822 Shares 7148 views

Wojna krymska: Krótka o przyczynach i posledsvy

Wojny krymskiej, krótka, które zostaną omówione w dalszej części tego artykułu, stał się momentem przejściowy dla narodu rosyjskiego. Wynika to przede wszystkim z jego wynikami. Mieszkańcy i władze zdają sobie sprawę z potrzeby zmian w kraju. Niefortunne wyniki rozjaśnione genialny marynarki zwycięstwo. Ale wszystko po kolei.

Wojna krymska: a krótkie wyliczenie powodów

Co do zasady, wszystkie wojny z Imperium Osmańskiego zaczęła z powodu sporów o wspólnych cieśniny trybu. Wojna krymska nie był wyjątkiem. Fakt ten stał się pierwszą przyczyną kontrowersji wybuchła. Druga okazja była rosyjska wsparcie dla niektórych ruchów wolnościowych, które miały miejsce w Turcji. Jest to związane z faktem, że Turcy mocno tłumione we wszystkich znaczeniach tego słowa prawosławnych Serbów i innych narodów. Trzecim powodem jest polityka czołowych mocarstw europejskich, którego celem było osłabienie roli naszego kraju. Zatem przyczyny wojny krymskiej, która została pokrótce przedstawione powyżej, w agregacie spowodowało masowe krwawe wydarzenia. Wojna była już nieunikniona.

Wojna krymska: Krótka relacja z przebiegu działań

Ta walka była walka, podczas której nastąpiła zmiana od monarchy: zaczął królować Mikołaja I, jego następcą został jego drugim Alexander. To wszystko zaczęło się, jak to możliwe dla naszej armii i marynarki: a imponująca wygrana w Zatoce Sinop Nakhimov wykonany jeden z najlepszych naszych admirałów. Po tym wielkim sukcesie w wojnie po stronie Imperium Osmańskiego wszedł Francji i Anglii. Z chwila, że sprawy poszły źle w naszej armii: rok począwszy długo po zwycięstwie marynarki obrony Sewastopola. Ta letnia impreza widzi i rozpoznaje w jego murach wielu wspaniałych ludzi: tu i słynnego chirurga Pirogov (który jest pierwszym w użyciu znieczulenia) i geniusz naszej literaturze (Tołstoj) i wielkich bohaterów (takich jak kot marynarskim), a te dowódców tej cenie jego życie walcząc o mieście (Nakhimov). Wydawałoby się, że wynik wojny rozwiązany, a to oczywiście nie będzie na naszą korzyść. Jednak rosyjska nie zamierza się poddać. Ale szczęście uśmiechnie się do nich dopiero w 1855 roku, kiedy burza odbędzie Kars. Zrobiono to, aby ułatwić życie tym, którzy bronili Sewastopol w tym czasie.

Wojna krymska: Krótka relacja z przyczyn porażki

Tak, wojna się skończyła dla naszego kraju w klęski. Ale najważniejsze, które zostały wykonane z tego wnioski. Po pierwsze, państwo i władze sobie sprawę, że stan wymaga remontu; Po drugie, stało się jasne, że ze strony przemysłu, Rosja pozostaje w tyle za dużo, a jednocześnie nie będzie mieć silny przemysł obronny, zwycięstwa nie czekać; Po trzecie, to jest dobrze rozumiane, że jest teraz konieczne, aby podnieść prestiż kraju na arenie międzynarodowej.

Tak więc, od wojny krymskiej 1853-1856, podsumowuje przyczyny i konsekwencje, które zostały opisane powyżej, Aleksander II pomógł zobaczyć, że społeczeństwo potrzebuje zmian, potrzebne są radykalne zmiany. Jednakże, nasz kraj otrzymał nowe postacie, z których niektóre pozostają na ścianach, które chronią miasto, a druga więcej niż raz zadeklarowało.