322 Shares 6961 views

Podsumowanie „Uwag myśliwego” Turgieniewa: animowane sceny z życia chłopów

Podsumowanie „Uwagi myśliwego” Turgieniewa niektórzy odważnie nazywa kronika artystyczny twierdzy rosyjskiej wsi. W tej serii opowiadań, prosty chłop został po raz pierwszy pokazany jako człowiek o niespotykanej duchowego bogactwa, bohatera na dużą skalę.

„Łąki Bieżyńskie”

Praca ta otwiera całą serię opowieści, aw konsekwencji podsumowanie „Uwagi myśliwego” Turgieniewa. Gorący lipcowy dzień narrator zgubił się w lesie. Po ciemku musiał pójść do nocnego pastwiska, gdzie poprosił spędzić kolejnych pięcioro dzieci, Shepherds: Fiodor, Ilyusha, Pavlusha, Wania i kości. Siedząc przy ognisku, każdy z chłopców opowiedział swoją historię, odnosząca się do spotkania z pewnym stworzeniem bajki. Fiodor mówi nam, że jeden dzień, spanie w fabryce, spotkał ten brownie. Kostia opowiada także historię stolarz Gavrila, który spotkał syrenę. Pan skłonił cieśla przeżegnał, syrena okrzyk i zniknął. Jednak w końcu chciał i Gabriel zawsze poszedł smutny. Ilyusha opowiedział o tym, jak myśliwy Yermil znaleźć na grobie utopionego białym barankiem, który Nightfall wyszczerzył zęby i zaczął mówić do niego ludzkim głosem. Następnie chłopcy rozmawiali o tym, że jeśli rodzic w sobotę siedzieć na ganku kościele można zobaczyć trupa, albo jednym z tych, którzy wkrótce pojedzie do zaświatów. W tym momencie Pavlusha wrócił i poinformował, że zły czyn: nazwał dom. Fedor i dodaje, że Paweł już nazywany utopshy Vasyatka. Hunter zasnął. Kiedy obudził się rano, wszyscy chłopcy spali. Obudziłam się tylko Pavlusha i spojrzał na nocnym gościem. W milczeniu wyrzucił go i poszedł wzdłuż rzeki. Pavlusha, niestety, nie było w tym samym roku: chłopiec spadł z konia i został zabity.

„Tchórz i Kalinych”

Kontynuując przedstawić podsumowanie „Uwagi myśliwego” Turgieniewa, przejdźmy do następnej opowieści. To jest rzeczywiście znajomy z dwóch całkowicie przeciwnych znaków, który jednak udało się znaleźć wspólny język i zaprzyjaźnić. Przed narrator wydaje tchórz – nie senny, obliczanie człowiek, który widzi przez ich wspólne z Kalinych mistrza – Polutykin, w stanie ukrywać swoje myśli, oszukiwać, jeśli to konieczne. Kalinych sam – jego dokładne przeciwieństwo: ważne jest, aby pozostać w kontakcie z naturą, to jest – osoba, marzycielski, ufając, nie zbyt dobrze zorientowani w ludzi. Kalinych był dobrze obeznany z tajemnic natury: mógł zacząć mówić strach i zatrzymać krew. Tchórz jest bardziej praktyczny i bliżej „do publiczności, do ludzi” nie posiadają tych umiejętności. Jednak Polecat był przywiązany do Kalinych a patronował mu, jak czułem się mądrzejszy. Z kolei Kalinych kochał i szanował swojego przyjaciela.

„Ermolai i Miller»

Podsumowanie „Uwagi myśliwego” Turgieniewa prowadzi nas dalej. Narrator wprowadza nas Ermolai – dziwne osoby, beztroski, bardzo rozmowny, pozornie roztargniony i niewygodne. Jednak Ermolai miał wielki talent w zakresie łowiectwa i rybołówstwa. Idąc na słonki wieczorem polowanie, bohaterowie postanowili spędzić noc w pobliskim młynie. żona młynarza Arina pozwoliło im spędzić noc pod gołym baldachim i położył im coś do jedzenia na kolację. Okazało się, że narrator był zaznajomiony z jej dawnego pana – pan Zverkov (dawniej Arina była pokojówka z żoną). Wiele lat temu Arina poprosił o zgodę wynajmującego poślubić lokaja Pietruszki. Ten pan i jego żona zostali obrażeni przez ten wniosek, ale dlatego, że dziewczyny były zesłany do wsi, pietruszka i wysłany do żołnierzy. Arina później zaręczył z Miller, który kupił go.

