523 Shares 8031 views

Yagdterer: charakterystyczny dla tej rasy, a zwłaszcza opinii hodowców

Bezpretensjonalny i hardy myśliwy, nieufny wobec obcych. Kiedyś Norn lisa, borsuka, polowania jenota. Yagdterer nieocenione w poszukiwaniu i stosowaniu wyściełane ptaki z wody i pracy na kopyta.

Historia i standardowa

Rasa yagdterer jeszcze dość młody – nie jest nawet 100 lat. Przodkowie tych psów były niemiecki i angielski teriery fox. Na początku ubiegłego wieku, grupa myśliwych i entuzjastów postanowiła stworzyć idealny Norn psy rasy.

Na początku eksperymentu były mieszane niemieckie czystej czarne i jasne teriery angielskie Fox. Urodziły się szczenięta czarne podpalane. W następnym etapie selekcji kierowany przez dr Herbert Lackner.

W wyniku poważnej pracy hodowlanej i udanych krzyży ze staroangielskiego Teriery Terier walijski, a w 1925 roku urodził się czarny podpalany terier, który miał silny instynkt łowiecki i doskonałe właściwości robocze. Pies jest ambitny, ciśnienie, duch walki. Jednak było zaskakująco wyważone i rzetelne. Rasa została nazwana yagdterer (niemiecki yagdterer).

W 1926 roku został zarejestrowany pierwszy niemiecki klub miłośników tych zwierząt. Oficjalnie rasa została uznana w 1981 roku. Jednocześnie, międzynarodowy standard został opracowany.

opis

Małe muskularny pies, który ma kilka rozszerzony format, suche i silną konstytucję, gęste kości i wydłużoną głowę.

Wzrost dorosłą nie więcej niż 40 cm (mężczyźni) i 38 cm (kobiety). Waga – od 8 do 11 kg.

Yagdterer (zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule) ma grubą, gładką i raczej szorstką sierść, z gęstym podszerstkiem. Istnieją dwa rodzaje zwierząt włosach i szorstkowłosy.

Gatunki te różnią się tylko od jakości włosa, a zatem są uważane za pojedynczy rasa. Osoby Wirehaired mieć dłuższe włosy na uszach i nogach, a ponadto mają brodę.

Średnia umożliwia trzy kolory: brązowy, ciemno szare i czarne, brązowe i czarne. Jeszcze kilka lat temu, a średnia pozwala brązowo-tan kolor, ale dzisiaj takie zwierzęta hodowlane nie jest dozwolone. Mimo to Szczenięta z futrze od czasu do czasu przyjść na świat. Zwierzęta mają silne kości, potężne mięśnie.

Wełna i pielęgnacja

Niezależnie od rodzaju sierści psa, doskonale chroni zwierzę przed złą pogodą. Gładka yagdterer ma krótkie, płaskie, przylegające do ciała włosy. W zwierzęciu drutu to dłużej, ale równie mocno do ciała. Konieczne jest, aby podświetlić kolejne podgatunki – gruba yagdterer. charakterystyka rasy odnosi się do niego w całości. Z wyjątkiem wełny. Posiada dwie warstwy. Górny – bardzo gęsty i drutu jak w konstrukcji. Bardzo ciasny i krótki podszerstek – to druga warstwa. Na włosy twarz jest dłuższy, tworzy charakterystyczną tej rasy brwi i brody.

Yagdterer pies potrzebuje regularnego czesania (co najmniej raz w tygodniu).

charakter

Jest absolutnie nieustraszony i silny pies. Natura obdarzony jej agresywną postawę wobec drapieżników i zwierząt rycie. Yagdterer, zdjęcie z których nadal można spotkać tylko w specjalnych publikacjach psów, ma dość skomplikowany charakter. Charakteryzuje go brak elastyczności i woli, jak jego dość surowe. Dla psów obcy są bardzo ostrożne, ale nie są one nieśmiały i nie wykazują nieuzasadnioną agresję. Jego prace (polowanie) bardzo lubi, a otrzymasz od niej przyjemności.

Yagdterer, charakterystyczne dla tej rasy, która pozycjonuje go jako bardzo poważne, przywiązany do swego pana z całej duszy, staje się nieskończenie oddany do niego. Inni członkowie rodziny, oni ostentacyjnie zignorował.

Yagdterer pies może być bardzo uparty, ale zawsze jest mobilne, pełne życia, bardzo energiczny, kontaktowy z właścicielem.

Yagdterer, których opinie są dość kontrowersyjne, można dogadać się z dziećmi. Dzieje się tak tylko w przypadku, że nie zaszkodzi zwierzęciu i nie przeszkadza zbyt wiele uwagi. Ponieważ ten pies ma silny instynkt polowania, z innymi zwierzętami jak coś nie sumują się. Wynika z tego, że zwierzęta te są w potrzebie socjalizacji, a we wczesnym wieku i systematycznego treningu. W przypadku braku edukacji i właściwego nadzoru nachylonej do włóczęgostwo.

Yagdterery – prawdziwi myśliwi. Wyróżnia je subtelna spryt i bezgraniczną odwagą. Jest to skomplikowana pies w potrzebie ścisłej wychowania. To nie jest odpowiednie dla początkującego hodowcy.

Nie tylko znakomita wydajność jest znana yagdterer polowania. Charakterystyka dowód jego wielkich instynktów straży.

zdrowie

Yagdterer, która jest dość wysoka cena, przez naturę obdarzony dobrym zdrowiu. Nie można wykluczyć urazów podczas polowania lub podczas uprawiania sportu. Ale to nie jest ubezpieczony, a przedstawiciele jakiejkolwiek innej rasy. Ponadto, pies może dostać i choroby zakaźne. Dla zapobiegania im musi przestrzegać harmonogramu szczepień.

