548 Shares 9534 views

W trosce o chomikach w domu: porady ekspertów

Słodkie futrzane chomiki dawna zajmował czołową pozycję wśród zwierząt domowych. Oni nie są wybredne w pielęgnacji i karmienia, nie wymagają obecności dużej przestrzeni, nie trzeba jechać na codzienny spacer. Ale to nie znaczy, że chomiki nie wymagają uwagi i opieki. Trochę rozmyta, jak każdego innego zwierzęcia potrzebującego opieki i czułości. Trochę swojego wolnego czasu będą jednak dbać o chomikach. łatwo jest utrzymać je w domu. Studia następujące informacje i przekonaj się sam.


terytorium osobisty

Chomika żyć w klatce wielkości nie mniejszej 50h40h40 zob. Gałązki powinna wynosić nie mniej niż 1 cm od siebie, w inny sposób małej chomika mogą wspinać się po nich i ucieczki.

Dno komórka osłonięto trociny, suche trawy, skrawki papieru lub specjalny wypełniacz, który jest sprzedawany w sklepach zoologicznych. Zabrania się ich używać do gazet lub czasopism jak gryzonia może jeść atramentu i umrzeć z niego.

W środku komórki trzeba instalować domu, karmienia, pojenia. Można je zakupić w komplecie z klatki. Aby upewnić się, że zwierzę nie jest przewracając żywności i wody podajników i waterers, pożądane jest, aby przymocować przewód do gałązek komórkowych. W trosce o chomikach w domu wymaga czyszczenia dna komórek wypełniających 1 razy w tygodniu, codzienne sprzątanie i waterers karmniki.

Nie zapomnij zadbać zabawy małego gryzonia. Położony w lestnichki klatki, labirynty koła. Hamster – nocny zwierzę, mógłby zasnąć, gdy idziesz do łóżka. Dlatego też wybrać oponę jakości, który nie huczy i grzechotki, więc nie obudzić się w nocy z hałasem, który jest publikowany, zabawy, zwierzęta domowe są chomiki. Dbanie o sprzęt zabaw jest w jego czyszczenie 1 raz w tygodniu.

dieta

Każdy sklep zoologiczny na zakup żywności dla produkcji przemysłowej gryzoni. Jako część pakietu zawiera wiele ziaren, cząstki warzyw, owoców, kreda. A wszystko to wzbogacone specjalnymi witamin i mikroelementów, niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju swojej futrzany zwierzaka. Jeśli – zwolennikiem krajowej podaży, należy pamiętać, że gryzoń jest zabronione dać kwaśny, słony, słodki, konserw. Z pokarmów roślinnych nigdy w podajniku nie należy umieszczać owoce kapusta, czosnek, cebula, cytrusów. Cała reszta z warzyw, owoców i ziół z wielką przyjemnością zjada domu chomika. W trosce o gryzonia obejmuje codzienną aktualizację pijących treści. Pożywienie i woda powinny być zawsze świeże.

Że zwierzę zawsze był zdrowy i aktywny, okresowo dać mu witamin dla gryzoni. Oni pomogą Ci wybrać sklep dla towarów lub zwierząt w klinice weterynaryjnej.

K Który polega na dbałości o higienę chomików w domu? Hamster – zwierzę bardzo czysty, więc nie ma kąpieli, nie grzebień, no to nie musi koszenie. Jeśli nagle Okazało się, że cipki zabrudzone kurzem lub własnych odchodach, można szybko umyć w ciepłej wodzie i osuszyć suchą ściereczką. Ważne jest, aby pamiętać, aby nie dotykać głową chomika i uszy obrócić do tyłu. Animal te manipulacje są bardzo nieprzyjemne.

Jak widać, dbając o chomikach w domu – biznesowej proste. To jest moc nawet dziecko. Niewielki gryzoń może być dla wszystkich członków rodziny więcej niż inni. Dostać w domu Chomik Traktuj siebie i wszystkich gospodarstw domowych.