813 Shares 6537 views

Pilaw w kociołku

Czy kiedykolwiek próbowałeś uzbecki pilaw? Nie to „coś”, które nazywamy pilaw, a obecny? Smak uzbecki pilaw nie można pomylić z niczym innym. Po próbie, to nie zapomnę.


Chodzi o to, aby spróbować uzbecki pilaw w kocioł jest możliwe tylko w Uzbekistanie, ale jest łatwiejsze wyjście: gotować samemu. Ty nie tyle potrzebę: zestaw produktów, czas realizacji, oraz, oczywiście, dobry nastrój. Po wszystkich potraw trzeba gotować tylko w dobrych nastrojach. Naucz się gotować pilaw w kocioł.

Pilaw: jak przygotować

Gotowanie potraw rozpoczyna pilaw. Prawdziwe uzbecki pilaw można wytwarzać tylko w kotle. Lub w skrajnych przypadkach w rondlu, który ma grube dno.

Ryż powinien być podejmowane jedynie durum. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem – Figura devzira. Jej koszt nie jest wysoki i można go znaleźć niemal wszędzie.

Ważne jest, że trzeba było przyprawa kminek. Nie ma takiego? Wtedy śmiało opóźnić gotowanie pilaw , aż pojawi się kminek.

Jako mięsa powinny być podejmowane tylko baranka. I to nie jest cięcie, mięso musi koniecznie mieć kości. Oprócz mięsa, nadal tłuszczu. Nie tylko świnie, lepiej tłuszcz bielik.

Trzeba będzie kilo marchwi. Idealnie, żółty, ale pasuje i normalne. Dwie głowice czosnku i cebuli 3.

Ponadto, trzeba będzie szklanka oleju roślinnego i kilka strąków papryki.

Pilaw gotowania w kociołku

Start z faktu, że mięso jest cięta, wstępnie oddzielając je od kości. Należy pokroić na małe kawałki, boczek, cebula – kwadraty – pierścienie.

W żadnym wypadku nie wolno pocierać marchewki na tarce. Należy oczyścić i pokroić w paski. Po tej małej posypać cukrem i dobrze wymieszać. Wystarczy obrać czosnek.

Teraz mycia ryż i muszą kilka razy w różnych wody.

Postawić czajnik na ogniu i wlać szklankę oleju roślinnego. Kiedy palą, umieścić go w tłuszczu i czekać, aż nabiera złotego koloru. Postawił wszystko na talerzu.

Następnym krokiem – umieścić w ciągu kości kocioł. Pamiętaj, aby wymieszać je stale, bo od tego, jak dobrze są palone, a to będzie kolor pilaw. Powinny one być brązowy.

Teraz wlać cebulę w kotle. Nie zapomnij mu drogę. Gdy cebula zdobyć złoty kolor, włożyć mięso. Tylko nie pozwól mięso pokryte skorupą, około 7 minut będzie uzyskać pożądany stan.

Teraz, dodać marchewkę i wymieszać wszystko dokładnie. Śledzić marchew tak szybko, jak można zauważyć, że jest wiotki, wlać wodę.

Jest bardzo ważne, aby nie mylić z numerem. Natychmiast wlać mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, jak dużo, jak trzeba. W związku z tym, zawsze zaczynają litrów, w przygotowaniu wypuszczać wodę, jeśli jest to konieczne. Gdy powyższy stosunek produktów woda powinna wynosić 2 cm nad ryżem. Doprowadzić do wrzenia i dodać do pieprzu cayenne czajnik i czosnkiem.

Teraz głównym składnikiem pilaw – ryż. Napełnić go gorącą wodą i po około 30 min, delikatnie położyć go w kotle. Tuż przed tym trzeba wyciągnąć z pieprzem naczynia i czosnku.

Umieścić równomiernie ryż. Jedynym sposobem będziesz w stanie zapewnić równomierne gotowanie. Teraz trzeba obserwować bardzo uważnie ryż. Nie trzeba ingerować w zawartość kociołka w każdym razie! Można po prostu delikatnie „tarcie” powierzchni ryżu łyżką cedzakową, stopniowo zmniejszając ogień. Gdy ryż jest całkowicie wchłania sosu, pocierać kminek (jeden i pół łyżeczki) i wlać prawie gotowy pilaw w kocioł.

Następnie zrobić kopiec łyżką cedzakową i umieścić ją w pieprzu i czosnku, które są gotowane w kociołku. Ostrożnie przeładować to „Hill” ryż.

Wszystko. Niech pilaw w kocioł trochę wstać, absorbuje smak. Aby to zrobić, trzeba szczelnie zamknąć czajnik, korzystniej gojenie się ręcznikiem.

Postawić czajnik na ogniu, a minimalna w ciągu 10 minut, wyjąć risotto z pieca.