390 Shares 2404 views

Narzędzie do usuwania wgnieceń bez malowania rękami: przegląd, instrukcjami i zaleceniami aplikacji

Likwidacja wgnieceń w karoserii samochodu – jeden z najbardziej popularnych operacji prostowania. Dostać niewielką deformację ciała metal może najbardziej doświadczonym dla kierowców z przyczyn od niego niezależnych, więc ludzie mają do czynienia z podobnymi problemami często, a żaden z nich nie jest odporny. Za każdym razem, kiedy do specjalistów, ponieważ te małe rzeczy, zbyt kosztowne – znacznie łatwiej jest mieć pod ręką narzędzie, które pomogłoby za każdym razem, aby skorygować geometrię ciała na własną rękę. Tylko dla zadań są dostępne, które pozwalają metoda nieinwazyjne naprawiać takie zestawy. Jest to narzędzie do usuwania wgnieceń bez malowania, dzięki której użytkownik również pozbywa się procedur odzyskiwania farby.


Ogólne zasady działania narzędzia

Główną cechą tego instrumentu jest jego zdolność do zapewnienia oddziaływania mechaniczne, niszcząc obudowę powlekania. Innymi słowy, młotków, młotów i innych narzędzi, które mają pukanie efekcie wykluczone. Warunek ten ogranicza pole działania mistrzów, ale nie przestanie działać całkowicie identyfikować rodzaje narzędzi do usuwania wgnieceń bez malowania, które są dostępne dla zwykłego użytkownika.

Jest to przede wszystkim przyssawki, inny sposób, aby uchwycić i konfiguracji strukturalnej. I popularna kategoria urządzeń hakowych, które również mają swoje własne cechy działania. Jednocześnie obie grupy łączy najbardziej łagodny dla lakieru nadwozia, która minimalizuje koszty utrzymania. Inną rzeczą jest to, że nieniszczące metody naprawcze mają również wady.

Sucker usunąć wgniecenia

Urządzenie składa się z gumy lub tworzyw sztucznych przyssawki, która zapewnia sprzężenie z obszaru docelowego, elementów nośnych i organów roboczych. odzysk mechaniczne do konstrukcji metalowej – często system połączeń śrubowych włączonych solidnego uchwytu. Śruby przędzenia, użytkownik ciągnie zrobionego wcześniej strefa sposób korygowania wady.

Co dobre to narzędzie do usuwania wgnieceń próżnia bez farby? W pierwszej kolejności wystarczająco wysokiej siły wystarczające do odkształcenia metalową karoserię większości samochodów. Inną rzeczą, która jest bardzo ważna w wyborze wielkości przyssawki. Odnosi się do średnicy i liczby przyssawek w jednej strukturze. Nie może być 1, 2 lub 3. Wybór zależy od wielkości i głębokości wgniecenia. W tym procesie, należy najpierw oznaczyć zdeformowane strefę z oznaczeniem najgłębszych depresji. Następny frajerem ze wspierania segmenty znajdujące się więc, że działanie przypada na bardzo głębokim punkcie. Zostanie on sporządzony w pierwszej kolejności. Chociaż małe dent eksperci nie polecam, aby rozpocząć pracę od środka i od krawędzi – na wyjściu zapewni płynność geometrię.

Środki klejące i magnetyczna powierzchnia dociskowa

Przechwytywanie może być za pomocą samoprzylepnej lub magnetycznego jednostki przyssawki. Obie zasady pozwalają uporać się z różnymi wgniecenia, jeśli prawidłowo wybrany projekt. Zatem, narzędzie do usuwania kleju wgniecenia bez malowania to nie tylko konstrukcja ślimaka, ale także obszar zatrzymany – odpowiednio większy, tym silniejsza od siły ożywienia powierzchni metalu.

urządzenia magnetyczne są mniej powszechne. W pierwszym przypadku wystarczy, aby spowodować, że przyssawka i klej dalej odwrotnej deformacji w przypadku urządzeń magnetycznych wymaga wprowadzenia odpowiedniego bloków. Zazwyczaj, według tej zasady są konstruowane prowizoryczne narzędzie do usuwania wgnieceń bez malowania, która posiada również dźwignie korekta mechaniczna ciała, skupia się na „nogi” projektu. Ta ostatnia daje nacisk na oryginalnie gładkiej powierzchni. blok magnes owija się w silnym i cienkiej tkaniny na twarz nie jest porysowana warstwę farby.

