616 Shares 4720 views

Płacząca pępowinę noworodka: normalny wariant lub powód do paniki?

Pierwszym problemem dla młodych rodziców, to jest leczenie pępka. Jeśli kilka lat temu, lekarze byli zgodni w opinii, że to miejsce należy myć codziennie, a proces zieleń brylantowa, ale teraz są podzielone. Niektórzy pediatrzy nadal nalegać na gruntownej opieki nad nim, podczas gdy inni twierdzą, że lepiej jest, aby nie dotknąć – tak on tylko leczy szybciej.


znaki ostrzegawcze

Oczywiście, jak się zachować, należy zdecydować, mamę i tatę, bo teraz są one odpowiedzialne za ich okruchy. Ale jeśli zaczął najmniejszego problemu, pępek zaczerwieniona i zamoczeniu, należy natychmiast pokazać neonatologa dziecka lub pediatry.

Najczęściej taka sytuacja powstaje, gdy penetracja infekcji w ranie nie ma jeszcze uzdrowiony. W tym przypadku noworodka nie przeszkadzało, że zachowuje się jak normalne, ale to nie znaczy, że wszystko jest w porządku okruchy. Jeśli zauważysz ropa szarawy kolor, które wysychają i tworzą skorupę, nieprzyjemny zapach z rany i zaczerwienionej skóry, konieczne jest dodatkowo zaczynają obsługiwać obszary problemowe.

Płacząca pępowinę noworodka – pierwszy znak początku procesu zapalnego w dnie rany. Jeśli to nastąpi, pediatra najprawdopodobniej powiedzieć, że dziecko omphalitis. Należy pamiętać, że konieczne jest, aby walczyć. Jeśli pępek będzie mokro ponad 2 tygodnie, może to prowadzić do tego, co jest na dnie rany pępowinowej rozpocząć wzrosty grzyb, zwane Grzyb pępek. W tym przypadku, uzdrowienie miejscu będzie trudne.

przetwarzanie

Zauważywszy płaczącą pępowinę noworodka, po uprzedniej konsultacji z pediatra powinien zacząć przetwarzać je co najmniej 3 razy dziennie. Przede wszystkim na ranie za pomocą sterylnej pipety należy stosować 2-3 krople nadtlenku wodoru (3% jego roztworu). Następnie należy wysuszyć pępek (można użyć zwykłego wacika). Teraz można przejść bezpośrednio do leczenia środek antyseptyczny. Jako preparatów stosowanych do zwalczania zanieczyszczeń w roztworze „Chlorophillipt” „Furatsilinom” lub w inny sposób, wyznacza pediatra.

Nie zapominaj, że pępowinę płacz noworodka w żadnym wypadku nie będzie trzymać plaster. Ponadto, nie należy robić w tej dziedzinie żadnej kompresji – więc tylko stworzyć korzystne środowisko dla bakterii. Tutaj można kąpać dziecko, ale trzeba to zrobić tylko w przegotowanej wody, do której można dodać kilka kryształków nadmanganianu potasu.

Efekty

Jeśli nie zapłacił wystarczającej uwagi do pępka płacz noworodka i postanowił zrobić nic, po czym po kilku dniach sytuacja może się pogorszyć. Proces zapalny w tym przypadku zaczyna się przesuwać do otaczającej tkanki – będzie to przejaw omphalitis formy ropień. W tym przypadku, obszary problemowe nie tylko zmoknąć. Pępek wybrzusza się z niego będzie obficie ropa i okolicznych otekut tkanek i czerwienieją. Proces ten jest zwykle towarzyszy wzrost temperatury, dziecko zaczyna się źle staje się ospały. Jednocześnie nie będzie czasu, aby dowiedzieć się przyczyny zmoknąć pępek noworodka. Z dzieckiem będzie musiał przejść przez chirurga, na tym etapie nie jest jeszcze szansa, aby poradzić sobie z tym problemem za pomocą maści przeciwbakteryjnych. Ale nawet teraz lekarz dla pewnych wskazań może przepisać antybiotyki i immunoglobuliny protivostafilokokkovogo.