552 Shares 4678 views

Wall of China. Zniszczenie i odzyskiwanie

Mur Chiński – jest jednym z najsłynniejszych i największych zabytek dawnej architektury. To działa w całej północnych Chinach przez prawie 9000 kilometrów na terytorium Badaling niedaleko Pekinu.


Historia budowy

Budowa pierwszej ściany w Chinach rozpoczęła się w 3. wieku pne, podczas Kings walczył. W tym czasie, zasady chińskiego cesarza Qin Shi Huangdi (należał do dynastii Qin). Celem tej ściany jest ochrona państwa przed niszczycielskimi najazdami nomadów Hun. Budynek wzięło udział około jednej piątej ogółu ludności stanu, czyli około miliona ludzi. Długość ściana świetle wszystkich gałęziach wyniosła 8851.8 km. Określa on również granice możliwej ekspansji Chińczyków i zabezpieczone przedmioty imperium z przejściem do pół-koczowniczy barbarzyńcy. Utkwiła granicy cywilizacji Chin, przyczynił się do powstania zjednoczonego imperium wielu światów, tylko że podbił.

Podczas panowania dynastii Han (około 206-220 pne) Wielki Mur Chiński został znacznie rozszerzony na zachodzie. Dodatkowo, specjalna linia została zbudowana wież strażniczych, który udał się w samym sercu pustyni, i był przeznaczony do ochrony przed nomadami karawan handlowych. Podczas budowy Chińczyków stosować specjalną kleisty ryż, kasza, do którego dodaje się wapno gaszone. Prawie wszystkie odcinki muru zachowały się do naszych czasów, powstały za panowania wielkiej dynastii Ming. W dobie podstawowych materiałów do budowy były bloki kamienia i cegły. robią ściany konstrukcyjne bardziej niezawodne i wytrzymałe. Przez pewien czas, aż do reguł dynastii Ming, długość Wielkiego Muru Chińskiego znacznie wzrosły. Rozciąga się od zachodu na wschód od posterunku Yuymenguan do Shanhaiguan, który znajdował się na brzegu Bohai Bay.

Zniszczenie Wielkiego Muru i jego dalszej renowacji

Z pomocą zdrady mieć Sanguya, Manchu Qing Dynastia złamał ściany i zareagował na nią z najwyższą pogardą. Podczas 3 wieku panowania tej dynastii Mur prawie wszystko zawalił się pod nieustającym wpływem czasu. Tylko jeden przeżył mały przekrój pobliżu Pekinu. On działał jako „brama do kapitału”, iz tego powodu utrzymane w porządku. Jednak w 1899 roku gazeta Stany Zjednoczone wolno fałszywą plotkę, że wkrótce zostanie zburzony chińska ściana, a na jego miejscu wybudować nowoczesne autostrady. W 1984 roku uruchomił program, aby przywrócić go z inicjatywy Syaopina Den. Została sfinansowana ze środków osób prywatnych jak i firm zagranicznych i lokalnych.

W chińskich doniesienia, że część ściany (około siedemdziesięciu kilometrów) w Gansu narażonych na erozję na skutek aktywnego wprowadzania intensywnych metod hodowli. Doprowadziło to do wysychaniem wód gruntowych, ponieważ to, co region stał się centrum produkcji silnych burz piaskowych. Przez ponad czterdzieści kilometrów od ściany zniknęły i inni stojąc nieruchomo. Jednocześnie w niektórych miejscach jej wysokość została zmniejszona z sześciu do dwóch lub trzech metrów.

W 2007 roku William Lindsay stwierdzono odcinek fragmentu ściany, która następnie została nadana panowania Han. A w 2012 roku, ze dalsze poszukiwanie zagubionych i pozostałych miejsc odkryto w Mongolii. W tym samym roku, upadł ze względu na ulewne deszcze znaczny odcinek ściany, znajduje się w prowincji Hebei. Jej długość wynosiła trzydzieści sześć metrów. W upadku jednej osoby został ranny. To wydarzenie było szósty sierpnia, jednak oficjalna wiadomość przyszła właśnie dziesiąty dzień.