490 Shares 6397 views

Masować dla 3-miesięcznego dziecka. Masaż dla dzieci poniżej jednego roku

Nie trzeba mieć dyplom lub wykwalifikowany masażysta podjąć odpowiednie wnioski w celu przeprowadzenia masażu dla dzieci, najważniejsze – aby zrozumieć i opanować podstawowe zasady. Dlatego nasz artykuł będzie poświęcony tej użytecznej procedury, a mianowicie, jak prawidłowo przeprowadzić siłownię i masaż dla 3-miesięcznego dziecka. Również rozważyć kilka przydatnych ćwiczeń, które pomogą poprawić aktywność ruchową dziecka, aby zwiększyć metabolizm, poprawia sen i apetyt, a także pozbyć się okruchów z bólu związanego z bolesnymi skurczami.


Gimnastyka i masaż dla 3-miesięcznego dziecka posiadał bezpośrednio przed kąpielą. Lepiej wieczorem przed snem. Gdy wystąpi kąpielowy pewnego obciążenia na ciele dziecka, więc powinno być dobrze przygotowany do zabiegu. Do tego masażu jest wykonywane najpierw, a następnie gimnastyki. Kolejność powinna być taka. Procedury te są prowadzone nie mniej niż pół godziny.

miejsce

Masaż dla 3-miesięcznych dzieci przewożonych na stole zmienia, jeśli istnieje, w przeciwnym razie dziecko może być umieszczony w dowolnym pożądanym stałej powierzchni.

Pierwsze kroki

Zacznij masaż dla 3-miesięcznego dziecka bardziej odpowiedni z ciasta i lekkich uderzeń. Ręce mama lub tata powinien być ciepły. Bardzo dobrze, jeśli wziąć przewagę oleju kosmetycznego dzieci o neutralnym zapachu. Zaczynamy z rąk: dłoni, łokci, ramion, a następnie w przeciwnym kierunku – i tak kilka razy. Następny odcinek: stopy, łydki, uda (na tej samej zasadzie, co w ręce). Przewrócenie okruchy gładząc brzuch i tyłek z powrotem w dół, a potem w górę, powtarza się kilka razy. Następnie ponownie zwracamy się nad dzieckiem i trwa dłużej do żołądka, piersi, głowy i szyi. Do skoku należy delikatnie, bez ciśnienia.

bezpośrednio masować

W tej samej kolejności, w jakiej były uderzeń, zaczynamy masować mięśnie.

brzuszek

Pozytywne aspekty masażu brzuszka są również na tym, że nie może być prowadzone jedynie przed kąpielą, ale także, gdy dziecko kolki. Procedura przyniesie dziecku ulgę szybkiego, a ty – radość, które mogą pomóc dziecku pozbyć się bólu.

Aby to zrobić, należy umieścić szczoteczkę u nasady intymnych dziecka. Następnie zacząć masować cztery palce (oprócz kciuka) w kierunku ruchu wskazówek zegara jelita. Ruchy powinny być delikatny nacisk, ale nie powodują ból lub dyskomfort dla dziecka. Masować około 3 minut, dzięki czemu przerwy.

Ramion, nóg, pleców

Idź do ramion, nóg, przeprowadzanie masowanie ruchem okrężnym palcami przez 3-4 minuty. Obok wziąć plecy. Cztery palce zrobić ruch kołowy w kierunku ruchu wskazówek zegara, jak również do lekkiego mrowienia w kierunku od sacrum do łopatek linii kręgosłupa.

klatka piersiowa

Palce obu rąk lekko dotknąć piersi dziecka. Ruch należy przypomnieć, że nadruk na klawiaturze. Aby rozpocząć, przednią powierzchnię masażu, a następnie przejść na bok.

stóp

Jest to bardzo przydatne do masażu 3-miesięcznych dzieci, w rzeczywistości od dawna wiadomo, że w tej dziedzinie istnieje wiele receptorów, dla których nie jest masowania korzystny wpływ na cały organizm. Jednak dziecko może być opór, ale wskazane jest, aby zatrzymać masowanie codziennie. Wykonać okrągły światło naciskając w kierunku ruchu wskazówek zegara, aż palce od pjatochek kontynuować przez około 3 minuty.

