438 Shares 3016 views

VOV- co to określenie oznacza? Weterani i członkowie wojny.

22 czerwca każdego roku we wszystkich krajach byłego Związku Radzieckiego, należy pamiętać o strasznych wydarzeniach z 1941 roku, kiedy nagły atak wojsk hitlerowskich rozpoczął Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II wojny światowej). Co to jest żyć w warunkach wojny, miliony ludzi doświadczyło Unię.

Szacunki terminu „Wielkiej Wojny Ojczyźnianej” przez historyków

Wiadomym jest, że faszystowskie siły w Europie rozpoczął operacje wojskowe od 1939 roku. To samo można mówić w pewnym stopniu o Armii Czerwonej (chociaż działania armii ZSRR nie może być uznane za agresywne. To zjednoczenie Ukrainy Zachodniej i Wschodniej). W zachodniej historiografii, mówimy o II wojnie światowej, która trwała od 1939 do 1945 roku. Radziecki, a następnie rosyjska nauka historyczna i analizowane głównie wydarzenia, które miały miejsce na terytorium naszego państwa, więc jest ważniejsza od lokalnych historyków jest okres od 1941 do 1945 roku.

Dlatego w tradycji ludów i oficjalnych stanowisk państw, które wyłoniły się z byłego Związku Radzieckiego, pojawia się określenie „Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”. Co kryje się w istocie tej koncepcji? „Great” – ponieważ zbuntował się przeciwko siłom agresorów, w rzeczywistości, wszyscy ludzie, z wyjątkiem tych, którzy nienawidzili reżimu. „Patriotyzm” – ludzie obronić swoje ziemie, ojczyznę. To była wojna, którego główną ideą było, aby chronić własną ziemię z okrutnym wrogiem.

weteranów II wojny światowej

W szeregach Armii Czerwonej walczyli dużo żołnierzy. WWII status weterana oznacza posiadanie korzyści dla mediów, podróży w transporcie publicznym i innych (np bezpłatnych kuponów wellness, wcześnie instalacji). W pierwszych latach po wojnie statusu weterana nie wszyscy ci, którzy walczyli na froncie miał, ale tylko najbardziej dotknięte i najwybitniejszy ich wyczynach (Bohater Związku Radzieckiego i inwalidów wojennych) podczas II wojny światowej. Który ma otrzymać tytuł Hero? W czasie wojny, status Bohater Związku Radzieckiego otrzymało prawie 12 tysięcy osób, z czego około jedna czwarta – pośmiertnie. Nawiasem mówiąc, status Hero nie można uzyskać dla niektórych „codziennego” sukcesu. Tytuł ten otrzymał tylko do ludzi, którzy wielokrotnie i jasno wyraził się w walkach II wojny światowej.

Co to jest „weteran wojny” w rozumieniu prawa współczesnego? Ta kategoria społeczna osób posiadających uprawnienia do usług na rzecz państwa i ludzi w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Kto może być przypisane do tej kategorii? Po pierwsze, inwalidów i Bohater Związku Radzieckiego. Następnie stopniowo status ten otrzymał taką kategorię – uczestników blokady Leningradu; osób nagrodzonych medalem „Za Valiant Pracy w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”; Osoby, których choroby są związane z byciem na froncie, i wiele innych.

Uczestnicy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

W szeregach Armii Czerwonej w czasie wojny była przeznaczona do kilku milionów obywateli radzieckich. Oczywiście, nie wszyscy z tych, którzy walczyli już walczą nagród, które otrzymały prawo do dochodzenia status weterana. Wielu żołnierzy zginęło w pierwszych dniach pobytu na froncie.

Uczestnicy II wojny światowej – wszyscy, którzy walczyli przeciwko wojsk hitlerowskich na terytorium Związku Radzieckiego. Oczywiście, tutaj można klasyfikować i członkowie grup partyzanckich, które działały w niemal każdy las, powodując znaczne szkody do potęgi armii Hitlera.