195 Shares 2854 views

Rozrywka Orenburg: zabytki i zdjęcia

Orenburg – jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i administracyjnym południowym Uralu. Mieszka ponad pół miliona osób, można spotkać wielu turystów zawsze. Oni są przyciągane przez atrakcji miasta, i mnóstwo rozrywki w Orenburg, które nie są gorsze nawet odpowiedników metropolitalnych, pozwalają bawić dla dorosłych i dzieci o każdej porze roku.


muzea

Orenburg została założona w 1743 roku. Ciekawa historia miasta i okolicznych gruntów można znaleźć w Wojewodę (Sovetskaya Str., D. 28) oraz w Historycznego (ul. Naberezhnaya, 29) muzea. Ostatni znajduje się w zabytkowym budynku w stylu neogotyckim nawiązującym do średniowiecznej twierdzy. Dwa najbardziej znane są goście z kolekcji muzeum znalezisk archeologicznych, wystawa opowiada o buncie Emelyana Pugacheva, wydarzenia, które miały miejsce w południowym Uralu w wojnie domowej, a także sławnych ludzi, którzy urodzili się i wychowali w Orenburg i jego okolicach.

zabytki

Przed rozważeniem możliwości rozrywki w Orenburg, powinniśmy powiedzieć kilka słów o swoich najciekawszych zabytków. Należą do nich:

 • Caravanserai, który składa się z meczetu i domów Baszkir ludzi. Kompleks został zaprojektowany przez architekta A. Bryullov w 1837-1844 roku i jest jednym z najpiękniejszych zabytkowych budynków w Orenburg.
 • Water Tower, który stał się częścią miejskiego krajobrazu Orenburg w 1928 roku projektu Serafima Ryangina.
 • St. Nicholas Cathedral, który zaczął budować wiosną 1883 roku, a podczas II wojny światowej służył jako repozytorium tajnych archiwach Ludowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych.
 • Dawny budynek Komisji Granicznej (Sovetskaya str. 7). Został zbudowany 243 lat temu. Przed rewolucją został położony kirgiski szkoły.
 • Dom gubernatorzy wojskowi, który jest w tym samym wieku jak Orenburg i później odtworzone pod nadzorem Genriha Gopiusa.
 • Budynek dawnego Urzędu jednostki inżynieryjnej, w którym mieści Shevchenko Memorial Museum wartowni. Słynnego ukraińskiego poety był więziony za udział w tajnej organizacji Cyryla i Metodego Brotherhood. W muzeum można zobaczyć dokumenty dotyczące pobytu Szewczenko w Orsk w Orenburg, o jego udział w wyprawie Aral, a także długi link do półwyspu Mangyszłak.
 • Hussaini Meczet, zbudowany w pod koniec 19 wieku na kupca Khusainova. Jest ozdobiona dużym minaretu, który wznosi się nad centrum Orenburg. Meczet został zamknięty w 1932 roku, a jego budowa została wykorzystana jako Tatar Szkoły Pedagogicznej, a później jako oddział bezpieczeństwa prywatnego. Dopiero w 1992 roku został zwrócony wiernym.

Teatry

Biorąc pod uwagę rozrywki w Orenburg, nie wspominając o możliwości wypoczynku tych, którzy są fanami Sztuki Dramatycznej. Wśród nich:

 • Teatr Teatr nazwany M. Gorkiego Sovetskaya (str. 26) i na tym etapie, gdy świeciły Wiera Komissarżewska.
 • Teatr Komedii Muzycznej (ul Tereshkova, 13).
 • Tatar Teatru Dramatycznego. Mirhaydara Fayzi (st. Radziecki, 52).
 • State Puppet Theatre.

parki rozrywki

Najlepszym miejscem na rodzinne wakacje są tradycyjnie zagospodarowany teren zielony z miasta, gdzie są ustawione i atrakcje organizowanej imprezy publiczne.

Jeden z najstarszych spośród nich jest park rozrywki w Orenburg im. 50. rocznica ZSRR, znajduje się przy ulicy Teatralnej. W ostatnich latach został zmodernizowany i obecnie przyjmuje dzieci i dorosłych w nowym przebraniu.

