548 Shares 2059 views

Dlaczego nie możesz pogratulować z góry swoich urodzin: legend i przesądów

Ludzie na całe ich istnienie wymyślili wiele przesądów i zaakceptowali. Uważa się na przykład, że urodziny nie powinny być obchodzone przed czasem z powodu bólu śmierci. Ale dlaczego nie możesz pogratulować z góry swoich urodzin? Dowiadujemy się, że magowie i psychika odpowiedzieli na to pytanie.


Czas zerowania energii

Urodziny ludzi to okres, w którym energia zostaje zresetowana i odnowiona. Ludzie badający naturalny biorytm ludzki zauważają, że właśnie w tej chwili poziom energetyczny osoby jest bardzo niski. Tego dnia energia urodzinowego chłopca jest bardzo, bardzo słaba. Energia przechodzi przez etap odrodzenia i odnowienia. Można śledzić określony wzór. Więc na przykład wielu umiera w miesiącu ich narodzin. Każde silne emocje budzą kanały pomiędzy ludźmi i wpływają na ich energię. Jeśli w tym czasie dana osoba doświadcza negatywnych emocji, to na tle osłabionej energii możliwe jest przełom w odporności. Niektórzy, starając się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie można pogratulować z wyprzedzeniem urodzin, wyjaśnij, że aniołowie nie usłyszą pragnień i nie doprowadzą ich do nieba. Jeśli przyjrzymy się datom śmierci sławnych ludzi, widać, że wiele z nich nie mieszkało zaledwie kilka tygodni, dni lub godzin przed ich urodzeniem, lub zostawił ten świat zaraz po tym.

Dlaczego nie możesz świętować urodzin z wyprzedzeniem

Nasi bardzo odległe przodkowie wierzyli, że twórca święta, który postanowił świętować swoje urodziny, odwiedza nie tylko przyjaciele i żyjący krewni, ale także dusze dalekich opuszczonych krewnych. Ponadto jest zdania, że złe duchy przychodzą na festiwal. I że obchodzą też urodziny, jak sam urodzony chłopiec. Dusze krewnych idą, słuchając życzeń i przyprowadzają ich do Boga. Uważano, że jeśli obchodzisz dzień pojawienia się przed światłem, duchy nie będą w stanie na niego wpaść, co bardzo ich zdenerwuje. I wiele z nich może zaszkodzić chłopcu urodzinemu i zranić tak wiele, że może nie żyć do tej daty. To brzmi daleko. Niemniej jednak wiele osób nie gratuluje z góry, nadal wierzy w tę legendę.

A jeśli trochę później święcisz?

Tutaj, na pewno, wiele osób ma pytanie, co zrobić z ludźmi, którzy mają "szczęście" i urodzili się w roku przestępnym, a mianowicie w rzadkim dniu – 29 lutego? Czy można pogratulować z wyprzedzeniem, później czy powinni czekać na gratulacje tylko raz na 4 lata? Niektórzy ludzie są zdania, że lepiej byłoby świętować dzień urodzenia nie 29 lutego, ale później. Inni mówią, że trzeba świętować, jak to się stało, to znaczy co 4 lata. Dziś wszyscy wiedzą, dlaczego wcześniej niemożliwe jest świętować urodziny, ale większość absolutnie zapomniała, że później nie polecam jej obchodzić. W chwili obecnej, gdy święto spada w środku tygodnia, jest pokusa, aby odłożyć ją na weekend. Jeśli to zrobisz, nie jest to osobiste. Czy warto to uwierzyć w znaki i legendy. Nasi przodkowie nie zabierali z góry świąt. I to w zasadzie jest logiczne, podobnie jak na urodziny. W końcu gratulujemy urodzinowi chłopca, gratulujemy mu faktu, że stał się starszy i robił to z wyprzedzeniem, to znaczy, chociaż nie dojrzał jeszcze przez rok, jest po prostu nielogiczny. Tak jak nielogiczne jest obchodzić Nowy Rok z wyprzedzeniem, Wielkanoc lub inne święta.

Dlaczego nie możesz pogratulować z góry swoich urodzin

Wcześniej urodziny nie są obchodzone i mamy do czynienia z tym. Ale jest jeszcze jeden przesąd, który mówi, że gratulacje osoby są równoznaczne z odwoływaniem się do nieszczęścia i kłopotów w jego życiu. Stare Kościoły Słowiańskie przekonania o tym, dlaczego nie można pogratulować z wyprzedzeniem urodzin, mówią, że jeśli wyrazisz swoje życzenia z wyprzedzeniem, nie zostaną wysłuchane. Ponieważ jest w dniu narodzin dusz przodków.

Jednak nasi przodkowie świętowali więcej niż dzień pojawienia się w świetle, a imieniną. Dziecko otrzymało imię od świętych ojców, a prawdziwe urodziny często nie padały w dniu świętego patrona. Dlatego wszystkie przekonania, że dusze przodków lub aniołów zstępują z nieba, są bardziej przypisywane imieninom, a nie urodzinom. Oczywiście, wierzyć w przekonania, czy nie, to osobista sprawa dla każdego. Nie ma dowodów na to, że przesądy działają, ani też nie ma dowodów, że nie działają. Najbardziej logiczną rzeczą, aby świętować dzień urodzinowy w urodziny, nie przenosząc go na weekend – prędzej czy później. Nie jest konieczne zorganizowanie święta na wielką skalę. Wystarczy spędzić ten dzień w wąskim kręgu bliskich przyjaciół i krewnych, to jest najdroższych ludzi, a nawet bardziej rodziców, którzy są bezpośrednimi sprawcami wakacji.