Na szczęście, zwierzęta te nie są prawie dotknięte chorobami genetycznymi, które prowadzą do określonego predyspozycją genetyczną. Zapewnia to, że z należytą starannością zwierzę będzie żyć długo.

Pielęgnacja i konserwacja

Yagdterer (opinie hodowcy przekonać nas o tym) nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Jak już wspomniano, raz w tygodniu trzeba rozczesać sierść psa, że był zmieszany i miał piękny i zdrowy wygląd.

Kąpać psa powinien być stopień zanieczyszczenia, a po jego pobytu na otwartej wodzie. Ponadto, należy regularnie czyścić uszy i zęby zwierzęcia. W przypadku, gdy pazury na własną rękę nie są zużyte, powinny być przycięte.

Yagdtereru wymagają znacznego codzienne ćwiczenia. Bardziej komfortowo czuje się w dużej stoczni, gdzie pies może biegać na własną rękę tyle, ile potrzebuje. Gdy zawartość mieszkania zwierzę staje się niespokojny, bardzo niespokojny. W uzupełnieniu do swobodnego przemieszczania się, yagdterer wymagającego uwagi i miłości.

Mój ulubiony „praca”

Nie należy zapominać, że przede wszystkim jest to pies myśliwski. Współpracuje w norach na borsuki, lisy, szopy, jest łatwy do „lift” bestia, działa świetnie w wodzie, na dzika na szlaku krwi.

Przy prawidłowej yagdterer szkolenia wykonuje wszystkie polecenia z wyjątkiem zębatki i apportirovaniya ciężkiego meczu. Często te psy rodzą jako zwierzę domowe, ale wskazane jest tylko wtedy, gdy właściciel jest aktywny, uwielbia podróżować, odpocząć w przyrodzie.

Polowanie w norach

Zasadniczo, te psy są myśliwi używać do polowania na zwierzęta rycie. Doświadczony yagdterery pod ciśnieniem, a następnie wyciągnąć zdobycz z nory. Gdy Polowanie na borsuka, konieczne jest, aby otworzyć dziurę. A szczekliwy i nie pozwala mu kopać w tym czasie pies zwierzę.

Yagdterer często waży dwa i nawet trzy razy mniejsze niż bestii, ale śmiało go atakuje.

Polowanie na dzika

Myśliwi są bardzo zadowoleni z pracy tych psów na dzika. Ze względu Test gniew w stosunku do zwierząt, psy te uzyskać wyższe oceny niż inne gatunki, takie jak husky. Konieczne jest, aby pamiętać, że ze znacznym pokrywy śnieżnej ich możliwości są znacznie ograniczone.

yagdterera szkolenie

To silne i odporne pies potrzebuje dominującego właściciela. Jednak od surowych metod szkolenia powinno być zaniechane. Edukacja powinna być solidnie, konsekwentnie i rzetelnie.

Nauka jest prosta i bardzo mądry yagdterer. rodzi to charakterystyczne prowadzi do wniosku, że zwierzęta te mają tendencję do spełnienia wszystkich wymagań właściciela. Są one dość łatwe do przystosowania się do każdych warunkach, zmiany miejsca zamieszkania bez żadnych problemów, czuć się komfortowo podczas długich podróży.

działalność

Od tego wszystko staje się jasne, że energia z tych psów jest w pełnym rozkwicie. Wymagają one znaczny wysiłek fizyczny. Yagdterera powinien być wolny w mieszkaniu miasta. Trudno będzie pogodzić się z leniwym i siedzący tryb właściciela.

żywność

Yagdterery wszystkożerne, ale jeśli chcesz, aby wyostrzyć swoje już rozwinięty instynkt myśliwski, karmić go surowego mięsa. Dieta może być cokolwiek, ale jedzenie dorosły pies powinien otrzymywać dwa razy dziennie. Lepiej jest zrobić go rano i wieczorem, a szczenięta yagdterera są karmione pięć razy dziennie. Stopniowo, przez rok, liczba karmień jest zmniejszona do dwóch.

Wybór psa

szczenięta yagdterera zawsze przypominać swoich rodziców, więc przy wyborze dziecko, postaraj się je znać. Stanowią zasadnicze warunki życia, a nie tylko dzieci, ale również starsze psy.

Zadaj funkcje hodowca szczeniaka psychikę, jego stan zdrowia. Musisz dowiedzieć się, co zostało zaszczepione. Jeśli potrzebujesz dobrego towarzysza dla polowania, należy zwrócić uwagę na zwierzęta, których rodzice wygrał w różnych konkursach i wystawach.

Szczenięta powinny być karmione, energiczny i bardzo aktywna. Jeśli szczenię do roku zbyt suhoschav, może to oznaczać, że może on mieć robaki. W złym dzieckiem nie mogą tworzyć szkielet, który jest trudny do odzyskania.

Należy zwrócić uwagę na zachowanie niewielkiej yagdterera. Jeśli zaczyna on aktywnie przeciwstawić się wyrwać z rąk, aby okazać się, figlarnie atakować, możesz być pewien – będzie wzrastać wielkim myśliwym.

Liczba właścicieli

Według ludzi, którzy mają taką czworonożnego przyjaciela z właściwego wychowania stał się wiernym i oddanym towarzyszem, wielki myśliwy. Yagdterer, których cena waha się od 8 do 20 tysięcy rubli, prawdziwego i wiernego stworzenia. Ale pamiętaj: w przypadku braku socjalizacji mogą być niebezpieczne dla innych zwierząt domowych.