378 Shares 7870 views

Świat słynnego Łuku Triumfalnego

Od starożytności na cześć pamiętnego wydarzenia wzniesiono łuk triumfalny. Czasami ich budowa została poświęcona najważniejszych osób w państwie. Tradycja ta wywodzi się od starożytnych Rzymian. Chociaż nie jest jeszcze ustawić dokładną datę budowy pierwszego łuku triumfalnego. Dzisiaj takie obiekty istnieją w niemal wszystkich krajach świata. Wznosząc je w naszych czasach. Ale raczej jest modą niż związku z pewnym wydarzeniem historycznym.


Ile triumfalny łuki w świecie? To pytanie jest trudno podać dokładną odpowiedź. Ponieważ w każdym kraju, wiele z nich. Ale nadal dobrze znane i ważne można policzyć na palcach. Słynny łuk triumfalny świata mają znaczenie historyczne. Prawie wszystkie z nich są przeznaczone do zwycięskich walkach z różnymi narodami.

Łuk Triumfalny w Paryżu

Obiekt został wybudowany w 1836 roku. Powodem była zwycięska bitwa pod Austerlitz Napoleon Bonaparte. To miejsce na budowę stalowej Pól Elizejskich, a mianowicie wzgórzu Chaillot. Design projekt został zaprojektowany przez architekta Shalgrenom. Kiedy po raz pierwszy przejechał przez bram Paryża, pary królewskiej, one są nadal w fazie rozwoju i składał się z drewnianego modelu.

Łuk Triumfalny jest cechą Paryżu. Każdy turysta słyszał o historii tego wspaniałego zabytku kultury. Każdy element Łuk symbolizuje czynów i osiągnięć francuskiej armii Napoleona Bonaparte. Budynek 5-metrowy opowiada o wyczynach wojowników. Znajduje się na górze na strychu, który wyeliminował nazwiska 30 zwycięstw armii Napoleona.

Pomnik zdobi Place Charles de Gaulle. Turyści z całego świata nie może przejść obok platformy widokowej na dachu Arch. Po tym wszystkim, to gdzie się malowniczy widok na całe piękno Paryża.

Łuki triumfalne na świecie – jest ucieleśnieniem emocji i niewiarygodnym talentem architektów.

Łuk Septymiusza Sewera w Rzymie

Zwycięska walka z największych rzymskiego cesarza i jego synów ponad Partii stał się inspiracją do budowy słynny łuk triumfalny w Rzymie. Pomnik został zbudowany w roku 205. Cesarz Septymiusza Sewera miał dwóch synów Caracalla i Guetta, którzy są stale w sprzeczności ze sobą o tytuł cesarza. W braterskiej wojny Karakalli wygrał i został cesarzem. Po tym, zdecydowano się usunąć nazwę Guetta z łukami.

Wysokość 20,9 m budowa znajduje się na starożytnej Via Sacra w północnej części Forum Romanum. Na poddaszu 5-metrowy są 4 sale, które mogą być osiągnięte przez schody.

Dwóch światowej sławy Łuk Triumfalny, zbudowany na cześć cesarza Karakalli, znajduje się w Maroku i Algierii.

Marble Arch Karakalli w Volubilis

Nic dziwnego, że zabytek znajduje się w Maroku, wzniesiony na cześć cesarza rzymskiego. Wszakże w starożytności należała Volubilis Roman Empire. Miasto leży na obszarze przygranicznym, który później stał się własnością Maroku. Pomnik został zbudowany w 211 przez cesarza Julia Domna i siebie na cześć swojej matki.

Łuk Karakalli w Dzhemile

Ślady starożytnego Imperium Rzymskiego można zobaczyć nie tylko w Europie. Afryka Północna jest zacięcia rozliczeniowe, słynne rzymskie ruiny. Miasto stoi rzymski układ planowania miasta. Łuk Triumfalny znajduje się na terenie osady rzymskiej, zbudowany w 215 na cześć rzymskiego cesarza Karakalli.

