starannie studiuje półki żywności dla niemowląt. Czasami wybór najbardziej odpowiedniej opcji staje się prawdziwą torturą. Aby wybrać przepis na dziecko do roku, trzeba znać kilka zasad i oczywiście słuchać woli dziecka.


noworodki karmione

Przede wszystkim należy pamiętać, że najważniejsze i konieczne produkt dla dziecka jest mleko z piersi matki. Nie można zastąpić, ale jego przydatność nie wie po prostu leniwi. Jeśli matka, niezależnie od przyczyny, nie może karmić dziecka piersią, jedynym sposobem – dostosować formułę. Przez jej wybór należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Po tym wszystkim, produkt ten będzie jedynym pokarmem dla okruszków w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia. Kiedy dodatkowo płyn może trzeba karmione butelką niemowlę. W tym przypadku konieczne jest, aby pić wodę lub specjalną herbatę, odpowiednio od wieku.

wabik

Pierwsze stałe pokarmy powinny być wprowadzone w około sześć miesięcy. Nie należy spieszyć tego. Jak mówią eksperci, to lepiej na koniec tygodnia, niż spieszyć. Przepis na dziecko poniżej jednego roku nie powinien zawierać złożonych produktów. Składniki muszą być naturalne, świeży, bez środków konserwujących i barwników. Pierwszą rzeczą jest, aby spróbować dziecko – to produkty mleczne. Zwykle jest kefir. Lek podaje się dwa lub trzy łyżeczki po raz pierwszy, a następnie dodatkowego mleka lub formuły. Przynęta jest zawsze wszedł do drugiej karmienia. Więc będzie można zobaczyć reakcję dziecka. Każdego dnia liczba łyżek powinna zostać zwiększona. W rezultacie, jogurt zastąpi jedno karmienie. Kiedy dziecko przyzwyczaja się do nowego produktu, jest on stopniowo dodawane do masy serowej. Powinno to odbywać się stopniowo. Poświęć trochę czasu, aby nie szkodzić.

Przepis na dziecko poniżej jednego roku

Po opanowaniu twaróg i jogurty, kochanie, na pewno nie odmówi, aby spróbować czegoś innego. Zaproponować mu bezmleczny owsiankę. To może być gryczana, ryż, kukurydza. Należy pamiętać, że w produkcie nie zawiera glutenu. To może powodować reakcję alergiczną.

Kashi musi przygotować przystosowane do wody lub ich mieszaniny. Krowa i mleko kozie nie powinny być obecne w menu dzieci-letniego. Przez Komarovsky, bałagan dodaje się do mleka matki, jeśli jest w wystarczającej ilości (Dr. Komorowski – znany pediatra, jego rada powinna być wielka liczba rodziców, w tym bardzo dobrze znany w świecie).

Do karmienia dziecka w pierwszym roku życia są wymagane warzywne i owocowe puree. Najnowsze najlepiej interpretować z ostrożnością. Słodki smak, dziecko może odmówić z warzywami. Ricer, wybierać pokarmy, takie jak ziemniaki, dynia, kalafior, brokuły, cukinia. Nie powodują alergii i zawierają duże ilości składników odżywczych. Nie należy umieszczać żadnych przypraw w puree. Sól i cukier są również zabronione. W ten sposób dziecko stopniowo przyzwyczaja się do gęstego pokarmu.

Zalecanym mięsa

Przepis na dziecko poniżej jednego roku są stopniowo coraz bardziej zróżnicowane. Po dziecko opanuje warzywa, można skosztować mięsa. Początkowo, zupa jest gotowana, ale nie na wodzie, i rosół. Niech jego dziecko przez kilka dni. Jeśli działania niepożądane nie są przestrzegane, można dodać mięso puree.

Stopniowo dodawać żółtka kurczaka, począwszy od piątej części. Przez cały rok nie powinien przekraczać połowę żółtka. Przez 10 miesięcy dziecko powinno spróbować wieprzowiny, wołowiny i ryb. W tym wieku, jest on już w stanie przeżuć wystarczająco solidne kawałki. Mleko matki lub mieszanina nikną w tle.

