441 Shares 8745 views

Opery „Kniaź Igor”: podsumowanie. "Książę Igor" – opera A. P. Borodina

Imię Aleksandra Borodina Porfirevicha świeci w historii muzyki rosyjskiej. Jego opera „Książę Igor” (którego podsumowaniem jest rozpatrywane w artykule) jest powszechnie uznawana. Do tej pory, to kładzie się na scenie operowej. Jej występy są postrzegane przez publiczność z wielkim sukcesem. Aria, cavatina, itd. Są często wykonywane jako oddzielne numery w koncertach muzyki klasycznej.


AP Borodin. „Książę Igor”

Aleksandr Porfiriewicz Borodin – wielki rosyjski kompozytor 19 wieku chemika. Nazywa zajmuje godne miejsce w historii kultury muzycznej. Znany krytyk Stasow zauważyć, że kompozytor jest równoznaczne z zastrzeżeniem różnych gatunków: opera, symfonia, romansu. Genialny muzyk, utalentowany naukowiec i miał talent literacki.

Opery „Kniaź Igor” Borodina – niezwykłe stworzenie kompozytora. zauważył, że jego opera w kierunku bliższej „Rusłan i Ludmiła” przez Glinka, zamiast do „kamień” Dargomyzhsky gościa. Na sugestię Stašov jak historia wybrał „świeckich”. Aby lepiej poczuć ducha starożytności, Alexander Porfiriewicz poszedł w kierunku Putivl (Kursk). Jest on dokładnie zbadać starożytną historię, Annals różne badania na temat Polovtzy muzyce swoich przodków, epickich piosenek i eposów.

Libretto opery „Kniaź Igor” napisał sam kompozytor wraz z kompozycją muzyczną. Próbował skupić się na epickich względem ludu, a nie na faktach politycznych z pierwszej ręki. W rezultacie udało mu się doprowadzić do Igor epicki obraz bohatera.

Pomysł stworzenia opery, zaskakująco samego kompozytora, był wspierany przez wszystkich członków „Mighty Garść”. W tym M. P. Borysie (bardzo realistyczny innowacyjnej) i Rimskiego-Korsakowa (popychacza tradycji muzyczne).

Opery „Kniaź Igor” Borodina stworzony przez osiemnaście lat. Ona przerwała nagła śmierć Aleksandra Porfirevicha. Gotowy produkt Głazunow i Rimski-Korsakow. Na podstawie materiału kompozytora pisali wynik, liczba leczonych epizodów i niedokończone scen. Premiera odbyła się w Petersburgu w 1890 roku.

Overture. Prolog. wprowadzenie

Opery „Kniaź Igor”. Podsumowanie prolog

Tylko Igor zostało z rosyjskich książąt. Miasto Putivel gromadzi armię do marszu naprzód w Polovtsian i obrony przed wojskami wroga ziemi rosyjskiej, sweet home. Ludzie uroczyście wysławia Kniazia Igora, zwraca mu syna Włodzimierza, w towarzystwie dobrych słów w taki sposób, życzę im szybkiego zwycięstwa. Igor i jego bojowy oddział wysłany do kampanii. I nagle było ciemno, ciemność spowiła ziemię, zaczął zaćmienie Słońca. Bojarzy i wszyscy ludzie wierzą, że jest to zły znak, i namówił do odstąpienia od Kniazia Igora rozpocząć wędrówkę. Jego żona również Yaroslavna błaga męża na pobyt. Ale na próżno. Dbanie o jego żonę, on wysyła Vladimir Galitsky, brat Yaroslavna. Kość policzkowa i Eroshka (dwa wojownik) są dezercję i przejść do serwisu Galicji.

Charakterystyka pierwszej akcji

Opery „Kniaź Igor”. Podsumowanie 1 i 2 zdjęcia. akt I

Ucztowanie Książę Vladimir Galitsky hulanki ze swoim orszakiem nadużycie tabelach. Tu i zdrajcy kości policzkowych i Eroshka, silnie chwaląc Galitsky. Vladimir przyjęli pragnienie władzy. Chce wysłać Yaroslavna w klasztorze, pozbyć się Igor i zająć jego miejsce. Śpiewa „Tylko czekać na mnie na cześć”.

Na dziedzińcu znajdują się niespokojny dziewczynka. Błagam one Vladimir Galitsky zwolnić ich przyjaciela z wież, które miały jej uchwyty. Ale rzuca je pod pijackim śmiechem tłumu. Kość policzkowa i Eroshka spiskowanie bunt przeciwko Igor.

