693 Shares 6770 views

Jak pomóc ptakom w zimie? Uczymy!

Ciężkie blizzard dzień uczynić wiele osiadłe ptaki przetrwać zimno sam. Nieprzewidywalne w ostatnim klimatu pozbawia ptaki niezbędnej żywności, ze względu na to, co migracji rocznie rzucać zamieszkane miejsce i wysłano do południowych szerokościach geograficznych szukać schronienia.

Pomagamy z dziećmi

Aby optymalnie chronić i poprawić jakość życia tych stworzeń, wiele szkół z szkoły podstawowej prowadzonych kampanii edukacyjnych i seminaria na ten temat. „Jak pomóc ptakom w zimie” Więc w umyśle małego ucznia rozwijać poczucie odpowiedzialności, świadomości i ostrożności.

Aby próbka nie tylko wizualne, ale również w stanie wpłynąć duszach dzieci, stoiska z dziećmi spędzić kilka lekcji pracy, gdzie głównymi tematami będzie hasło: „Pomoc ptakom w zimie” Na sesjach tematycznych mogą bezpiecznie rozwijać niektóre z najbardziej praktyczne, a co najważniejsze – niedrogich sposobów tworzenie karmniki.

robi karmniki

Jak pomóc ptakom w zimie? Można to zrobić na nich koryta. Istnieje wiele pomysłów. Uważamy, że najbardziej interesujące. Doskonały impuls dla dzieci (zwłaszcza chłopców) staje się twórczy koryto plastikowe reflektora samochodowego. To cud zachwyci nie tylko ptaki, ale również miłośników innowacyjnych pomysłów. Aby utworzyć Dokarmianie ptaków, trzeba:

  • jasny reflektor chwytliwy;
  • karmienia Tray;
  • Guma shaybochki;
  • Trzy stałe w kształcie litery s (CAN rybackiego) haka;
  • Przewód ze stali nierdzewnej.

Aby uruchomić samochód reflektora (który w rzeczywistości jest „dach” koryta) należy umyć i wypolerować dobrze. Zewnętrzna krawędź trzeba wykonać trzy otwory, równie oddalone od centrum, więc sprzęt jest niezawodny. Kabel musi być przekazany przez otwory (dla uszczelnienia Zastosowanie gumy shaybochki) i zamontowany na tacy. Do „dachu” twórczego koryta wiarygodne średnica lampy może być większa, niż palety przynajmniej 1,5-2 razy.

Posiadają takie konstrukcje muszą być w miejscach o maksymalnym polu widzenia, tak że ptaki będą monitorować podejście niebezpieczeństwie. Fakt ten jest szczególnie warta rozważenia podczas tworzenia podajniki wpuszczane. W przypadku, gdy sytuacja na zawiasach jest prostsze – nie każde zwierzę może osiągnąć ptaka.

Podajniki-wianki

Jak pomóc ptakom w zimie, jeśli nie ma odpowiednich materiałów do podajnika? W tym przypadku, można przyjść z pomocą własnej wyobraźni. Oryginalne i uderzająco praktyczny stać podajniki girlandy. Aby utworzyć je trzeba tylko silne drapane planochka i konopi, oraz, oczywiście, karmienie – suszone owoce, orzechy, krakersy. Na pniu należy starannie nawleczone wszystkie dostępne dobra (smakołyki dla ptaków). Można dokonać ciągi o różnej długości w celu nadania blasku Garland.

Zabezpieczenia konstrukcji koniecznej do planochki zszywacza lub tylko rozciągać się w przygotowanych otworach. W środku konopi jest konieczne, aby naprawić i doprowadzić ją do krawędzi, w celu dalszego potsepit produkt był wygodny do wygodnego gałęzi.

Co żywność wybrać?

A także, jak pomóc ptakom w zimie, może sugerować jakiegokolwiek ogrodnika lub dozorcy. Głównym czynnikiem jest nadal środki żywności. Że wysiłki nie są marnowane na marne, konieczne jest początkowo do czynienia z odpowiednim składzie żywności dla większości ptaków żyjących.

Najważniejszym źródłem energii dla ptaków są małe (surowy!) Konwencjonalne nasiona słonecznika, można połączyć je z prosa, nasiona melona, dyni lub lokalnej arbuz, kukurydza. Inne podejście gotowanych ziemniaków (może być połączony z wewnętrzną Zhirkov, ma wiele przydatnych substancji).

Podobnie jak ludzie, ptaki w lodowych dni potrzebujących wysokiej kaloryczności i naturalnych produktów spożywczych. Na przykład, nie solone świeże tłuszczu pocięto na kawałki o optymalnej dla ptaków, będzie doskonałym uzupełnieniem nasiona i suszone owoce. Dla zwinnych cycki można trzymać się liny jak umelitsy może zrywać je w locie.

Jak możemy karmić ptaki, a co nie? Porady ornitolodzy

Jak pomóc ptakom w zimie i to nie boli, szybkiej porady doświadczonych hodowców drobiu i ekspertów ornitologii. Do przygotowania krakersy lepiej jest użyć białego chleba pszennego: to jest łatwo przyswajalne i nie kwaśny w uprawie, jak to się dzieje z czarnego chleba. Również ptak żołądek nie toleruje kwaśne i przyprawione jedzenie. Spośród konkurencji pozostają wyżej wymieniony zboża.

Wskazówki od wykwalifikowanych gospodyń

Jak pomóc ptakom w zimie? Zrozumieć to pytanie pomogą hostessy sztuczka. Najlepszym przykładem tego – najbardziej wygodny i bezpieczny podajnik na podstawie żelatyny. Aby utworzyć odpowiednią: sam (duża paczka) żelatyny, mieszaninę zbożową i ciepłej wody.

Najpierw musimy moczyć w wodzie żelatyny. Otrzymany roztwór powoli kolidować zboża do uzyskania gęstej jednorodnej mieszaniny. Poniżej przedstawiono galaretowatej masy wlać formochkam (balony, kubki), wkładania do każdej nici (silne). Po zastygnięciu tych produktów należy powiesić na gałęzi drzewa.

wniosek

Kampania pod hasłem „Pomóż ptaki w zimie” będzie nie tylko użyteczne, ale także zabawy dla dzieci i dorosłych.