352 Shares 8673 views

Czy to możliwe, aby chomików arbuza? Pokarm dla chomików

Kiedy w domu pojawia futrzak, chcę zrobić wszystko, aby mu wygodne. Przytulny czysty klatka, dobre jedzenie, witaminy – to tylko niewielka część tego, co należy kupić. Wybierając pokarm dla chomików, trzeba wiedzieć, jakie produkty mogą być zawarte w diecie. Zobacz dział, to jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na popularne pytania: „Czy chomiki melon? Co jest lepsze, aby kupić jedzenie? „Wszystkie te pytania postara się znaleźć odpowiedź.


Karmić chomika poprawnie. Używamy suchej karmy

Przed przystąpieniem do kwestii rufy, to warto zauważyć, że jedzenie zwierząt domowych różni się od dzikich, żyjących w warunkach naturalnych. Wiele osób pyta: „Czy chomiki lub nasiona arbuza z tego owocu?” Pamiętaj, jedzenie na stole jest surowo zabronione. Gryzonie śmiertelne przyprawy, sól, słodki, chociaż mogą być one chętnie jedzą chipsy i ciasteczka. zdrowie zwierząt jest całkowicie zależne od swoich właścicieli.

Optymalna RSS dla chomików – suchym, dobrze wyważony, co jest sprzedawane w sklepach zoologicznych. On witaminowo-obronny, bogaty w mikroelementy niezbędne dla wzrostu zwierzęcia. Ten rodzaj specjalnej żywności można kupić tylko w sklepie zoologicznym lub klinice weterynaryjnej. On jest całkowicie przetworzone, sprawdzone przez wiodących ekspertów. Pamiętaj, że istnieją specjalne chomik jedzenie. Posiłki przeznaczone dla świnki morskie, szczury domowych królików nie są odpowiednie.

Różnorodność żywności

Odnosząc się do weterynarza, wiele z nich stawiając pytanie: „Czy chomik a nasiona arbuza” Odpowiedź jest kategoryczne – nie, oni są na liście zakazanych produktów, a także szyszki, orzechy w łupinach. Jedzenia takiej żywności, chomik może łatwo zdobyć torby, które są za ich policzkach, i po prostu połamać zęby. Leczenia zwierzęcia jest bardzo trudne, lepiej jest podjąć środki ostrożności. W odniesieniu do tradycyjnych nasion, mogą być podawane w postaci smakołyków nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Sucha karma dla chomików koniecznie muszą być na przemian z innymi pokarmami. Wśród nich koniecznie musi być obecny warzywa: marchew, dynia, buraki. Muszą oferować świeże, pre-pokroić w cienkie plasterki lub paseczki. Nie zapomnij umyć przegotowanej wody. Ziemniaki i kapusta dać małe zwierzę jest surowo zabronione.

Należy również zadbać o zieleni dla chomika. Można kupić specjalną pulę, która jest sprzedawana w sklepach zoologicznych lub rozwijać go samemu. Jeśli nie jest to możliwe, odpowiednie łodygi mniszka lekarskiego, koniczyny, które rosną z dala od autostrady.

Jeśli chodzi o produkty mleczne, można niekiedy leczyć twaróg zwierząt i trochę tłuszczu.

Lato – czas owoców i jagód

W sezonie letnim, chcemy zadowolić zwierzętach coś smacznego. Czy to możliwe, aby chomiki arbuz jest prawdopodobnie najbardziej popularne pytanie. Aby na nie odpowiedzieć, musimy wziąć pod uwagę fakt, że jagody są bardzo słodkie, wodnisty. Kiedy to łatwo psujących się, ogorzały. Ale to nie jest najważniejszym argumentem. Pestycydy i azotany – jest to najgorszy wróg zwierzęcia. Sporo gram, i gryzonie mogą nie tylko chorych, ale również umrzeć.