Drugi obraz przesuwa się do górnego pomieszczenia w rezydencji Yaroslavna. Bardzo trudne i niepokojące dla duszy księżniczki. Dzień i noc, była zaniepokojona złym uczuciem i złych snów. Wiadomości z Igorem już nie otrzymał. Otacza ciągłą niezgodę i zamieszanie. Nawet brat wrogie. Arioso Yaroslavny przekazuje swoje uczucia.

Nagle weszła dziewczyna z napisem „Jesteśmy dla ciebie księżniczka” odciągnąć ją od smutnych myśli. Oni patrzą na ochronę Yaroslavna. Ale księżniczka jest bezsilna. To wymaga odpowiedzi Galitsky, ale bezczelny i grożąc jej z przemocy. Pod koniec pierwszych działań bojarów pochodzić ze złymi wiadomościami.

W tym czasie, Vladimir Galitsky bunt usatysfakcjonowany. Zbliżając Putivl Połowców.

Charakterystyczny druga akcja

Opery „Kniaź Igor”. Podsumowanie IID

Połowieckie dziewczyna pieśni i tańce starają się odwrócić i bawić się z córką Khan Konchak. Ale ona myśli tylko o niewoli facet Vladimir. Cavatina Konchakovna przenosi wszystkie swoje uczucia. Z podniecenia dziewczyny czekają na spotkanie z młodymi mężczyznami. Jest namiętnie zakochany w niej, Vladimir. Marzą o ślubie. Ale książę Igor nie chce o tym słyszeć. Konchak zgadza się dać swoją córkę za żonę rosyjskiego księcia. Igor nie może spać. On przeżywa trudny porażki i nie może znieść myśli o okupowanej ojczyzny. Śpiewa „bez snu, bez odpoczynku dla mojej umęczonej duszy.” To, nawiasem mówiąc, najlepszym i słynnej arii z opery „Kniaź Igor”. Oferujemy Ovlur ucieczki odrzuca.

Igor Polovtsian Khan bierze za najdroższy gościa i oferuje mu wolność dla obietnicy nie podnieść miecz. Ale on nie zaakceptował ofertę Konchak. Mocno i zdecydowanie deklaruje swój zamiar iść na wojnę z uzyskanej wolności. Odwaga, uczciwość i duma zaskoczy i zachwyci Khan. On układa pieśni i tańce.

„Książę Igor” z opery. działanie III

Ze wszystkich stron będą czekać na przybycie Połowców i Khan Gzak. Pojawia się on ze swoich żołnierzy, rosyjskich jeńców i łupów. Spełnia Konchak. Książę Igor, Vladimir i innych więźniów w boku zegarka.

Polovtsian Marzec świętuje Chanami. Dumnie śpiewa jej piosenki Konchak. Rosyjscy więźniowie twierdzą, że ich miasto jest opanowana, okradziony, spalone wsie, żony i dzieci w niewoli. Vladimir i innych więźniów przekonać Kniazia Igora uciec od Ovlur i uratować Rosję. Konchakovna błaga Vladimir pobyt. Khan pozostawia go przy życiu, i gotowe do podjęcia teściowa.

Charakterystyka czwartym akcie

IV D, nawiązuje do Putivl. Yaroslavna uważa Igor utracone na zawsze w rano go opłakuje. Jej aria – „Ach! Płaczę ". Odwraca się do słońca, wiatru i Dniepru, i żąda powrotu ukochanego. Bolesna piosenka echem przez mieszkańców płaczących księżniczkę.

I nagle jest Igor i Ovlur. Na szczęście nie ma limitu Yaroslavna. W tym czasie, cheekbone i Eroshka wyśmiewanym wziętych do niewoli księcia, nie wiedząc o jego powrocie. Nagłe spotkanie z Igorem prowadzi ich w zdumienie. bić one dzwonkiem i ogłosić przybycie księcia, w celu odwrócenia uwagi i uniknięcia zasłużoną karę.

Ludzie z radością spotyka Igor i innych książąt.

Zatem, opery „Kniaź Igor” – niezwykłe dzieło Aleksandra Porfirevicha Borodina, Głazunow jest zakończona, a Rimski-Korsakow. Pomysł jej utworzenia był wspierany przez wszystkich członków „Mighty Garść”. Libretto opery „Kniaź Igor” został napisany przez samego kompozytora. Produkt składa się z czterech działań. W prologu, pierwszy i czwarty imprezy działania odbywają się w rosyjskim mieście – Putivl. Drugi i trzeci przenosi nas w domenie połowieckich Khan Konchak do córki i innych bohaterów strony przeciwnej. Premiera odbyła się w Petersburgu (Teatru Maryjskiego) w 1890 roku opera została ciepło przyjęty przez publiczność.