362 Shares 6416 views

Tajemnice imienia Irina. Pochodzenie, znaczenie i cechy charakterystyczne imienia Irina

Popularne nazwisko dwadzieścia lat temu Irina nie powoduje duże zainteresowanie młodych rodziców, ale na próżno. Taka dziewczynka ma wszystkie niezbędne warunki do osiągnięcia w życiu wszystko, czego chce. W dzieciństwie objawia się w niej niezwykła natura. Jakie są tajemnice imienia Irina ukrywające się w jej pochodzeniu i znaczeniu?


Wezwano do zachowania zgody

To imię ma helleniczne korzenie i pochodzi od imienia mitologicznej bogini Eiren. Urodzony z związku najwyższego boga Zeusa i bogini sprawiedliwości Themis, Eiren był odpowiedzialny za pokojowe życie. Antyczna figura przedstawia ją z dzieckiem w ramionach, jak Maryja Dziewica, ale niemowlęciem nie jest Chrystus, ale młody bóg bogactwa Plutosa. Ta czysto pogańska kompozycja stała na rynku, symbolizując zdolność do rozmów z korzyścią dla siebie. Literalne tłumaczenie imienia Iriny z języka greckiego – pokój, harmonia, pokój. W tradycji chrześcijańskiej to znaczenie zyskało głębokie duchowe znaczenie.

Historia

W kulturze słowiańskiej to imię pochodziło wraz z chrześcijaństwem i rozprzestrzeniło się w związku z pierwszą kobietą, wśród wielkich męczenników – Iriny z Macedonii. Innymi wczesnymi imionami chrześcijańskimi są Irina Korinfskaya i Irina Solunskaya, w ich życiu, według życia, były cuda i tajemnice. Nazwa Irina w Rosji odpowiadała na pseudonim Ariny. Nawiasem mówiąc, to było ustalone w wielu popularnych przysłów i przysłów. Do XVIII wieku nazwa ta była powszechna w społeczności chłopskiej i handlowej i była bardzo rzadka wśród przedstawicieli klasy wyższej. Niezwykła moda była nazwa po rewolucji październikowej, w połowie XX wieku. I na początku tego stulecia w rodzimym imieniu niosą ze sobą Irina.

Nazwij dni

Obchody celebruje się w dniu pamięci świętego, którego imię zostało ochrzczone przez osobę. Data jest wybierana najbliżej daty urodzenia lub chrztu. Irina świętuje dzień 12 razy w roku. Właściciele Zimowych imion – 12 i 16 stycznia, 26 lutego. Wiosną tych dni przypadają 29 kwietnia, 18 i 26 maja. Latem nazwa Irina jest tylko w sierpniu: 10, 17 i 22. Jesienią – 30 września, 1 października i 2 listopada.

Czym jest Irina?

Charakter nazwy oznacza celowość, niezależność i miłość do wolności. Te cechy objawia się we wszystkim: w zwyczaju myślenia, w stosunkach do siebie i do innych. Najczęściej osoba ta jest zasadnicza i pracowita. Woli ustanowić spokojne więzy i nie stawić czoła nikomu. Innymi słowy, zły pokój dla niej jest lepszy od dobrej wojny. W sferze biznesu Irina jest bardzo przedsiębiorczy, a jej zniechęcająca łatwowierność może szkodzić i pomóc jej w biznesie. Jej intelekt płynie do analityka, a emocje są pod kontrolą. Może być piękna, poczucie humoru zmienia ją rzadko. Ze względu na wewnętrzne powściągliwość, nie będzie publicznie dręczyła się z żalu i wbiła dłonie. Irina nie oszczędza żadnego wysiłku, aby dopasować wizerunek eleganckiej, niezauważonej osoby.

Dlaczego ludzie cenią Irinę

Zwykle kobiety o tym nazwisku mogą łatwo i radośnie komunikować się z innymi i zarazić je optymizmem. Irina może być bezpiecznie przyjęta jako towarzysz, ponieważ jej odpowiedzialność i zdolność do wyraźnego rozróżnienia między wypoczynkiem a pracą w połowie drogi do sukcesu. Wszystko, co do czego zobowiązuje, staje się częścią jej duszy. Jeśli umiejętności Ira jest mile widziane, ona jest gotowa do kręcenia gór. Bez obaw można zaufać tajemnicom. Nazwa Iriny odpowiada charakterowi osoby wymagającej, wiernej i ważonej. Urok tej kobiety wynika głównie z tego, że jest szczerze zainteresowana światem i ludźmi.