Tutaj można dać truskawki, a chomiki kocham ten jagody. Zegarek tylko ilość pokarmu, tak, że zwierzę nie miało problemów z trawieniem.

Wiśnie mogą oferować nie więcej niż 2-3 jednostki dziennie. Winogrona – jest dość ciężki na brzuchu. Ma właściwości szybko pogarszać, tak dojedzoną owoców powinny być usunięte z komórek natychmiast, aby zapobiec procesowi gnicia uruchomiony.

Malina silniejsza niż słaby, więc to musi być podane rzadko iw ograniczonych ilościach. Egzotyczne owoce (ananas, karambol, kiwi) absolutnie nie przynoszą niewielką wykorzystywania zwierząt. Nie jest konieczne, aby zaoferować mu takiego posiłku.

Chcielibyśmy powiedzieć kilka słów o moreli i wiśni. nie mogą one dać chomika. Mogą one prowadzić do słabego zdrowia, a nawet śmierć gryzonia. Całość powodu w kości zawiera cyjanowodór – trucizną dla chomików.

Kiedy można podać arbuza?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany na pytanie, czy arbuza Dzhungarian chomików, odpowiedź jest rozczarowujące – nie. Z wytworzeniem małych zwierząt paski owoce nie są zalecane, niezależnie od gatunku gryzoni. Arbuz jest niczym pożyteczne, oprócz słodyczy, które tak lubi zwierzęta. Ale nadmiar płynu może powodować problemy z nerkami i układem moczowym.

Arbuz jest możliwe tylko w przypadku, gdy jest uprawiana na danym obszarze. Czy jesteś pewien, że nie ma żadnych azotanów i pestycydów, jest w pełni dojrzałe i gotowe do spożycia. Ale nawet w tym przypadku, małe zwierzę może zaoferować tylko niewielką część ciała, w żadnym wypadku nie skorupę, która gromadzi wszystkie szkodliwe substancje.

Zadać pytanie z wiodących w kraju weterynarzy, mogę Arbuz chomiki, są one wyjątkowo odpowiedzialny, nie jest zalecane.

Co absolutnie nie może dać

Są to produkty, które nie są dozwolone, aby wprowadzić do diety chomików. Wśród nich są:

 • świeży chleb;
 • paszowym innych gatunków gryzoni i więcej ptaków;
 • żołędzie;
 • guzki;
 • sól i przyprawy;
 • słodkie ciasto;
 • arbuz;
 • tłuszczowe produkty mleczne;
 • cytrusy;
 • kiełbasy;
 • wędzone.

Lista jest długa. Jeśli gryzoni pierwszy pojawił się w domu, to najlepiej udać się do lekarza i dowiedzieć się szczegółów, które mogą być zawarte w diecie zwierzęcia.

Konkludując

Należy zauważyć, że chomiki żyjące w stanie dzikim, jedzenie zupełnie inaczej niż w domu. Są one w ciągu kilku letnich miesięcy uczynić rezerwy i aktywna w zimie jedzą. Dlatego też nie jest typowe dla im siano, suszone trawy, zboża.

Na chomików domowych, zwłaszcza ras takich jak Jungar lub syryjski system trawienny jest umieszczony nieco inaczej. Oni potrzebują właściwego, zrównoważony posiłek. Wszystko to można uzyskać ze specjalnej suchej karmy, które są sprzedawane w sklepach zoologicznych.

Ale na naturalnych produktów spożywczych i nie zapomnieć. Najczęściej zadawane pytania: „Czy to możliwe, aby chomików syryjskich arbuz” lub „? Jest to konieczne, aby dać nakrętki gryzoni Jungar” stale spotykają się na forach. Eksperci twierdzą, że te produkty są zakazane dla zwierząt.

Nie należy stawiać na chomiki eksperymentów, lepiej kupić sprawdzoną żywność, niech nam jakości żywności, właściwe produkty – i wtedy Twój gryzoń będzie żyć długo.