256 Shares 5635 views

Tortilla w tandoor: recepturą subtelności gotowania Serve

Krajowe Narody Kaukazu kuchni przyciągnęła do jasnej oryginalności i smakuje wspaniałą mieszankę soczyste mięsa, aromatycznych przypraw, ziół i warzyw. I daleko poza region słynie z wspaniałych wypieków. Przepisy przaśnego ciasta drożdżowego, które leżą u jego podstawy, na pierwszy rzut oka może wydawać się proste i bezpretensjonalne. Ale to, co było wynikiem!


Jeśli zdarzy ci się dostać Tandyr pewno nauczyć się gotować w nim nie tylko kebaby, ale także ciast. Świetnym rozwiązaniem na początek – ciasto w tandoor. Receptura tej potrawy ma ponad sto lat, ale nawet z dzisiejszej gamy wyrobów piekarniczych nie traci na znaczeniu.

składniki

Na Wschodzie, postanowił zmierzyć składniki nie są kubki i szklanki. Dlatego nie dziwi fakt, że termin, który znajduje się w najbardziej oryginalnych receptur. Pojemność równą pojemności zwykle miski nam aspektach szklankę i wynosi 250 gramów.

Klasyczny przepis na ciastka ciasta w tandoor składa się z następujących produktów:

  • Mąka – 6 filiżanek;
  • Woda – 1,5 miski;
  • sól – 1-1,5 st. L.;
  • drożdże – 50 g

Stosowanie produktów w temperaturze pokojowej. Jeśli są one zbyt ochłodzono, wymagają więcej drożdży (70 g).

ciasto gotowanie

Zagnieść ciasto, starannie Promna bez dodawania mąki. Ma to zapewnić, że ciasto w tandoor, przepis których testowane przez stulecia, przyszedł bujne.

Ostrożnie obmyaty kogo zostawić w misce, przykryć ręcznikiem i pozostawić w ciepłym miejscu do proofingu. To zajmie co najmniej godzinę, zanim będzie gotowy do następnego kroku.

Podzielić ciasto na kulki, o wadze około 250 g każda piłka Nestle pieluszki, tak aby ciasto nie staje ogorzały. Ten etap przygotowań do testu – nadszedł czas, aby rozpocząć spłukiwania Tandoor.

Powstawanie produktów

Zapoznaj się z piłką w rękach, tłoczona, stopniowo spłaszczają. Tortilla w tandoor, przepis, który wzięliśmy za podstawę, piecze się bardzo szybko, ciasto jest wypełniona pęcherzyków powietrza, rośnie i rośnie. W celu wytworzenia produktu nie jest stracone, to sprawia, że na środku cieńszych krawędziach i Pierce. Grubość krawędzi na średnio 2-2,5 cm, w środku, i nie powinno być więcej niż jeden.

Umieścić gotowego ciasta na pokładzie cięcia, delikatnie kłuć środku talerza. Na Kaukazie, do tych celów, istnieje nawet specjalne naczynia kuchenne – Cekic. Jeśli chcesz, możesz ozdobić środku wzoru. Jest wygodny w użyciu wykałaczki lub szpikulca.

Tak zrobić resztę kulek.

pieczenie

Wiele receptur tandoor obejmować raczej niewielki okres obróbki cieplnej. To niesamowite piekarnik uchwyty biznes zaskakująco szybko. Ciasta nie są wyjątkiem, proces pieczenia trwa tylko kilka minut.

Obie powierzchnie pastylki traktowane wodą. Produkty kleju na ścianie pieca, zamknąć pokrywę. Nie bój się, jeśli spadek sprayu na węglach, parowanie skorzystają tylko. Gotowe ciasta, zdjąć boki, fałd i układać na kilka minut, przykryć ręcznikiem.

dodatki

Kiedy „nabete ręka” w tym łatwy przepis, można przystąpić do eksperymentowania z nowymi smakami. pokochasz ciasto pieczone w piecu tandoor, recepturę, która zawiera przyprawy. Na przykład, tabletki do ssania i sezamem Chernushki Kaukaz przygotowane nawet dla rówieśników ślubnych. A jednak są one traktowane najbardziej długo oczekiwany gości. Pastylki posypane nasiona namoczone w wodzie przed wyjazdem do Tandyr.

Inna popularna metoda polega wymiana wody nie jest ciepłe mleko. Ciasto okazuje bujne i ma przyjemny smak mleczny.

służyć

Tandyrnye jeść tortille ręce, zrywając małe kawałki. Przepis nie używa kroplę oleju, więc jest idealna do pieczenia pieczone mięso i ryby, może być zanurzone w sosach. Na Kaukazie, bułeczki podawane z zupy, ryż, sos, dolma, szaszłyków i wiele innych potraw narodowych.