Co może dziecko rocznie

Peremahnuv letnia granica, dziecko nie tylko wzrosła, przytył, nauczył się chodzić i do publikowania wielu dźwięków, ale również chcą spróbować i nauczyć się różnych smaków. Maluch aktywny i ciągle dostaje wiele nowych doświadczeń. Jego ciało wymaga uzupełnienia zapasów energii. W związku z tym przepis na dziecko (1 rok) w tym wieku są nieco inne od tych stosowanych wcześniej. Wiele się zmieniło w jego zmysł smaku. Dziecko już próbował wszystkich możliwych gustów i tworzą swój stosunek do nich.

Należy zauważyć, że wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wszystkie dzieci lubią słodycze. Wiele osób woli żuć skórkę chleba lub zjeść kawałek mięsa przetargowej. Uważni rodzice mogą łatwo załatwione w preferencjach smakowych swoich okruchów. Poniżej przedstawiamy przykładowe menu roczne dziecko przez Komarovsky.

  1. Na śniadanie, można złożyć omlet owsianka, mleko, sok (herbata, kakao lub galaretki). Wszystko musi być świeżo przygotowane.
  2. Lunch obejmuje kilka dań. Pierwszy może być podawany zupy lub bulionu. Na drugim – o niskiej zawartości tłuszczu ryb lub mięsa z przystawką warzyw. Na deser – owoce (świeże obowiązkowa) i napoje.
  3. Podwieczorek jest zwykle ulubione posiłki dla dzieci. Matka powinna przygotować każdą potrawę z serem, ciastka, owoce i oczywiście kompot.
  4. Kolacja nie powinna być zbyt pożywne. Tłusta żywność nie odda dziecko do snu i „dać” Ci bezsennej nocy. Można złożyć na parze warzyw lub zbóż i mleka (jogurty).

Jak gotować

Wiele matek interesuje pytanie, co można włożyć do zupy. W tym celu, zwykle zestaw przydatnych produktów. Zupa, mięso, ziemniaki, marchew, cebula, kapusta. Mogą być zmieniane, a tym samym dywersyfikację menu. Wszystkie składniki są gotowane razem, a następnie użyć miksera zamienił zupy. Z biegiem czasu, warzywa i mięso można pokroić na małe kawałki, aby dziecko nauczyło się żuć.

Podobnie, można gotować i warzyw puree. Warzywa są gotowane w wodzie i dobrze miesza. Puree powinna być grubsza niż zupy. Mięso, w tym przypadku podawana oddzielnie. dla letniego dziecka żywność jest przygotowana w taki sam sposób, jak dla osoby dorosłej. Różnica polega na tym, że żywność dla niemowląt nie dodajemy przyprawy, sól i rozlewa się w minimalnej ilości.

Roztropność nie będzie kolidować

W przygotowania wszystkich potraw należy czytać recepty ostrożnie. Karmienie dziecka, 1 roku, które ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju. To musi być kompletny i zrównoważony. Wszystkie produkty muszą być świeże i wolne od zanieczyszczeń.

Duży błąd wielu rodziców jest ich pragnienie, aby nakarmić dziecko wbrew jego woli. Dodatkowe łyżki zjadane „przez ojca, matki, babki,” nie rób niczego dobrego. Małe dziecko jest zupełnie w stanie zdecydować, ile mógł jeść i w jakim czasie.

Miej oko na tym, że przekąski dzieckiem. W wieku jednego roku, ma już kilka zębów. Jednak, aby w pełni żuć coś, czego nie może. Dlatego wziął duży kęs jabłka lub pączka, może to łatwo zadławić. Niech jego herbatniki dla dzieci. Jest to dość trudne i topi się pod wpływem śliny. Więc można chronić swoje dziecko i dać mu okazję do praktykowania żucia.