831 Shares 9924 views

Loshitsa – Finca na Białorusi, odradza się z popiołów

Nowoczesna dzielnica Mińsk Loshitsa otrzymała swoją nazwę od starożytnego pałacowo-parkowym. Historycy sugerują, że w X-XIII wieku na terenie znajduje się duży kopiec, który stopniowo został podzielony na kilka autonomicznych ziemskich. Nowoczesne Loshitsa – Domek, który jest muzeum i sąsiedni park – sięga XVIII wieku.


Rozkwitu kompleksu nieruchomości Lubań

Zagrody znajduje się w pięknym miejscu, to zawsze przyciąga i zwabił bogatych. Pierwsze wzmianki o kompleksie pałacowo-parkowym, zachowany do dziś, sięga do 1557 roku. Najjaśniejsze strony w historii osiedla i otaczającym parku są połączone z Prushinskiy, stały się mistrzami rezydencji w XVIII wieku. W tym czasie został przebudowany głównego budynku, dużo zabudowania, park krajobrazowy. Nawet gdy Prushinskiy w Loshitsa odwiedzane przez wielu znanych i wpływowych ludzi, nieruchomość została uznana za bardzo bogaty.

Jednak często nazwa ta kojarzy się z nazwą Evstafiya Ivanovicha Lyubanskogo. Jest z tym hostem Manor został uznany jako model dla swojego czasu, a liczba znakomitych gości znacznie wzrosła. W Loshitsa Eustachy Iwanowicz mieszkał ze swoją młodą żoną, Jadwigą, ich dom został wyróżniony gościnności i został gustownie urządzony. Lubań zapłacił wystarczającej uwagi i układ parku: zamawiać rośliny z innych krajów, prowadził eksperymenty w ich krzyżowania i uprawy w otwartym polu.

Nowoczesna strona Historia Loshitsa

Lubań to najnowsze właściciele luksusowych osiedli. Opowieść o życiu w Loshitsa ma smutne zakończenie. Jadwiga zmarła w dość młodym wieku w tajemniczych okolicznościach. Według niektórych źródeł, Eustachy pochowano jego żonę, a wkrótce po tym smucić wydarzenie zostawiła swoją własność na wieki.

W latach 20. ubiegłego wieku Loshitsa parku i dworku stał się miejscem umieszczenia GPU Białoruś. Wśród mieszkańców i teraz legendarny, usłyszał od krewnych starszego pokolenia masowych egzekucji przeprowadzonych na terenie kompleksu pałacowo-parkowego, odgłosy wystrzałów i krzyki ludzi. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w głównej rezydencji znajduje się siedziba niemieckich generałów. Po wojnie mieściły się rozmaite organizacje, takie jak: zarządzanie UNRRA misji, białoruskiego oddziału All-Union Institute of Plant, jeździeckich klubu i agro, uprawiać rośliny sadzonki na sprzedaż.

Od 1988 Loshitsa – zagrody, otrzymał status zabytku architektury i kultury, który jest pod ochroną państwa.

Odbudowa i ożywienie

W drugiej połowie XX wieku dwór wyglądało to źle, to było w złym stanie zniszczonym budynku w potrzebie naprawy i renowacji. Aby rozwiązać ten problem, właściwe organizacje zaangażowane tylko w 2000 roku. Ponieważ jest to zabytek architektury i historii, banalne „główne” naprawy na jego przebudzenie nie byłoby wystarczające. Przywrócenie zostało starannie zaplanowane w trakcie których duży dom dosłownie rozebrana przez kostek i cegieł i ponownie zmontowane. Lubań Manor stał się muzeum w 2008 roku, ale przebudowa obiektu jest w pełni ukończony dopiero w 2015 roku. Obecnie jest to elegancka rezydencja z odnowionym wnętrzem i obfitości antyków w nich.

Jak to wygląda dziś Loshitsa (dwór Mińsk)?

Odbudowa dworu trwało dość długi okres czasu. Chodzi o to, że na początku prac budowlanych stan był bliski ruiny. Wewnątrz zachowały się tylko elementy sztukatorskie i elementów drewnianych i piecem kaflowym. Sytuację komplikuje fakt, że zdjęcia wnętrz zachowanych sporo i oryginalnych mebli i rzeczy osobistych Lubań – a nawet mniej. trudne zadanie zostało umieszczone przed konserwatorów – zachować i przywrócić to, co jest możliwe, a także wymyślić wszystkich brakujących elementów.

Dziś Loshitsa – Domek, w którym żaden szczegół uratował życie ostatnich właścicieli i jakościowo powielana. Każdy pokój jest podtrzymywany w swoim niepowtarzalnym stylu. Większość wewnętrznych elementów są oryginały XVIII-XIX wieku. Wszystkie takie same, nowoczesne wyposażenia wnętrz i dekoracji zostały wykonane przez najlepszych mistrzów rzemiosła ich ręcznie. W dworku jest nawet pokój tapetą że konserwatorzy dokonały własną rękę, ponieważ nie fabryka podejmie produkować kilka rolek na zamówienie.

Muzeum lub uniwersalny kompleks rozrywkowy?

Dwór i otaczający go park Loshitsa przyjmuje już dziś turyści. W głównym budynku, na parterze przedstawia rekonstrukcję życia szlachty XIX wieku, a drugi zajmował różne wystawy. Aby odwiedzić również otwarte skrzydła, cała okolica jest wyrafinowany i zadbane.

Loshitsa park jest teraz doskonałym miejscem na spacery zarówno mieszkańców i gości. To pokojowo współistnieć z tablic i pomników historycznych odniesień, nowoczesnych placów zabaw i utwardzonych ścieżkach. W strefie rekreacyjnej można zobaczyć rzadkie rośliny i starych drzew, niektóre z nich, zdaniem ekspertów, ponad sto lat.

W niedalekiej przyszłości planowane jest zrekonstruować inne budynki kompleksu dworskiego. Muzeum ma na celu uczynić go tak interesujący, jak to możliwe, tutaj dzisiaj odbyło tańce i wydarzeń kulturalnych, para zaprosiła wizyty uroczystą rejestracji małżeństwa.

Legendy i dawne tradycje

Loshitsa – dwór, który związany jest z wielu ciekawych historii i przesądów. Jednym z najbardziej interesujących i popularnych legend o tym miejscu jest połączona ze śmiercią żony ostatniego właściciela nieruchomości Lyubanskogo E. I.

Jego żona była kobietą niezwykłej urody i nawet po ślubie miał dużo fanów. Yadviga Lyubanskaya zmarł w młodym wieku i w dziwnych okolicznościach. Nocą, kobieta sam w dworku i poszedł nad rzekę, rano okazało się utopił w pobliżu odwróconej łodzi. Lokalne plotki twierdził, że Jadwiga miała romans z młodym mężczyzną. Według niektórych, że popełnił samobójstwo. Były pogłoski o nieudanej próbie ucieczki z legalnego męża.

Kobieta została pochowana tu w Loshitsa w kaplicy rzymskokatolickiej. Plotka głosi, że jej dusza znalazła spokój, a nawet dzisiaj Jadwiga duch może być postrzegane w pobliżu miejsca pochówku lub głównego dworu.