„Powiat lekarz”

Inną ciekawą, choć bardzo prosta historia, które powinny być zawarte w podsumowaniu „Uwagi myśliwego” Turgieniewa. Po upadku podczas swoich podróży narrator chory. Zatrzymuje się w hotelu w prowincjonalnym miasteczku. Do niego prowadzić Trifón Iwanowicza – lekarza, który przepisze leki dzielnica i bohater dzieli się swoją historię. Gdy lekarz został wezwany do domu ubogiej wdowy – odnotowuje gospodyni powiedziała, że jej córka jest u progu śmierci i poprosił lekarza przyjść tak szybko jak to możliwe. Przybywając w domu wdowy, Trifon Iwanowicz zaczęli udzielać sobie wszelkiej możliwej pomocy dla pacjenta Aleksandre Andreevne, który cierpiał na katar. W ciągu kilku dni, lekarz opieki nad pacjentem i zaczyna czuć się „silne jej lokalizacji.” Jednakże, pomimo wszystkich swoich wysiłków, Alexander nie iść na poprawki. Pewnej nocy, czując, że koniec jest bliski, wyznała miłość Trifon Iwanowicza. Po 3 dniach Alexander Andreevna zmarł. Ten sam lekarz po historii wziął żonę Akulina – córkę kupca, który różnił się paskudny temperament, ale miał aż siedem tysięcy jako posag.

"Burmistr"

Jak niesamowite, zróżnicowane i nie są podobne do siebie znaków udało się przedstawić Turgieniewa! Kolekcja „Uwagi o Hunter” można nazwać jednym z najlepszych dokonań pisarza. Bohaterem tej historii – Arkady Pawłowicz Penochkin. Penochkin uważany za jeden z najbardziej wykształconych ludzi w okręgu, jednej z najbardziej pożądanych zalotników. Jego dom jest zbudowany według planu architekta z Francji, pisze książki francuskie (choć to prawie ich nie czytać), jego ludzie ubrani w stylu angielskim. Autor nie jest zbyt dobry, aby Penochkin, ale gdy zmuszony do zatrzymania się na noc na szlachcica. Następnego ranka byli zarówno wysłany do wioski Penochkin – Shypylivka, i pozostać w domu Sophron Jakovljevic lokalna steward. Penochkin prosi go o sprawy gospodarcze, a steward mówi, że wszystko idzie jak to możliwe – dzięki mądrych instrukcji swego pana, oczywiście. Po zwiedzania rezydencji, bohaterowie zobaczyć, że wszędzie panuje wyjątkowy porządek. Jednak pozostawiając stodoła po polowaniu, bohaterowie widzą dwóch mężczyzn – jeden młody, drugi starszy. Ci, klęcząc i skarżą się, że oni prześladowani ograniczyć Burmistrov. Dwóch synów stary Sofron już wziął na rekrutów, a teraz chce wziąć wszystkie trzy. Ostatni krowy wycofane z podwórka, a jego żona i wszyscy pobili. Mężczyźni twierdzą, że komornik nie jest tylko je niszczy. Ale Penochkin nawet nie chce się ich słuchać. Po kilku godzinach rozmowy z narratora Ryabov Anpadistom – lokalny zna faceta. Narrator zaczyna poprosić znajomego o daveshny Shipilovsky chłopów. W odpowiedzi usłyszał, że wieś tylko formalnie należy Penochkin i Sofron posiada go jako własnego dobra i robi to, co mu się podoba. Rolnicy są zmuszeni pracować jako robotnicy, bez wytchnienia, a zysk Sofron z ich pracy. Barin sami ludzie nie widzą sensu w narzekania: Penochkin tak, tak długo jak nie ma zaległości.

Oczywiście, oddanych historie – to nie wszystkie prace z tej serii. Jednak czytając streszczenie niektóre z kreacji, można zobaczyć, jak wszechstronny i niezwykle przyszedł na obraz życia zwykłych ludzi , Iwan Turgieniew. „Zapiski myśliwego” – seria opowieści, które mogą być słusznie uważany za jeden z najbardziej godny i zauważalną w historii literatury rosyjskiej.