747 Shares 7218 views

Denis Szafikov: profesjonalny rozwój sportowca

Wielu znają słynnych sportowców, którzy wybrali główną okupację bokserską. Denis Szafikov jest jednym z nich. Ta osoba znajduje się na liście najbardziej obiecujących bokserów Federacji Rosyjskiej. Teraz jest promowany przez Ural Box Promotion.

Denis Szafikov ma pseudonim Genghis Khan, jest na drugim miejscu rankingu IBF, a na trzecim miejscu – według wersji WBC. Ten sportowiec osiągnął sukces dzięki serii ubrań i żelaznej lewej ręce. Jego ostatnia walka była w Meksyku, gdzie Denis spotkał się z Ghanyi Albertem Mensem i zdobył pewne zwycięstwo nad nim. W najbliższych miesiącach bokser może przejść do mniejszej klasy wagowej, która zdaniem ekspertów może stać się nie do pobicia liderem.

Podsumowanie ogólne

Z reguły Denis Shafikov wykonuje w kategorii wagowej do 63,5 kg. W swojej karierze zawodowej wygrał ponad 30 zwycięstw i tylko jedna walka zakończyła się remisem. W zeszłym roku okazał się szczególnie udany dla sportowca, pozwalając mu zbliżyć się do walki o tytuł mistrza i umocnić pozycję w światowej klasyfikacji.

Według witryny Boxrec Denis Shafikov jest na piątym miejscu wśród bokserów Federacji Rosyjskiej w rankingu złożonym. Jest drugim tylko uznanym mistrzem świata: Denisem Lebiediewem, Dmitrijem Pirokiem , Aleksandrem Povetkinem i Zaurbek Baysangurovem. Ale wkrótce bokser będzie musiał stawić czoła Alisherowi Rakhimovowi, lekkoatlecie, który zdobył 25 zwycięstw na wysokim profilu i tylko jedną porażkę.

Kariera zawodowa

Debiut Shafikova w profesjonalnym pierścieniu odbył się zimą 2003 roku. Pierwsze dziesięć rywalizujących walk, które grał na terytorium Białorusi i Rosji.

W 2007 roku zawodnik zaczął występować pod patronatem fińskiej firmy P3 Boxing. W pierwszej walce, pod okiem nowego promotora, bokser przekroczył punkty zdobyte przez doświadczonego sportowca, reprezentanta Dominikany Christian Frias.

Rok 2009 został oznaczony dla Denisa Shafikova z tytułem mistrza międzykontynentalnego według wersji IBO.

Pod koniec października 2019 r. Odbył się pojedynek, który przyniósł lekkoatletykowi tylko losowanie. Była to walka z reprezentantem Włoch Brunet Zamora.

Jesienią 2011 r. Rosyjski lekkoatleta stał się europejskim mistrzem wagi lekkiej. Broniąc tytułu, musiał spotkać się z włoskim rywalem. Tym razem Denis Shafikov zdecydował się wygrać i pokonać Bruneta.

Tytuły zapaśnika

  • Mistrz Europy w wersji EBU.
  • Intercontinental mistrz świata według wersji IBO.

Przypomnijmy, że Denis Szafikov nigdy nie stracił walki, a jego kariera zdołała wygrać ponad trzydzieści razy.