Irina w dzieciństwie

Wydaje się, że urodziła się z przemyślanym programem życia. Jej pierwsze spojrzenie na świat jest poważne i wymagające, pierwsze kroki są celowe, a pierwsze słowa nie są dziecinnie dokładne. Umysł, wola i starania sprawiają, że Irina jest ulubionym nauczycielem, a jej towarzyskość i takt daje jej wiele przyjaciół wśród jej rówieśników. Irushka, Irlanda, Rinochka, Irunya – tylko ze wszystkich stron słyszy maleńkie imię. Irina nie jest jednak "złotym dzieckiem", kiedy zostaje wychowana. Niezależność i odrzucenie władz, które charakteryzują charakter dziewczyny, wymagają delikatnego podejścia. Będzie posłuszna rozkazom bez entuzjazmu, ale będzie chętnie współpracować. Dziewczyna jest łatwa do zainteresowania, jej dociekliwy umysł bezwarunkowo akceptuje fantastyczne projekty, a odliczanie prowadzi do uzależnienia od tajemnic detektywistycznych. Irochka nie może być podejrzana o sentymentalność, więc rodzice często mogą odnaleźć ich niecierpliwość w towarzystwie chłopca, a nie w dziewczęcych spotkaniach. Nawet w okresie dojrzewania, jest zirytowana, dotykając telemiwów i przyciąga popularne programy naukowe. Ukończyła szkołę, Irina zazwyczaj dobrze wie, gdzie będzie kontynuować studia i kto będzie pracował. Wzrost kariery zawodowej jest bardzo poważny.

Irina i mężczyźni

Atrakcyjna i kochająca życie, przez wiele lat przyciągnęła wzrok ludzi. Irina jest integralną naturą, więc jeśli zakochuje się, rozpaczliwie i przez długi czas, a jeśli zdecyduje się poświęcić się dobrem bliskiej osoby, zrobi to z wielkim powrót. Seks z nią będzie znaczący i wyrafinowany. W małżeństwie jest zrównoważona, wierna i delikatna. Ira nigdy nie twierdzi, że jest liderem sojuszu rodzinnego, ale zawsze będzie dyplomacja w odpowiednim czasie. Ukochana, nie zapomni, że Irina – imię kobiety: ciężkie torby, drobne naprawy sprzętu gospodarstwa domowego, płatności rachunków i inne podobne obawy leżą na ramionach małżonka.

Małżeństwo i rodzina

Irina skupia się nie tylko na interesach rodzinnych i w domu, ale zawsze będzie w stanie poprawnie skorelować je z innymi zajęciami i hobby. Dla męża i dzieci nigdy nie będzie nudno, ponieważ ma szerokie spojrzenie i rozwijać swoje zdolności. Uważa się, że dla Iriny pożądane jest posiadanie sojuszu z pacjentem i wesołym Andrzejem, z poważnym i silnym chcącym Borisem, z dokładnym i wiernym Ivanem. Zgodność nazwy Irina oparta jest na astrologach o imionach Leonid, Stepan, Sergey. Wręcz przeciwnie, nie sprawi, że szczęśliwe małżeństwo z kontemplującym Rzymem, nadprzyrodzonym Valery, amatorskim Dmitrijem czy pragmatyczną Konstantyną. Dla dzieci Irina będzie władcą, zawsze dbać o zapewnienie ich wewnętrznego rozwoju, położyć fundamenty moralne i dać solidne wykształcenie. W obliczu dziecka znajdzie mądrego doradcę i troskliwego przyjaciela.

Zdrowie

Wszystkie choroby są z nerwów, mądrość ludowa mówi. I to prawda. Stres wywołuje nadmierne uwalnianie kortyzolu hormonowego do krwi, co wpływa na pracę mózgu, serca, kręgosłupa. Zrównoważona Irina nie zagraża takim dolegliwościom, chyba że denerwuje się do pracy. Jeśli jest w stanie utrzymać obecność ducha w niemal każdej sytuacji, to nie zawsze jest w jej mocy, aby rozpoznać linię oddzielającą robotnika od pracoholików. Szczególną uwagę należy zwrócić na Irinę na żołądek i narządy widzenia.