Masaż dla dzieci poniżej jednego roku powinny być wykonywane codziennie. Jego realizacja będzie pomóc dziecku odpocząć i porozmawiać z rodzicami.

gimnastyka

Gimnastyka i masaż dla dzieci jest najczęściej odbywają się w godzinach wieczornych, gdy dziecko przygotowuje się wykąpać i spać. Gimnastyka Chodzi o to, aby rozciągnąć stawy.

 1. Pozycja leżąca na plecach. Jeden występ wystaje do przodu, trzymając dolną nogę drugą maksymalną zgięcie kolana aż dotyka do żołądka. Następnie odwrotnie. Dla każdej nogi, zrób to dla 7 razy w 2 setach.
 2. Z jednej strony trzymać dziecko do podudzia, drugi – dla stóp kciuka. Po pierwsze, możemy przekształcić go w różnych kierunkach, a następnie powoli wskazówka, to samo należy powtórzyć dla drugiej nogi. To ćwiczenie jest dobre kostki ugięciu.
 3. Obiema rękami, wziąć dziecko na nogi i rozpocząć zgiąć nogi w kolanach tak, że dotknął brzucha. Wykonujemy do 7 razy w dwóch podejściach.
 4. Zabierz dziecko na nogi i zacząć symulować jazdę na rowerze. Czy to około 20 razy.
 5. Niech dziecko zabierze Cię na palcach. Zatem przechylić ramiona na pierwszej stronie, a następnie w górę iw dół, a potem przejechać je na klatce piersiowej. Nie jest zły, jeśli trochę dziecko będzie się oprzeć na tym punkcie.
 6. Zabrać dziecko za rękę i zaczyna wykonywać ruch, przypominający boks. W tym celu, ostro podnieść prawą rękę i lewą, dolny, a następnie to samo ponownie na następnym rozdaniu. Zrób to dla 7 razy w 2 setach. To ćwiczenie będzie znacznie wzmocnić mięśnie ramion.
 7. Zabierz dziecko na pióro i zacząć ciągnąć je tak lekko podnoszone ramiona i kark. Jest to dobre ćwiczenie ćwiczy mięśnie szyi i brzucha. Powtórz 3-4 razy. Należy pamiętać, że umieścić dziecko w tym przypadku nie jest konieczne.
 8. Do następnego ćwiczenia będziesz potrzebował piłki siłowni. Połóż dziecko na brzuszku, ostrożnie wyciągnąć z powrotem. Potrząsnąć go najpierw na boki, a potem w tę iz powrotem. Należy pamiętać, że piłka powinna zadowolić dzieci i dać mu przyjemne uczucie. Aby to zrobić, należy zakupić Fitball koloru i pokrycie go z pieluch ciepła. Wykonaj to ćwiczenie na pół godziny przed lub po posiłku.

Podstawowe zasady masażu i gimnastyki

 1. Masaż dla dzieci odbywających się w godzinach wieczornych, na pół godziny przed lub po jedzeniu.
 2. Procedury przeprowadza się na powierzchni ciała stałego.
 3. Masaż dla 3-miesięcznego dziecka powinny być przeprowadzane, gdy jest naga, więc łatwiej będzie się poruszać.
 4. Współdziałanie z dzieckiem na fitball, jest również bardzo pomocne.
 5. Powietrza w pomieszczeniu powinna być chłodny, w temperaturze nie przekraczającej 22 ° C
 6. Krany na masaż i ćwiczenia przez co najmniej godzinę.
 7. Główne i podstawowe prawa tych procedur – monitorować reakcję dziecka. Jeśli masaż lub ćwiczenia nie przynoszą mu radość, a ponadto zaczyna działać w górę, zatrzymać procedurę i przenieść je do następnego dnia, w przeciwnym razie wszystkie kolejne czasy reakcji będzie jeszcze gorzej.
 8. Zacznij głaszcząc ruchy masażu, zawsze uśmiechnięty dziecka i porozmawiać z nim delikatnie.

Co może być lepszego dla dziecka niż mama bawi? Tylko zdrowe dziecko! Dlatego ćwiczenia i masaż dla dzieci poniżej jednego roku, jak wspomniano powyżej, powinny być obowiązkowe, a codzienne procedury, takie jak jedzenie lub kąpieli. Wdrożyć je w przyjaznej atmosferze, aby spowodować, że dziecko tylko pozytywne emocje.