631 Shares 7030 views

Bezwizowy kraj dla Białorusinów: gdzie spocząć Białorusinów bez wizy?

Visa jest związany nie tylko z konkretnym wydatków, ale także trudności, czasami nie do pokonania. Od początku, urlop może zostać przyćmione przez fakt, że trzeba obbivat progi ambasad, przepłacać pośrednikom, czekać na decyzję, która nie zawsze może być dodatnia. A jak chcesz wyjechać za granicę, nie gromadzą informacji o dochodach i podobnych kawałków papieru! Ale są stany, w celu ujęcia, że to wszystko nie jest wymagane. Niestety, listy krajów bezwizowego dla Białorusinów nie tak szerokie, jak dla obywateli Ukrainy i Rosji. Jednak te państwa mają, a im dedykujemy nasz artykuł. Obywatele Białorusi mają przewagę. Nie muszą wydać specjalny paszport. Dokument potwierdzający ich tożsamość, to jest do stosowania w kraju i wyjechać za granicę. Ale ta przewaga ma wadę: gdy dajesz do konsulatu o wizę, cały okres przeglądarki petycji udać bez paszportu.


Niuanse polityki wizowej

Przed rozpoczęciem listy kraj, w którym Białorusini są wolne, aby przejść na wakacje lub odwiedzić krewnych, niech najpierw wyjaśnić niektóre funkcje kontroli dostępu na granicy. Istnieje kilka rodzajów państw z ich wymaganiami. Po pierwsze, jest to naprawdę kraj bezwizowego dla Białorusinów. Mogą wchodzić na podstawie ważnego paszportu, i nie wymaga więcej dokumentów na granicy obecnej. W niektórych państwach można mieć trzydzieści dni, w innych – do dziewięćdziesięciu dni. W ciągu dwóch tygodni, można odwiedzić Wietnam bez wizy, a jeśli planujesz pobyt w kraju przez dłuższy okres czasu – trzeba kupić specjalny list poprzez zatwierdzenie internetowego później. Jest również krajem, gdzie wstęp wolny nie jest dozwolony dla wszystkich obywateli Białorusi, ale tylko dla mieszkańców obszarów przygranicznych. To Litwa. Są to te kraje, w których otwarte wizy bezpośrednio po przyjeździe. Marochko ten powinien, oczywiście, pieniądze, ale dlatego, że nie trzeba go otworzyć, aby zebrać pakiet dokumentów, i zabrać go do konsulatu! W niektórych krajach, na przykład w Chinach, można wprowadzić bez wizy tylko w ramach wycieczki grupowej. Niezależne podróżujący muszą skontaktować się z ambasadą.

Pozdrowienia z przeszłości

Byłe republiki Związku Radzieckiego Pamiętam naszą wspólną historię. Z powodu długotrwałych więzi przyjaźni założyli specjalny system zezwoleń dla obywateli „Born in ZSRR”. Przede wszystkim należy wspomnieć takie bezwizowego kraj na Białorusi, Ukrainie, w Rosji, jak iw Mołdawii. Chcesz lato, aby przejść do morza? Nic nie mogłoby być łatwiejsze. Na wycieczkę do terytorium Krasnodar i północnym wybrzeżu Morza Czarnego, jest wymagane tylko paszport. Te kraje sąsiednie są zawsze mile widziane. Ale jest w tych stanach jest ograniczona do dziewięćdziesięciu dni. Kocham kuchni kaukaskiej i smak? Potem czekać na słońcu, Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu. W dwóch ostatnich Republik Białorusini może pozostać bez ograniczenia czasowego, posiadające tylko ważnego paszportu. Bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wejścia w Gruzji. Oprócz paszportu, należy przedstawić dowód swojej zdolności do zapłaty i zwrotu biletów. Bądź w Gruzji w celach turystycznych i może wynosić nawet do sześćdziesięciu dni bez wizy. Na dziewięćdziesięciu dni, można przyjść do Kazachstanu, Uzbekistanu i Tadżykistanu, wraz z paszportem obywatela Białorusi. Okres pobytu w Kirgistanie jest ograniczona do trzydziestu dni, ale aby wejść do republiki Azji Środkowej może być również bez wizy.

Europejski kraj bezwizowego dla Białorusi w 2016 roku: lista

Należy pamiętać, że wiele z kraju turystycznego, chcąc przyciągnąć więcej turystów (za ich pieniądze), łatwiejszy wjazd do kraju. Niektóre stany zrobić tymczasowo, na przykład, na lato „plaży” okres. Inni łatwiej wejść kraju „zorganizowane” turystów, którzy podróżują po świecie z pomocą agencji. Każdego roku, kraje te odpowiedzi na pytanie, czy niech Białorusinów na ich ziemi i zamknąć drzwi za nimi. Więc rozważyć listę krajów europejskich, gdzie jest to możliwe, aby wejść bez wiz w 2016 roku. Rosja, Ukraina i Mołdawia, już wspomnieliśmy. Serbia przyjmuje gości z Białorusi na okres do trzydziestu dni. Z dokumentów potrzebny jest tylko paszport.

