257 Shares 9299 views

atrakcje Estonii do różnych preferencji, zainteresowań i upodobań


Spośród wszystkich średniowiecznych miasteczek, z których niektóre zostały zachowane w niektórych krajach środkowej i wschodniej Europy, stolicy Estonii jest najbardziej interesujące dla turystów, którzy są zainteresowani w zabytki – historyczne, kulturowe i architektoniczne. Nowoczesne Tallinn nie różni się zbytnio od tego miasta, jak był kilka lat temu – ma starożytną część (Stare Miasto), gdzie średniowieczny układ jest zachowana. Składa się z dwóch oddzielnych części, z których jeden – Dolne Miasto – jest nadal otoczone pozostałościami fortyfikacji XIII-XVI w konstrukcji.

Nowoczesne atrakcje Estonia zapewnia gościom z szerokiej gamy. Jej stolicą jest miasto zamierzchłej przeszłości i duża liczba zabytków datowanych od czasu budowy na przestrzeni wieków XIV-XVII (zespołem Placu Ratuszowego – Plac Ratuszowy, Ratusz z wiatrowskaz Old Thomas, słynny symbol Tallin, gotyckich kościołów i jeden z najwyższych w Europa iglica kościoła św Olafa). Miłośnicy historii i jego zabytków nie będzie mógł zignorować niezwykłe piękno fragmentów murów wzniesionych wokół miasta w XIII-XVI wieku, odwiedza takie malownicze i historycznie ważne obiekty, jak wieża Tołstoj Margarita, zbudowany pod koniec 1529 roku, wieża Kiik-in-de Keck (w tłumaczeniu – „zajrzeć do kuchni”), którego budowa trwała XV-XVII wieku. Tołstoj Margarita jest nie tylko interesujący pod względem architektonicznym – dziś mieści się w nim wyświetlanie Muzeum Morskiego, gdzie każdy użytkownik może zobaczyć niezwykłe piękne modele starych statków, takich drobnych prac, z których jak nie ma w całej Europie.

Często obiekty wycieczki w Tallinie są słynne „Trzy siostry” – trzy domy zbudowane w bliskiej odległości od siebie, które w XV wieku należały do trzech sióstr. Ale w stolicy Estonii ma ciekawe atrakcje dla współczesnych turystów nie tylko z punktu widzenia kultury. Na przykład, Viru Gate, z dwoma wysokimi wieżami, które dają dostęp do ulicy Viru, przez który umieszcza się wielkie sklepy z pamiątkami dla kibiców, jak również na rynek lokalnych mistrzów-Handy ludzi. Bardzo ciekawy i nietypowy Jalg Lühike lub „krótkie nogi”, co prowadzi do malowniczego Placu Ratuszowego, który ma oryginalne drugą nazwę – „street-drabinę”, który jest skojarzony z etapami położonych wzdłuż całej jego długości.

Jednak Estonia utrzymuje jego cele nie tylko na dawnych ulic starej części kapitału – w innej części miasta jest wspaniały Kadriorg – pałac i park zespołem w stylu barokowym, zbudowany w 1718-1725, odpowiednio. Obecna siedziba prezydenta tego kraju, Kadriorg, nadal nazywany przez niektórych weteranów Petra Velikogo pałacu na cześć wielkiego rosyjskiego cara, który prezentowanych w czasie jego żona zespołu. Na przedmieściach Tallina dla turystów z różnych krajów także posiada wiele ciekawych, choć budynek nie jest średniowieczny, ale raczej eklektyczny. Dla prawdziwych koneserów sztuki atrakcji Estonia oferuje do odwiedzenia takich jak estońskiej Teatru Dramatycznego i Teatru „Estonia” (on zaprojektował Astrid Lindgren), muzea (jedna tylko Tallin od ponad 13), klasztorów i oczywiście, wiele obiektów i infrastruktury rozrywkowej, możliwe jest do klasycznych atrakcji nie wliczone w cenę, ale jest to bardzo interesujące dla wielu turystów.

Oddzielnie, należy stwierdzić, że kraj ten jest jednym z największych ośrodków edukacyjnych w Europie Wschodniej. Możesz odwiedzić wspaniałą oranżerią, odwiedź Tallin Akademia Nauk, we wszystkich jej instytucji, w ogrodzie botanicznym i wiele innych instytucji badawczych, które będą z pewnością zainteresowani w każdym cywilizowanym turysty.

Tak więc, można zauważyć: Tallinn Estonia i wszystkie atrakcje są bardzo różne – na różne preferencje, zainteresowania i gusta.