Inne popularne parki rozrywki w Orenburg obejmują:

 • „Topola” (Str. Postnikov, 30), gdzie można zobaczyć miasto z diabelski młyn, aby przynieść dzieciom cieszyć się, przewrócił je na roller coaster i inne przejażdżki, traktują swoje ulubione potrawy w restauracji działających tam;
 • "Konstelacja" (ST Dzerzhinskogo. 4), który ma pierwszy Orenburg rollerdrom;
 • Park linowy „Gummi” (ul. Teatralna, 2 ,. 5), gdzie z usług wielu dzieci i dorosłych „powietrza” tras o różnym stopniu złożoności.

Rozrywki dla dzieci w Orenburg można znaleźć w innych parkach i placach miasta.

kina

Fani spędzić wieczór oglądając ciekawy film w Orenburg mogą odwiedzić centrum kina „Kosmos” (The Park Avenue, d. 5a). Działa od 1964 roku, ale był wielokrotnie przebudowany i zmodernizowany. Więc dzisiaj w „Kosmosie”, można zobaczyć obrazy, przeglądanie który wymaga zastosowania najnowszych urządzeń. Każdego roku jest to miejsce na festiwalu „Wschód-Zachód” i inne czasy, gdzie można oglądać filmy, właśnie wydała w najem.

Z nowymi produktami i przemysł można znaleźć w kinie „Kinoshita”, który znajduje się w SEM „Guliwer” (ul. Nowy, zm. 4). Instytucja zaprojektowany dla ponad 800 widzów i składa się z 6 pokoi, w tym 1 VIP.

Jeden z najnowocześniejszych kin w Orenburg jest „Kinofresh” (SEC „Armada”), w którym wszystkie filmy są wyświetlane w formacie cyfrowym. Jego trzy pokoje posiadają wygodne krzesło z podłokietnikami ortopedyczne i wsporników do pakowania popcorn i napoje, które tworzy przytulną atmosferę i promuje wypoczynek i relaks.

SEC "Armada" (Orenburg): Rozrywka

Jest to jeden z najlepszych ośrodków wypoczynkowych nie tylko miasta, ale również w Rosji. Jak już zostało powiedziane, w „Armada” centrum handlowego można odwiedzić największy kinach Orenburg. Ponadto, nie jest ważny lodowisko okrągłe.

W centrum „Armada” (Orenburg), rozrywka dla dzieci, są skoncentrowane w Szalony Park. Na jego terenie są ustawione i przejażdżki karuzela dla najmłodszych i starszych chłopców i dziewcząt można wziąć udział w „Szkole Rzemiosł” sesji, gdzie będą oferowane zrobić różne rodzaje twórczości pod kierunkiem nauczycieli.

Kiedy głodny, centrum handlowe, goście mogą zaspokoić ich głód w restauracji i kawiarni, które działają na jego terytorium, „rosyjskie naleśniki», piwo Gamer House i Broadway.

Ponadto „Armada” odbywają się regularnie różnego rodzaju wystawy i festiwale, które często pokrywają się z ogłoszeniem sprzedaży z zyskiem.

Aktywny wypoczynek w Orenburg

W mieście, można wziąć udział w różnych zadaniach. Na przykład, firma 2-5 przyjaciół może spróbować dowiedzieć się, kto popełnienia przestępstwa z użyciem przemocy, wysyłając adres. Musa Cälil 6. Tam rozpoczyna quest „śnie: trans z Galaxy Dali”, które będą interesujące dla wszystkich tych, którzy wolą inteligentną rozrywkę.

Survival gra, podczas której trzeba spróbować wydostać się z pokoju pełnym porad i niespodzianek czekających orenburgtsev i gości pod adresem. 60 lat w październiku, 26-a.

Teraz, gdy wiesz, adresy i muzea informacyjnych, parków i centrum handlowego jedną ze stolic południowych Uralu, można wybrać, które rozrywkowej miasta Orenburg najlepiej nadaje się do siebie i swojej rodziny, jeśli zdecydujesz się spędzić długi weekend lub wakacje.