764 Shares 7289 views

Co to jest PDF-drukarka, a co może być wymagane?

Ze względu na szybki rozwój elektronicznej wymiany dokumentów o szczególnym znaczeniu nabyli uniwersalnych formatów. W szczególności, taka rola twierdził przez słynnego PDF, co jest szczególnie popularny na Zachodzie.


W tym dniu jest ona wykorzystywana do produkcji elektronicznych wersji gazet i czasopism. Jego zaletą jest to, że dokument może być nie tylko dane tekstowe, ale również pliki wideo i audio. W ten sposób użytkownik otrzymuje prawdziwie interaktywne źródło informacji.

Jedynym problemem jest to, że nie ma zbyt wiele programów, z których mogą być tworzone te dokumenty. Profesjonalne rozwiązanie takich kwestii są dość drogie, więc przeciętny użytkownik, to oczywiście nie może sobie pozwolić. Zapisz sytuacja może być PDF-drukarka.

Co to jest?

Prawdopodobnie nie trzeba mówić o celu tradycyjnych drukarek, które drukują miliony dokumentów codziennie. W naszym przypadku mówimy o małym programem, który wysyła wyszkolonych w programie „słowem” dokument do wirtualnego „Drukuj”. Wyjście to kompletny dokument PDF z formatowania dowolnej złożoności.

Jakie są zalety „drukarka”?

Wspominaliśmy już, że profesjonalny program do składu czcionek dokumentów w formacie PDF są bardzo kosztowne. W tym przypadku, można wybierać spośród kilkudziesięciu całkowicie darmowych programów, których funkcjonalność może czasem konkurować z płatnymi odpowiednikami.

Ponadto, PDF-drukarka pozwala na tworzenie dokumentów o bardzo złożonym formatowaniu, nawet dla początkujących, ponieważ można przygotowana prostego edytora tekstu, należy użyć wszystkich zwykłych metod pracy. Po rozpatrzeniu wszystkich dostępnych korzyści, spróbuj wybrać najbardziej optymalny program.

"PDFCreator"

To PDF-drukarka jest właściwie de facto standardem w tym segmencie. Aplikacja jest niezwykle kompaktowy (trochę więcej niż 15 MB), przy czym rusyfikacji i logiczne. Ponadto, pieniądze za wykorzystanie jego tworzeniu, deweloperzy nie pytaj.

Instalacja jest prosta do banału, ponieważ podczas tego procesu, tylko trzeba kłuć przycisk „Dalej”. Ważne! Pamiętaj, aby usunąć zaznaczenie pola podczas instalacji, proponuje ustanowienie „yahoo” domyślną wyszukiwarkę. W naszym kraju, usługa nie jest bardzo popularny, i szukać trafności budzi pewne wątpliwości.

Jak korzystać? Tutaj również nie ma nic skomplikowanego: po zainstalowaniu aplikacji w „Słowie” i innych edytorów tekstowych (pojawiają się w menu drukowania), drukarka „PDFCreator”. Po wysłaniu dokumentu do drukowania, pojawi się okno dialogowe, w którym można skonfigurować jak nazwa następnego pliku i przechowywania lokalizacji.

"Adobe PDF"

Firma „Adobe” jest znany nie tylko ze swojej legendarnej „Photoshop”, ale również kilka innych programów. Jednym z nich jest PDF-drukarka o nazwie „Adobe PDF”. To ma kilka ustawień, w rzeczywistości jest profesjonalnym narzędziem do tworzenia wysokiej jakości plików.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, ta sama nazwa pojawia się po zainstalowaniu drukarki w menu drukarki. Niestety, płatne aplikację tak, aby przeciętny użytkownik jest mało prawdopodobne, może być wskazane, aby go używać.

"Cute PDF 2.7"

Twórcy tej aplikacji jest znacznie bardziej altruistyczny, a zatem nie wymagają pieniędzy dla swoich produktów. Wielkość program jest tylko 1,5 MB, co sprawia, że jest zdecydowanym liderem pod względem zwartości.

Niestety, nie wszystkie takie proste, ponieważ podczas instalacji użytkownik zostanie poproszony o pobranie dodatku „Ghostscript”, bez których aplikacja nie będzie działać. Kwota dodatku jest pięć megabajtów, więc, że właściciele Internet do ubogich i tym razem nie będzie w stanie zrobić „trochę krwi”.

W przeciwieństwie do wszystkich powyższych rozwiązań, tym razem z pracy będą musieli obejść się bez dodatkowych okien dialogowych. Podczas rozmowy telefonicznej dokument wydrukować, wysłać go do wirtualnej drukarki PDF, a następnie mają możliwość określić katalog, aby zapisać.

Właściwie, to Program posiada prawie wyczerpany. W odpowiedzi na skargę można powiedzieć, że stanowi doskonałą kompatybilność ze wszystkimi standardowymi dokumentami PDF.

"DoPDF 6.0"

A oto nasz lider w stosunku Rodzaj / funkcjonalności. Zestaw instalacyjny jest mniej niż połowa „uczciwych” megabajtów (nie trzeba niczego pobierać dodatkową). Dialogowe Ustawienia dość ascetyczne, ale ma wszystko, czego potrzeba: rozmiar edycję stron, ich rozdzielczość, a także nazwę pliku.

Jedna mała uwaga. Co dziwne, ale twórcy prawie nie dostarczają informacji na temat kompatybilności formatów i innych parametrów technicznych, tak że utworzenie kilku ważnych dokumentów można lepiej skorzystać z tego samego „PDFCreator”.

niektóre notatki

Przed PDF-drukarki zainstalować, należy pomyśleć o jego potrzeby w danym przypadku. Fakt, że większość użytkowników będzie wystarczająco nadbudówek ich edytorów tekstu i bez instalacji dodatkowego oprogramowania pozwalają na tworzenie dokumentów PDF.

Jest to prawdą, ponieważ wśród domowych użytkowników samego formatu nie bardzo popularne, tak dużo pieniędzy, aby zapłacić za jakiegoś profesjonalnego narzędzia po prostu głupie.