721 Shares 1743 views

„Bajka Dziadów: Lis i winogrona w pracach poprzedników


Działka jest o lisa uwieść winogrona, ale nie udało się osiągnąć pożądane dźwięki w pracach tworzonych przez wiele wcześniej bajka Ivana Krylova „Lis i winogrona.” Co mówi bajkopisarz? Zagłodzony fox widział w ogrodzie dojrzałe smacznych winogron cudzej i starała się go przeskoczyć, ale bez powodzenia. Po wielu próbach Godfather zirytowany: „W oczach niektórych jest to dobre, ale zielony” i „natychmiast nabesh znudzenia.” Autor jest, w przeciwieństwie do swoich innych bajek, nie daje proste linie, które zawierają moralności. Jednak oczywiste wiadomość morał bajki: Lis i winogrona – człowiek i jego cel, który widzi pożądane i przystępne. Nie można go osiągnąć, był rozczarowany, ale nie chcą przyznać się do słabości i niższości, a następnie zaczyna się deprecjonować obłudnie pożądane, mówiąc o nim lekceważąco. Takie, w ogólnym zarysie, sens baśni.

Lis i winogrona w dziełach starożytnych autorów

Cerkiewnosłowiański W przypowieści o lisie i winogron (czytaj jej skrzydła w starożytnej Aleksandrii Collection „fizjolog”) określone nieskomplikowaną historię o tym, jak zobaczył lisa głodny dojrzałe winogrona, ale nie mógł dotrzeć do nich i zacząć „nadzwyczaj hayati” jagody. Dalsze wniosek: są ludzie, którzy, chcąc coś, że nie można dostać, i że „pragnienie jego ukrotiti” start karcenia. Być może jest to dobry pomysł na samozadowolenie, ale na pewno nie warta społecznie. To, jak ta idea znajduje odzwierciedlenie w literaturze, stworzony na długo przed bajka.

Lis i winogrona w interpretacji starożytny bajkopisarz Ezopa pojawiają się w tym samym konflikcie – głodnego lisa i N wysokiej wiszącej owoców. Nie można uzyskać winogrona, lisa, przedstawiła się jako jego niedojrzały kwaśny. Grecki bajka kończy się zbyt preachy wskazówkę: „Ktokolwiek zniesławia utrzymania w słowach – jej o to, aby zobaczyć zachowanie.”

interpretacja francuski

Francuski pisarz La Fontaine bajka kryje w postaci lisa „Gascon, a może Norman”, którego oczy oświetlone w Rumiany dojrzałych winogron. Autor zauważa, że „lyubeznik chętnie go jeść”, ale nie miał szans. Potem parsknął: „On jest zielony. Niech jedzenie hołota! „Co to jest bajka Lafontenovskoy” Lis i winogrona „moralność? Poeta naśmiewa nieodłącznym jego zdaniem, Normanów i pycha i arogancja Gascon. To pouczające esej różni się od poprzedniej przypowieści i bajki, Lis i winogrona, które wskazówkę w powszechnych wad, ale nie wskazują narodowe wady.

Cechy bajki Kryłowa za

Nic dziwnego, że współcześni zauważyć, że Iwan Andriejewicz był jasny reżyserski talent. On obrazowo i wyraziście wypisał swoje postacie, oprócz głównego celu bajki – alegoryczny ośmieszenie ludzkie przywary – my pojawiają się żywe postacie wyraziste i kolorowe soczyste szczegóły. My osobiście zobaczyć jak „plotek mieć zapalenie oczu i zębów.” Autor zjadliwie satyryczne i precyzyjnie malowane sytuację „choć widząc oko, ale ząb jest swędzenie, aby to zrobić.” Istnieje dość wymowny w dynamicznej scenie oko-otwarcia Lis i winogrona. Kryłowa tak hojnie „karmi” jego dzieła ducha folkloru że same jego bajki stają się źródłem powiedzeń i przysłów.

Niektóre z naturalnego świata

Okazuje się, uzależniony winogron Fox – nie dość bajkopisarz fikcji. Specjalistyczne badania na dzika przyroda ekologia Andrew Carter wykazały, że, na przykład, futrzany drapieżnik w Australii nie jest przeciwny do smaku pachnące figi, i ledwo zmierzch, pędzą do winnicy iz przyjemnością tam zjeść owoc.