Warunkowe bezwizowego państwa Europy

Ale swobodnie wejść Macedonia będą mogli tylko tych Białorusinów, którzy mają krewnych lub przyjaciół w tym kraju. Zaproszenie musi być poświadczone przez notariusza. Na Łotwie na podstawie jednolitego paszportu dozwolone wyłącznie mieszkańcom wąski pas na północy Białorusi. Ale żeby być w tym kraju może być do dziewięćdziesięciu dni. Jeśli zarezerwowali hotel w Czarnogórze i wydrukowany kupon z biletem powrotnym, można łatwo dojść do odpoczynku w tym stanie Bałkańskiego. W 2016 roku lista krajów do bezwizowego wjazdu (na Białorusi) dodaje się Albanię. Ale swobodnie dojść do tego stanu trzeba mieć czas do pierwszego listopada. Potem znów potrzebują wizy. Jakie będą turyści z Białorusi w 2017 roku – tylko parlament albański wie. Cypr Północny jest również na liście warunkowych bezwizowym krajach europejskich. Na wjazd do kraju trzeba mieć ze sobą (z wyjątkiem paszportów) biletów powrotnych, kupony od hotelu oraz rachunku zysków i strat banku potwierdzającego swoją wypłacalność.

kraje Bliskiego Wschodu, które nie wymagają wizy

Zjednoczone z „all inclusive” (Turcja, Ziemi Świętej (Izrael) i Mekka wszystkich turystów zimą – ZEA) kiwać wszystkich, aby chłonąć schludne plaże i smak wszystkie uroki beztroskiego wypoczynku. Niektóre z nazw tych krajów brzmi jak piosenka. Które mogą być dostępne białoruskich turystów bez otwierania wizy? Turcja od czerwca czternastego roku gościnnie otworzył drzwi do swoich ośrodków dla tej kategorii podróżnych. Jest to wykorzystywane przez tych, którzy chcą odpocząć w północnej części Cypru. Ale trzeba wprowadzić prom z Turcji. W Palestynie, tylko Żydzi nie są dozwolone dowolnej narodowości. Ale, jak w paszporcie Białorusinów nie liczyć na państwową, aby przejść do terytoriów arabskich, jak to możliwe. Izrael i Katar – kraj o ruchu bezwizowego dla Białorusi (2016). Należy więc skorzystać z tego i odwiedzić co najmniej Ziemi Świętej.

Warunkowe bezwizowego Bliskiego Wschodu

W Jordanii, obywatel Białorusi mogą odpaść. Jednak na granicy, będzie musiał zapłacić za pieczęci wklejania pieniądze czterdzieści dinarów na pobyt do dwóch miesięcy sześćdziesiąt – przez dłuższy okres. Ale jeśli mianowany obywatel przybyć w tym kraju z wcześniej zakupionych bon „Jordan” Pass, że nie potrzebują wizy. Ogólnie rzecz biorąc, pozycja kraju bezwizowego dla Białorusi jest bardzo skomplikowane monitorowanie przepustowości systemu. Jeśli przyjeżdżają drodze z Izraela przez punkt Eilat-Aqaba, nie będzie można pozwolić bez upragnionego marki w paszporcie. Ale kontrola graniczna na lotniskach Jordan będzie przechodzić swobodnie bez wizy. Jednocześnie w tym kraju może być (pod warunkiem, że nie szukać pracy) do trzydziestu dni.

Azji Południowo-Wschodniej i Chin. Kraj bezpłatnych wizyt

Wspominaliśmy już zasady bezwizowego wjazdu do Imperium niebieskich. Jeśli podróżujesz w grupie za pośrednictwem biura podróży i nie jest w Tybecie, to nie potrzebują wizy. Azji Południowo-Wschodniej to mekka dla tych, którzy chcą uciec od błotnistej i śnieżna zima w gorące lato. Ale, niestety, Tajlandia nie jest uwzględniony na liście „bezwizowego kraju na Białorusi (2016).” Ale Wietnamu ośrodki nie są gorsze niż Królestwo uśmiechów. Tam można spędzić piętnaście dni bez wizy, a na wyspie Phu Quoc – miesiąc. Po prostu przyjazne wita Białorusini Malezja. Wreszcie, można być w Mongolii, bez znaku (straż graniczna wystarczy umieścić pieczątkę) do dziewięćdziesięciu dni.