Uważa się, że najbardziej znane łuki triumfalne na świecie są głównie we Włoszech. Większość z nich jest w rzeczywistości znajduje się w kraju, ale również w innych częściach świata, wzniesiony nie mniej słynny łuk na świecie.

Gateway of India

Pomnik znajduje się w samym sercu New Delhi. Struktura została wzniesiona dzięki architekta Sir Edwin Lutyens. Wcześniej, na miejscu pomnika został umieszczony posąg cesarza Indii George V, który później został umieszczony w Coronation Park. Po India uzyskał status niezależności, łuk triumfalny uznany pomnik nieznanego żołnierza armii indyjskiej.

Sam obiektem jest struktura z sześciu ścianek. Pomnik jest aktywny symbol niepodległości Indii. To przez te wrota przejść kolumnę na cześć Dnia Republiki.

Niezwykle piękne i tajemnicze łuki triumfalne na świecie są w Libii i Laosie.

Łuk Septymiusza Sewera w Leptis Magna

W opuszczonym starożytnego miasta na wybrzeżu Morza Śródziemnego jest unikalnym zabytkiem architektury, wzniesiony na cześć rzymskiego cesarza Septymiusza Sewera. Ponieważ miasto było miejscem narodzin cesarza, on został wyróżniony specjalnym luksusu i bogactwa podczas jego panowania.

Bas łuki gloryfikowanie akt cesarza. Sam łuk jest ogromny Tetrapylon.

Patuxai

Pomnik ma niezwykłą historię. Na jego budowę zostało przyznane fundusze z USA. Jednak Ameryka dostarczyła Laos pieniądze nie jest wznoszenie pomnika i budowa lotniska wojskowego. Ale generałowie Lao wolą wydać je na inne potrzeby. Więc nie było pomnik symbolizujący zwycięstwo nad Laos Ameryce.

Zabytek Orange France

Łuk przedstawia strukturę składającą się z głównego i dwóch wejść pomocniczych. obiektem jest długość 19,5 m, a szerokość wynosi 9 m. Wszystkie cztery elewacje ozdobione są kolumnami refrenem. Na pomniku jest prawie nieznany. Jedyną rzeczą, która może być zbierana z dokumentów historycznych jest fakt, że łuk służy do ochrony miasta w okresie panowania księcia Orańskiego Raymond I de Bo. Oczywiście przy postać łuku nie zachowały się do dnia, w ciągu czasu, w którym zostały poddane licznym uzupełnień i modyfikacji. Obrazy na łuku symbolizuje przeszłość wojskową. Jest ozdobiona brązu wozie, przedstawiony na fryzie galijskiej walk.

Jeżeli okoliczności były różne, możliwe jest, że dzisiaj nie mógł kontemplować te wszystkie łuki triumfalne na świecie. Alternatywna historia wskazuje, że w miejsce niektórych zabytków przewiduje budowę zupełnie innych zabytków. Jednak ze względu na trudności w realizacji tych projektów, zdecydowano się na budowę innych struktur. Jednym z przykładów jest Łuk Triumfalny w Paryżu, którego miejsce było pokazać ogromny słonia Charles Ribar.

Powyżej zostało przedstawione, nie wszystkie łuki triumfalne świata. Zdjęcia z małym opisem mniej znanych budowli znajduje się poniżej.

Hadriana Łuk Triumfalny w Jordanii

W 129, Jerash odwiedził cesarza Hadriana. Na jego cześć, i wzniesiono pomnik.

Łuk Tytusa w Rzymie

Pomnik został zbudowany w 81, na cześć cesarza Domicjana Tita Flaviya na rozkaz brata. Pomnik symbolizuje zwycięską bitwę w wojnie przeciwko Rzym Jerozolimie. Lokalizacja łuki również symboliczny. Place budowy był „Złoty Dom”, który został zniszczony przez cesarza.

Z punktu widzenia architektonicznego pomnik jest idealną strukturę. Fasada urashen rzeźba bogini szczęścia i Wiktorii.