516 Shares 6847 views

Maks Rokatanski – bohater filmów akcji "Mad Max"

Universe „Mad Max” urodził się prawie czterdzieści lat temu. Wszystko zaczęło się od tego, że patrole miasteczko latający jak meteor na jej przechwytujących zwykłego policjanta Max Rokatanski. Charakter zrealizowany w życiu następnie skromny, nieznanego Mel Gibson.


Szanowany policjant w zwariowanym świecie

Wszystko Max był jak dla zwykłych ludzi – pracy, ukochanej żony, dziecka. Tylko nie było go już w niezwykłych czasach. Świat pogrążony w anarchii i chaosie, gangi bandytów robili co chcieli na ulicach. Porządek i stabilność utrzymywana wysiłki już zmęczony i wyczerpany bohaterów samotny jak max rockatansky i jego partnera Gus …

Od tego czasu, i zaczął tworzyć odyseję o Mad Max stał się już kultowy reżyser Dzhordzh Miller. Aby utworzyć pierwszą część serii nie było to nic ale entuzjazm, australijskich krajobrazów i malutkim budżetem. Ogromny sukces „Mad Max”, niech zawrócić i stworzyć całą post-apokaliptyczny świat w drugiej części.

Dla większości ludzi, jest to druga część filmu i stał się klasyczną opowieść o Mad Max. Jednak jeśli zaczniesz patrzeć na drugiej części sagi, wiele pytań pozostaje. Dlaczego taka gwałtowna socjopatą bohaterem, dlaczego był Mad Max, który jest ogólnie Max Rokatanski? Biografia naszego bohatera, jego przekształcenia wiecznego wędrowca – wszystko to jest opowiedziana jest w pierwszej części serii.

Droga do szaleństwa

Świat pierwszy film nadal wygląda jak nam znane, ale istnieją pewne bez ścigania, bez skrupułów prawnicy wyciągnąć pieniądze nałogowy morderców z więzienia. Ale ekspansja już się rozpoczął, a świat zmierza ku przepaści. Maks Rokatanski – jednostka patrol policji, który spełnia swoje zadanie. On nie dba o resztę świata, ponieważ następnego ukochanej żony i dziecka. Wszystko, co dzieje się na zewnątrz, nie czyhał. Wszystko zmienia się, gdy brutalne zabójstwa swojego przyjaciela Gusa. Bandyci którą kiedyś złapany, chcąc zemścić się na nim, spalony żywcem w swoim radiowozie.

Jest to początek przemiany max rockatansky w Mad Max. Zabite i zniszczone przez oczach jego zmasakrowane i spalone inny, traci wiarę w fakt, że współpraca z policją, możemy coś zmienić. Max uważa, że prawdziwy świat może uciec i stworzyć przytulną mały świat z ukochaną rodziną. Ma rodzaju i wesołą osobą, zdolną do miłości i gotowości do reagowania na miłość. Podróż z żoną i dzieckiem, wydawał odnajduje utracony spokój, umiejętność cieszenia się życiem. Ale los bezlitosnych zabójców swojego przyjaciela, a dostać się do jego rodziny. Straciwszy wszystko, Max Rokatanski staje Mad Max. Nie wierzy w nic nie chce go. Jedyną siłą napędową – zemsta. wrogowie zemsta, zdewastowany iw przeciwieństwie do dawnego siebie, Max idzie do stawienia się ponownie w post-apokaliptycznym świecie, zdewastowany po globalnej katastrofie.

Maks Rokatanski. Obraz post-apokaliptycznym świecie

W sequelu, Max – to jest zawsze samotny wędrowiec. To nie dba o problemach innych ludzi, tylko chce przetrwać i pęd do przodu, nigdy pobytu. Car-przechwytujących, wierny pies, z którym dzieli karma – to świat, w którym żyje Maks Rokatanski. Mad Max chce jedno – aby uzyskać paliwo, która w tym zwariowanym świecie, prawie droższe niż woda. To jak on zaangażował się w historii zbawienia małej osady ludzi. Na głowie miał bogactwo jako źródła paliwa. Horda bandytów oblężonej twierdzy, a przez przypadek Max wciągnąć w tej wojnie. Tylko bezpośrednio do czynienia z cierpieniem ludzi, słysząc je ponownie, Rokatanski budzi się, a on jest teraz gotowy do walki o sprawiedliwość. Pomagając biednym ludziom wydostać się z oblężonej twierdzy, Max znowu czuje się jak mężczyzna.

Rycerz Bolesnej Oblicza

Filmy o max rockatansky fascynują nie tylko działkę i własną historię. Wszystkie rodzaje samochodów, samochodów ciężarowych, – aktywny udział w filmach. akrobacje samochodowe wykonywane na żywo, trzymane w napięciu przez cały czas na ekranie. Losy Max cały czas połączony z warcząc potworów. On i urządzenie nie może być oddzielone od siebie. On jest jak centaur, i traci całą moc bez kół. Nie ma znaczenia, czy Max jechał samochodów osobowych lub taksówek opancerzony wagon umiejscowiony. Max – prawdziwy wojownicy drogi, a samochód dla niego – jak koń średniowiecznego rycerza.

W rzeczywistości jest on błędny rycerz. Tylko rycerzem bez wiary, bez nadziei, bez celu. Wypalone słońcem pustynie radioaktywnego Australii – to jego świat. Musimy poważne przetasowania na strażnika aby obudził się w nim i zaczął pomagać słabym i bezbronnym.