Azji Południowo-Wschodniej. Gdzie mogę iść bez kłopotów

Jest w tej części świata i jest uzależniona bezwizowego kraj dla Białorusinów. A jest ich wiele. W krajach takich jak Bangladesz, Iran, Katar, Kuwejt, Liban, Malediwy, Timor Wschodni, Turkmenistanie i na Sri Lance, marka przyklejony po przybyciu na granicy. Jest wart swojej ceny. Czasami symboliczną kwotę, ale zdarza się, że bardzo znaczące (w Turkmenistanie do wejścia może trwać do stu pięćdziesięciu euro). W niektórych krajach, wizy dla Białorusinów potrzebne, ale może zostać pobrane poprzez e-mail. To całkiem proste. Udać się do serwisu ambasad, zapłacić wizy. Czy wysłać do nas e-mail, z którego i wjazd do kraju. Na granicy strażnicy są już ostrzeżenie o swoim przybyciu i są przyklejone do ciebie marki paszportu. Zjednoczone z uproszczonego wpisu – to Kambodża, Birma i Singapur. W niektórych krajach możliwe jest uzyskanie wizy w dniu przyjazdu. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich na nim może znajdować się w kraju przez okres do czterech dni. A w niektórych krajach wiza po przyjeździe można kupić tylko na lądowych przejściach granicznych oraz na kontroli granicznej na lotnisku – nie. Do krajów tych należą Laosie. Ale w Indonezji, Białorusini, którzy przybyli drogą powietrzną przez lotniskach Batam, Bali, Jakarta, Surabaya i Medan Kuala Namu, aby przejść do narodu wyspa potrzebny jest paszport.

Afryka

Niestety, cały wielki kontynent istnieją tylko trzy z kraju bezwizowego dla Białorusinów. To Gambii, Namibii i Seszeli. dziewięćdziesiąt dni mogą być dostępne w tych krajach (ale tylko w celach turystycznych). Jednak istnieją pewne kraje, w których wiza nie jest wymagana dla Białorusinów w ich zgodności z pewnymi warunkami. Na przykład, jeśli chcesz odpocząć w Egipcie, ale nie chcą płacić za stempla, można latać na lotnisko w Sharm el-Sheikh i Taba i zapytać „stempluje Sinai”. To umieścić za darmo, a on działa piętnaście dni. „Sinai wiza„można również uzyskać w morskim i lądowym Nuweiba punkcie kontrolnym na granicy z Izraelem w Eilat. Jednak z tego znaczka w afrykańskiej części Egiptu, to nie tam dostać. Na Madagaskarze, jeżeli okres planowanego pobytu w kraju mniej niż trzydzieści dni, po otwarciu wizy bezpłatnie. Białorusini swobodnie dopuszczone do Tunezji, ale tylko wtedy, gdy podróżują przez biura podróży.

Warunkowe bezwizowego kraje w Afryce

Jest znacznie bardziej obszerna lista państw, w których pozycja może zostać rozmieszczone w dniu przyjazdu. Ten Ghana, Dżibuti, Gabon, Gwinea i Gwinea Bissau, kontynent Egipt, Wyspy Zielonego Przylądka, Zambia, Kenia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Komory, Mauretania (jeśli przyjedziesz na lotnisku Nouakchott), Mauritius, Mozambik, Tanzania, Somalia, Uganda i Etiopia. Są uwarunkowane bezwizowego kraj dla Białorusinów (2016) mają różne stawki za dostęp do jej terytorium. Koszt zależy od wkładek pojedynczego wpisu lub wielu wizyt, a także od długości pobytu w kraju. Są też kraje, w których wiza może być wydane w Internecie w sposób opisany powyżej. To kraje, takie jak Erytrea, Togo, Sao Tame i Książęca, Zimbabwe.

Ameryka Północna. Terytoria i kraje bezwizowy wjazd do Białorusi (2016)

Oczywiście, aby dostać się do Stanów Zjednoczonych i Kanady, trzeba bardzo się starają. Rejestracja wiz w tych krajach jest bardzo trudne. Ale w regionie Ameryki Północnej, tam są małe państwo, które nie jest przeciwny, aby zarobić na turystach, w tym z Białorusi. W Antigua i Barbuda , można odpocząć przez miesiąc bez wizy. To samo w Barbados – choć tam pozostać ograniczona jest do czterech tygodni. Ale w Haiti może żyć przez trzy miesiące bez wizy. Dominika, okres ograniczony do trzech tygodni odpoczynku. Starsze przyjaźnie połączyć Białorusi i Kuby. Na Liberty Island można opalać miesięcy. Panama, Nikaragua, Saint Vincent i Grenadyny uzupełnienia wykazu państw na Karaibach, gdzie można przyjść tylko jeden paszport.

Ameryka Południowa

Chciałbyś zanurzyć się w kulturze i życiu Indian żyjących w Andach? Nie ma problemu! Białorusini Peru pozwala na wjazd na swoje terytorium bez uprzedniego zezwolenia i za darmo. Jest możliwe, aby pozostać w kraju aż sto osiemdziesiąt trzy dni, czyli sześć miesięcy. Takie kraje Ameryki Łacińskiej z ruchu bezwizowego dla Białorusinów, jak Wenezueli i Ekwadorze, może być na swoim terytorium do trzech miesięcy. Dostęp do Boliwii, Gujany i Surinamu może być wydane po przyjeździe.

Oceania

W tym regionie w 2016 roku istnieje bezwizowego kraj dla Białorusi: Wyspy Cooka, Federalne Stany Mikronezji, Niue i Samoa. Wpis zawartość po przybyciu może być Tuvalu Palau i Nauru.