Astrologia

Z punktu widzenia nauki gwiazd, tajemnice imienia Iriny opierają się na fakcie, że patronką jest planeta Venus, imiona rzymskiej bogini miłości. Z nią astrologowie łączą stan miłości, pokoju, kwitnienia i pokus. Gwiazda poranna (inna nazwa dla Wenus) daje swojemu zwierzakowi ostry intuicję, co pomaga Irinie rozwiązać trudne problemy. Należy zadzwonić do dziewczyny Irina, jeśli urodziła się pod znakiem Taurus. Talizmanami nazwy są główne odcienie niebieskiego i żółtego, wśród minerałów – opala, wśród kwiatów – lilia doliny, zwierzę – sowa. Dzień powodzenia to piątek.

Znani ludzie o imieniu Irina

Tsarina Irina Fyodorovna Godunova pozostała w historii Rosji jako władca, który wziął bezpośrednią rolę w życiu politycznym kraju, spotkał ambasadorów, siedział w Dumie Boyar, korespondował z angielską królową Elżbietą i zdziwił się gościom ze wspaniałości jej strojów. Po dziewiątym dniu po śmierci męża królowa przysięgła zakonnicę.

Wśród naszych rówieśników jest wiele niezwykłych Irin. W polityce Irina Khakamada stała się znana – naukowiec, pisarz, przedsiębiorca i prezenter TV. W 2004 r. Ubiegała się o prezydencję w Rosji i zebrała 4 miliony głosów, w 2005 r. Została nominowana do nagrody Nobla w dziedzinie pokoju. Teraz Hakamada pracuje w Radzie pod przewodnictwem Federacji Rosyjskiej w sprawie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka. Tworzy również ekskluzywną kolekcję ubrań.

Irina Tokmakova jest znanym pisarzem dziecięcym, laureatką Państwowej Nagrody Rosji. Irina Arkhipova to świetna piosenkarka operowa, o której film filmowy został nakręcony w 2010 roku.

Wśród Irin jest wielu zdolnych sportowców. Irina Rodnina, najsłynniejsza skaterowa sylwetka swojego czasu, z Aleksandrem Zaitsevem wzięła złoto na Igrzyskach Olimpijskich-80, po czym opuściła wielki sport i zaczęła nauczać. Jest członkiem Prezydenckiej Rady Kultury Fizycznej i Sportu. Kolejna słynna łyżwiarka figurowa Irina Slutskaya, pierwsza w świecie łyżwiarstwie figurowym, wykonała kaskadę trzech skoków. Po zakończeniu kariery sportowej została prezenterką telewizyjną i aktorką.

Nazwa została uwielbiana przez gwiazdy teatru i kina. Wspaniała Irina Skobtseva przyszła ze światem sztuki ze stanowiska Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, po czym studiowała w Moskiewskiej Szkole Teatralnej. Debiutując w roli Desdemony w filmie "Othello", zdobyła nagrodę Festiwalu Filmowego w Cannes. Pomimo swojego wieku, aktorka kontynuuje swoją twórczą karierę. Irina Kupchenko zachwyca widzów duchową i delikatną grą w kinie i na scenie teatru. Olśniewająca blondynka Irina Miroshnichenko stała się znana ze swojego charakterystycznego, psychologicznie dokładnego rysunku w tworzeniu każdej roli. Najbardziej uroczy i atrakcyjny faworyt publicznej Iriny Muravyovej za rolę przedsiębiorczej liryli w filmie "Moskwa nie wierzy w łzy" został nagrodzony Państwową nagrodą ZSRR.

Najbardziej elegancką kobietą na scenie rosyjskiej jest Irina Ponarovskaya. Po wyjątkowo udanej karierze solo, piosenkarz podjął działalność i otworzył Fashion House w Nowym Jorku. Dużo podróżuje i pisze poezję. A piosenkarka Irina Allegrova jest tak znamienną postacią na show platformach biznesowych, że nie powinna być reprezentowana.

Podsumowując

Kto jest Irina – aktorka, sportowca, nauczycielka, lekarz czy pani, zawsze zauważa w swojej pracy. W kobiece, energetyczne brzmienie jej imienia, jest pewna pewna siła. Nic dziwnego, że Irina była zawsze uważana za symbol zdrowego rozsądku w Rosji.