Głośny trzask „Kopułą Gromu”

Trzecia część serii otrzymane objawiają słaby znaczenia. „Mad Max. Kopułą Gromu „został pomyślany, widocznie, jako próba zadowolić wszystkich, bez wyjątku. Miasto Bartervil gdzie spada wskutek jego podróżach, max Rokatanski, bardziej jak jedno z miast Conan Barbarzyńca filmowego. Dodatkowo wzmacnia to wrażenie obrazu miasta hostess podmiotów. Tina Turner, nawiasem mówiąc, jedyną rzeczą, która może wzbudzić zainteresowanie tym filmem.

Najważniejszą rzeczą – Mad Max jest pozostawiony bez kół. Bez samochodu nie wygląda jak on sam i przypomina rybę wyrzucona na suchym lądzie. Oprócz Conan Barbarzyńca, film nagle pojawia się odniesienie do „Władcy much”. dzieci wspólnotowe, odcięty od cywilizacji – to wszystko stawia max rockatansky w świecie antyutopii dzieci. Biorąc na siebie rolę nauczyciela dużego przedszkola, zaczyna się zamieszanie z dziećmi.

Film traci harmonię, nie jest postrzegany jako całość. Co najważniejsze, stracił ducha wszechświata Mad Max. Wszystko doprowadzono do absurdu i przesadzone, nie jest traktowana poważnie. Dzhordzh Miller przesadzone z przyprawami, a wyjście nauczyć niespójne zbieraniną klisz i odniesień do różnych filmów science fiction.

Wymienić Mel Gibson

Uwędzić przypadki w trzeciej części serii, Dzhordzh Miller postanawia wrócić do podstaw i re-Places legendarną postacią w postapokaliptycznym środowisku drugiego filmu. „Mad Max. Road Rage „i umieszczony jako interkvel, jako łącznik pomiędzy pierwszą i drugą częścią filmu. Mel Gibson, który został dyrektorem i wieku, nie był już w stanie grać tak termojądrowej charakter jak Max Rokatanski. Tom Hardy wziął flagę z rąk legendy, a za zgodą wielkiego Australijczyka, przejął ster w dłoniach. Mad Max jest bardziej podobny do życia, człowieka słabego. Boli go, on cierpi. Jest on używany jako źródło krwi dla nowych mistrzów świata. Przywiązany do słupa na masce samochodu, on mimowolnie rusza naprzód nie będąc panami swojego losu.

Furious Furioso i Mad Max

Wszystkie zmiany w swoim życiu, kobieta z dziwnym losem. Tajemniczy Furioso – jeden z generałów szalonego dyktatora Nesmertnogo Dzho. Biorąc posiadanie źródeł wody na całym polu, był absolutnym panem terenie rozległego. Nie jest zadowolony z tego, że stworzył całą religię, oświadczając się, że jest Bogiem. Fanatyczni bojownicy z jego armii szczęśliwym umrzeć dla niego w zamian za wiecznego szczęścia w życiu pozagrobowym Valgale. Tylko jedna osoba buntuje się przeciwko Bogu żywym – Furioso.

Wyzwanie systemu, pomaga uruchomić żony wpół szalony maniak. Więc chce zacząć życie z czystym kontem, nowej ziemi, z dala od tyranii. Od pewnego momentu, aż Max i Furioso zbieżne, a oni rozpocząć szalony wyścig szczęścia.

Bez zbędnych ceregieli, najważniejsze – akcja

Czwarty film sagi Max nie jest obarczony zbędnych słów. Przyjemność widza otrzymuje od jasnych dynamicznych obrazów, zastępując siebie. W tym samym reżyserem jak mogłem próbując uniknąć niepotrzebnego korzystania z efektami specjalnymi. Wiele sztuczki wykonywane na żywo, a to wszystko daje folię życia. On staje się realny świat do siebie. Jak śmieją się konwencjami, skierowany praktycznie pozbawia fabułę filmu, który jest redukowany do szalonego wyścigu z jednego punktu w przestrzeni do drugiego iz powrotem. To nie jest w dialogów i monologów, w działaniu, dynamika. Że istnieje rodzaj gitary surrealistycznej zawieszony salonie i gra na gitarze rockowej na ziejące ogniem.

Maks Rokatanski Furioso i stanowią szalony tandem. Będąc wielkim aktorka Charlize Theron odtworzy jego partnerki. Mad Max jest raczej skromny asystent Furious Furioso. Jego sprawa – zastąpić wojownika za kierownicą i pomóc strzelać z czarnych charakterów. Co do drugiej części sagi, pierwotnie Max po prostu chce się trzymać z dala i nadal sama podróż. Tylko rodzaj bezbronnych kobiet, wyrwane z złotej klatce Nesmertnogo Dzho ponownie budzi się do policjanta za życie max rockatansky. Teraz jego los jest związany z nimi i Furioso.

Zwycięstwo wściekłości i szaleństwa

Armia szalonych fanatyków nonmortal Joe dzikusy najeżone cierniami bojowych pojazdów – wszystkich wrogów, z których odjechać Max i Furioso. Tracił nadziei na końcu podróży, zespół wykonuje szalony i wspaniałe rozwiązanie – ścigać się z pełną tyłu i zrobić rewolucję w sferze Nesmertnogo Dzho. Mad Max i wściekli Furioso zniszczyć wszystkie przeszkody na swojej drodze i osiągnąć niemożliwe.

Kolejna intryga – nonmortal Joe i Max wrogami, mają Rokatanski mają swoje konta osobiste, ale w filmie nie jest podkreślona. Na pierwszym planie opowieści Furioso. Po zakończeniu swojej misji, Max idzie na bok.

Ostatni film Dzhordzh Millera przywrócił zainteresowanie legendarnej historii. Radioaktywny spieczona pustynia świat przyszłości, maszyny ryk, szaleńców i bohaterów – wszystkie rzeczy, za który zakochał się w Mad Max wrócił. Maks Rokatanski znowu idzie do słońca, ale pamiętaj, aby wrócić.