445 Shares 3043 views

Victor Ageyev: biografia sportowca

W epoce radzieckiej zwrócono uwagę na kulturę fizyczną i sport. Nie jest tajemnicą, że w tym czasie w Unii po prostu nie było czegoś takiego, co zawodowy sportowiec. Mimo to, przez wszystkie lata istnienia systemu komunistycznego, świat rozpoznał wielu bokserów, którzy z ich osiągnięciami dowiedli, że nie imię czyje nazwisko, ale jego pracowitość, staranność i do pewnego stopnia talent. Porozmawiamy o jednym z tych "diamentów" w tym artykule. Nazwą tej osoby jest Victor Ageyev.

Narodziny i dzieciństwo sportowca

Przyszły mistrz urodził się 7 lipca 1941 w Moskwie. Warto zauważyć, że w młodości Wiktor Ageyev był dość chuligańskim chłopcem i uważany był za burzę z wieloma miejskimi dziedzińcami. Jednakże, w wieku 13 lat, życie przyniósł mu niezwykły człowiek – Vadim Frolovich Konkov, który był w stanie poprowadzić faceta w bokserskie i zabrał go pod opiekę coachingu.

Szkolenie i mówienie

Łyżwiarstwo było wybitnym mentorem. Było to w dużej mierze dzięki niemu, że Victor Ageyev mógł zostać mistrzem stolicy, a nieco później – całej Unii (i czterokrotnie). W 1960 roku bokser rozpoczął swoją zwycięską serię, składającą się z 34 międzynarodowych meczów. W latach 1965 i 1967 był w stanie stać się mistrzem Europy.

Okres więzienia

W 1968 roku gwiazda sportowa Ageev zginęła. Wynika to z tego, że został wydalony z zespołu i pozbawiony tytułu mistrza sportu. Wszyscy winią – pijackiego brawla, które nastąpiło w pobliżu restauracji "Metropol".

Ale nawet ta sytuacja nie zmieniła podejścia do życia utalentowanego boksera. Trzy lata później Ageyev znów znajduje się w sytuacji kryminalnej, która nie pozwoliła mu dotrzeć na Igrzyska Olimpijskie w Meksyku. Tym razem sportowiec pobił policjanta, za co poprzednio był przekonany, co zresztą nic dziwnego, ponieważ ofiara miała tytuł kapitana. Jednocześnie oficer Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poniósł poważne obrażenia: wstrząs i złamany nos.

W więzieniu były też bokserski mistrz bokserski nie był przykładem więźnia. Zdobył kolejną kadencję. I tak się stało. Służywszy jego wyrokowi, Ageyev otrzymał wiadomość, że jego ojciec zmarł. Wiktor zażądał przywództwa kolonii z prośbą o pozwolenie na pogrzeb, ale w rezultacie otrzymał negatywną odpowiedź i opuścił kolonię na własną rękę. Aby jakoś zminimalizować kary za tę wykroczenia, Wiktor Petrowicz Ageev próbował udawać uraz w głowę, aby pójść do szpitala, a nie wrócić na pryczę. Ale przeznaczenie złoczyńca tutaj również rzuciło mu krok: badacz, który prowadził sprawę, był w przeszłości wojownikiem, który nie mógł osiągnąć żadnych znaczących wysokości w sporcie. To on rozwinął sprawę w taki sposób, że Ageyev ponownie otrzymał termin.

Ponadto, podczas pobytu w więzieniu, Victor Ageyev wielokrotnie znalazł się na skraju życia i śmierci: został pobity z montażem, próbował zmiażyć na śmierć w "lejce" wypełnionej ludźmi, a pewnego dnia prawie umarł z powodu hipotermii.

Długo oczekiwane uwolnienie do wolności

Wiosną 1975 roku Viktor Petrovich Ageev uzyskał status prawny. Niestety, przekonanie zamknęło dawny sportowiec do Moskwy – jego zezwolenie na pobyt w stolicy zostało odwołane. Ale, używając jego powiązań, nadal udało mu się zdobyć pożądany pieczęć w paszporcie, co potwierdziło prawo jego pobytu w White-stone.

Sportowcy mentorzy kariery

Ageyev jako trener bokserski stał się nie mniej znany niż wtedy, gdy był aktywnym wojownikiem. Prześledził myśl filozoficzną i podobne podejście do biznesu. Dzięki jego doświadczeniu i wiedzy Wiktor Pietrowicz mógł przygotować całą pulę wybitnych bokserów. Jego historia powodowała zazdrość wśród wielu jego kolegów w sklepie.

Natychmiast zauważyliśmy, że Wiktor Ageyev nie współpracował z każdym wojownikiem. Według współcześników było takie odczucie, że wybrał ludzi, nie przez dane fizyczne, ale moralnie-volitional jakości.

Uczniowie bohatera artykułu pamiętają, że Wiktor Petrowicz Ageyev jest trenerem bokserskim, który regularnie sprawdza okręty obronne i obronne. Więc pewnego dnia osobiście wylał szampana swoim sportowcom i pozwolił pić. A kiedy faceci zabrali zawartość szklanki, mentor zaczął ich pobić bezlitośnie. Jego zdaniem taka kontrola powinna przekonać ich, że nie należy odejść od swojej drogi, a także angażować się w środki boksu, całkowicie rezygnujące z alkoholu i wyrobów tytoniowych.

Dzisiejszy dzień

W przeszłości Victor Ageyev jest bokserem niezłomnej woli i olbrzymią siłą fizyczną. Dzisiaj jest on prezydentem Federacji Bokserskiej Profesjonalnej . Jest również jednym z liderów Światowego Stowarzyszenia Bokserskiego, ma wpływ na rozwój Pan Asian bokserskich stowarzyszeń.

Ale Wiktor Pietrowicz nie zatrzymał się. Pod jego bezpośrednim wpływem w mieście Balashikha (region moskiewski) został powołany klub sportowy w jego imieniu, w którym ponad stu młodych sportowców pociągnie za darmo. Boksownia wyposażona jest w najnowocześniejszą technologię i posiada najbardziej aktualny spis. Jest tam również siłownia i centrum rehabilitacji i rehabilitacji. Każdego roku w tym mieście muszą prowadzić mistrzostwa świata w nagrodę Ageyev.

Jesienią 2002 roku trener został odznaczony Orderem Honorowym na podstawie dekretu Prezydenta kraju. Taką nagrodę przyznano Ageyev za swoje usługi w ciągłym rozwoju fizycznej kultury i sportu, a także staranne prace długoterminowe.