128 Shares 5663 views

Pielęgnacja suchej skóry twarzy

Nasza twarz – zwierciadłem duszy. Podczas gdy inni cierpią z powodu uporczywego trądziku, zaskórników, rozpaczliwie walczy z tłustym połyskiem, dziewczyna z suchą skórą żyć w spokoju i nie myśleć o takich sprawach. Jednak ta przewaga pozostaje z nimi na długo. Nawet po dwudziestu latach, istnieją drobne zmarszczki. Z powodu niewystarczającej ilości tłuszczu w skórze jest praktycznie tworzą warstwę ochronną. Jędrność i elastyczność traci szybciej.

Suchość skóry często narażone na działanie czynników środowiskowych. Podrażnienie i suchość skóry twarzy się po przedłużonej ekspozycji na słońce, wiatr lub zimno. Jeśli nie dają sobie prawo do suchej skóry twarzy, jej przedwczesne starzenie się dużo szybciej, niż oczekiwano.

Dbać o suchą skórę prawidłowo

Przede wszystkim powinny być terminowe nawilżenie i odżywienie. Użyj krem z etykietą „sucha skóra” i odpowiednie dla danej grupy wiekowej. Warto używać toniki i balsamy do skóry suchej. Maski spróbować wybrać grubsze, jeśli to konieczne, należy skontaktować się ze sprzedawcą. Kosmetyki dla skóry suchej jest na podstawie takich traw jak jagody, stokrotka, nagietek, chaber, arniki, aloesu, mięta, lipa, szałwia i wsp. Opracowano również wiele linii kosmetycznych na bazie aktywnego tlenu.

Kosmetyczki polecam 1-2 razy w roku, aby używać ampułek biogialuronovoy kwasem. Materiał ten przyczynia się do utrzymania wymaganego poziomu nawilżenia skóry. Jest łatwo wciera i łatwy w użyciu.

Istnieją jednak ludzie, bardziej przydatne narzędzia dla skóry suchej. Tak, idealnym rozwiązaniem jest użycie masek tygodniowo. Rozważmy niektóre z nich.

1) maska mleka i miodu. Mieszaninę mleczno miodu (1: 1) stosuje się na skórę. Trzymać przez około 15 minut i przemyć gorącą wodą jest to konieczne, ponieważ na zimno prowadzi do sucha i łuszczenie się skóry.

2) Skuteczna pielęgnacja dla skóry suchej dostarczyć maskę jajko. W mieszaninie z jednym żółtkiem i łyżeczką oleju roślinnego, aby dodać trochę wyciąg z rumianku. Trzymaj na twarzy przez 10-15 minut, spłukać ciepłą herbatę. Po użyciu maski, można zastosować krem nawilżający.

3) Pomarańczowy maska z żółtka i dać swoje odżywianie skóry i nawilżenie, zapewniając jednocześnie bardziej i wybielanie efekt.

4) maska Apple miód jest łatwe do przygotowania i dobre dla skóry. Ruszt mały jabłko, obrane, na drobnej tarce, wymieszać z łyżką śmietany, trzymać na twarzy przez około 20 minut. Przemyć gorącą wodą i ekstrakt ziołowy.

5) Można również regularne śmietanę lub maskę kefir. Z ich pomocą można nawilżać skórę, daje jej niezbędnych witamin i minerałów.

Pielęgnacja suchej skóry twarzy sugeruje również mycie wywar z rumianku, mięty, nagietek. Są łatwe do przygotowania i doskonale odżywia i nawilża suchą skórę.

Tak aby nie powodować nadmierne wysuszenie skóry, zredukować do minimum korzystanie z sauny i łaźni. Woda z chlorem w basenie jest również bardzo negatywny wpływ na suchą skórę. Do mycia, używać żele do skóry suchej, nie mycie mydłem – jest bardzo wysusza skórę.

Przy długotrwałej ekspozycji na słońcu, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. W zimnie, starają się być mniej na ulicy, zwłaszcza na wietrze. Sukienka, tak aby w jak największym stopniu na pokrycie odsłonięte części ciała, zwłaszcza dłoni, stóp i twarzy.

Należy zwrócić uwagę na sposób jesz. Twoja dieta powinna być bardziej świeże warzywa i owoce. Być może pić tyle płynów. Staraj się pić dziennie około 2 litrów różnych napojów (herbata, soki, soki, woda).

Pielęgnacja skóry sucha nie jest mniej problematyczne niż tłuste. Potrzeba wytrwałości i stałą procedurę, skóra wygląda atrakcyjnie i na 16 i 36 lat.