Haczyki do usuwania wgnieceń

Dość prosty sposób, ale wymaga przestrzegania kilku warunków. Po pierwsze, należy umożliwić demontaż wewnętrzny, co często nie jest, a więc jest bardziej powszechna metoda próżniowej. Po drugie, nawet jeśli mają dostęp do docelowego miejsca wewnątrz strefy problem musi być ukierunkowane na wzmacnianie struktury – półka pole usztywniający lub podshtampovki.

Jest to narzędzie w kształcie haka do usuwania wgnieceń bez malowania, przeznaczony do pracy z zagłębienia mają modele drzwi w postaci płaskich sprężyn i płytek używanych w tylnych łuków. W każdym przypadku, użytkownik jest zobowiązany do ustawienia dźwigni między korpusem i elementem podtrzymującym, a następnie obrócić pokrętło tak, że występowały w odpowiednie wcięcia obszaru wyjściowego. Powodzenie operacji zależeć będzie od tego, jak dobrze został wybrany konstrukcji haka i jego wymiarów.

Akcesoria i adaptacje

Początkowo, należy rozważyć środki obszarów problemowych oświetleniowych oraz chemii motoryzacyjnej. Jeśli chodzi o oświetlenie, najlepszym rozwiązaniem do pracy z wewnętrznej strony jest mała latarka LED na baterii – będzie musiał zawiesić i skierować do punktu ustawienia haka.

W odniesieniu do próżniowy filiżanki, następnie w standardowym zestawie narzędzi do usuwania wgnieceń bez farby powinna zawierać kompozycję klejącą do leczenia docelowego miejsca. Jednakże, użytkownik musi zadbać o środek czyszczący, który będzie potrzebny po zakończeniu operacji prostowania ciała. Specjalna mieszanka polerowania pozwalają ukryć drobne defekty, wytwarzają oczyszczanie małej zakłócenie frajerów, aw niektórych przypadkach i przywrócić pierwotny kolor.

Ogólne zalecenia dla workflow

Znacznie skuteczności nieniszczących wgniecenia narzędzie do odzyskiwania określonych umiejętności mistrza. Doświadczeni monterzy zaleca, aby nie używać nadmiernej siły, nawet w głębokich i dużych wad strefy. Wpływ zasilania, co do zasady, jest wystarczająca do usunięcia wady. Główną uwagę należy zwrócić na dokładność, z jaką wykonane usuwanie wgnieceń bez malowania. Narzędzie powinno być łatwe w użyciu i wygodny – to daje możliwość dokładniejszego wykonywania manipulacji. Dla komfortu i zalecanej dyszy, przedłużacze oraz adaptery do optymalizacji wysiłku fizycznego, a raczej jego pomiar.

Które oferują nowe technologie?

Jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w tej grupie narzędzi jest urządzeniem magneto-indukcyjny. Działa na obszarze problemów za pomocą prądów wirowych. Kontakt z powierzchniami metalowymi wywołuje wzbudzenie indukcyjnego, co sprawia, że możliwe jest ogrzewanie części i poprawienia Dot swoją geometrię.

Być może self-indukcyjność i usuwanie wgnieceń bez malowania. Narzędzie z rąk, pożądane jest, aby korzystać w garażu lub innych obiektów, w których oznacza, że warunkiem ochrony przeciwpożarowej. Takie urządzenia nie są szkodliwe dla środowiska, ale w rękach niewykwalifikowanych może być niebezpieczne ze względu na ryzyko porażenia prądem lub pożaru.

wniosek

Problem z wykorzystaniem nieinwazyjne narzędzie prostowania jest to, że każdego uszkodzenia ciała. Dlatego praktycznie bezużyteczne do zakupu jednego okienka narzędzie do usuwania wgnieceń bez malowania, które mogłyby pomóc we wszystkich przypadkach. Wykwalifikowani rzemieślnicy zaleca nabyć kilku takich urządzeń, które mogą obejmować szeroki zakres możliwych wad – od płytkich głębokiego grad, który również wpływa na strukturę wewnętrzną. Jako minimum, powinien być gotowy hak odrostu próżnia i prostowniki – w odniesieniu do urządzeń indukcyjnych, ich zastosowanie jest uzasadnione, jeśli chcesz regularnie wgniecenia naprawić.