741 Shares 4678 views

Tulipan drzewa w domu. Po kwitnieniu tulipanowiec


Każdy z nas zna zwiastun wiosny – tulipany. Można zauważyć w ogrodzie kwiatowym prawie każdy ogrodnik. Obecnie istnieje około 2500 odmian tej pięknej rośliny. Jednak niewiele osób wie, że może tulipany rosną na drzewach. Tak, jest to jeden z najpiękniejszych kwitnących drzew na świecie! Porozmawiamy o tym „cud światła.”

Wymagania dotyczące klimatu i gleby

tulipanowiec (Liriodendron) powszechnie uprawiany w klimacie umiarkowanym. Jest w stanie rozwijać się w krajach skandynawskich, rozciągającą się na szerokość stolicy Norwegii – Oslo. Tulipan drzewo jest narodowym symbolem stanu Kentucky i Indiana w Stanach Zjednoczonych. Liriodendron bardzo wrażliwy na skład gleby, wilgotność i światło, nie toleruje nadmiar wapna. Preferuje głęboki gliniastą, przepuszczalne gleby grubej warstwy powierzchniowej warstwy gleby. Drewno nie lubi gleb słonych. Niemniej jednak, tulipan drzewa mogą rosnąć na glebach piaszczystych. Są bardzo wdzięczny, aby odpowiedzieć na nawozach złożonych nawozów.

Tulipan drzewa w domu

Jeśli użytkownik zdecyduje się posadzić na swojej działce Liriodendron, można skorzystać z poniższych informacji. Tulipan drzewo jest dość odporny na różnych chorób i szkodników. Ponadto, ma niską wrażliwość na sadzę i dymu. To drzewo jest inna, jak również wszystkich magnolii skalnych, miękkie delikatne mięsiste korzenie. Dlatego w procesie transplantacji jest bardzo ważne, aby zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć uszkodzenia systemu korzeniowego. Liriodendron mogą być przeszczepione podczas ciepłej pory roku, od kwietnia do połowy listopada (dla klimatu Ukrainy i południowej Rosji).

tulipanowiec dość odporny na wiatr, jego długość życia wynosi 500 (!) lat. A także magnolii, może łatwo wytrzymywać temperatury do -25 ° C w przypadku braku silnych wiatrów. Gdy temperatura spadnie do może wystąpić krzepnięcia -30 ° C przez dłuższy okres rozgałęzień, takich jak orzechy i magnolii.

Rozmnażane przez odkłady, sadzonki, szczepienie, nasiona. Musisz wiedzieć, że kiedy nasiona hodowlane mają bardzo długo czekać na pierwszym kwitnieniu. Crohna oraz tworzy się przez obcięcie. tulipanowiec w domu doskonale przetrwa i nie wymaga specjalnej opieki. Zaobserwowano, że gdy uprawiany poza swoim naturalnym klimacie, nie liridendron pokazać agresję do gatunków rodzimych i dobrze zakorzenić w nowym miejscu.

okres kwitnienia

Liriodendron ma bardzo oryginalny kształt kwiatostanów. W postaci przypominają tulipana (wielkość 6-10 cm) jest złożona z zielonej biały Płatki żółto-zielonego o dużej pomarańczowego barwnika. Ale jeśli chodzi o pachnącym Liriodendron nic się czym chwalić. Kwiaty mają łagodny smak, przypominający zapach świeżego ogórka. Kwitną one stopniowo, po jednym na końcu gałęzi. Kwitnienie trwa od dwóch do trzech tygodni, od końca maja do połowy czerwca. Amatorskie pszczelarze powinni wiedzieć, że Liriodendron bardzo atrakcyjne dla owadów, t. Aby. Przydziela dużo nektaru. Po kwitnieniu tulipanowiec, pszczoła przychodzi prawdziwe święto, ponieważ jest uważany za jeden z większości roślin miodu. Jeśli umieścisz kwiat oskubane w ciepłym i jasnym pomieszczeniu, można go wybrać z łyżeczką pełne nektaru.

Ozdobą każdej parku

Należy pamiętać, że drzewo tulipan (zdjęcie w artykule, pozwoli czytelnikowi zobaczyć to kwitnienie cud w całej okazałości) jest bardzo imponujące, nie tylko w trakcie kwitnienia, ale także w pozostałym czasie. Jego srebrne pnie kolumnowych pozbawione gałęzi, wyglądają bardzo elegancko. Ponadto drzewo tulipan różni luksusowych koron, którego kształt może być różny – od zaokrągliły shatrovidnoy shirokopiramidalnoy. Ma kilka ciekawych ozdobnych liściach w kształcie liry (do 15 cm), niebieskawo-zielone, malowane jesienią w odcieniach złota. Osobliwością korony jest, że górna gałąź krzywej jest zawsze w jednym kierunku. Gałąź drzewa jakby pokryte woskiem, i miłego pikantnego smaku w miejscu złamania. I jak piękne aleja, wzdłuż której zasadził te drzewa! Zwłaszcza gdy ich oddziały są tkane w celu utworzenia kwiatowe kopułę … Średnia wysokość korony sięga 30-35 m, a w lasach, i nie są prawdziwymi gigantami około 60 m wysokości. Liriodendron jest uważana za jedną z najpiękniejszych drzew ozdobnych. Podczas kwitnienia go po prostu przyciąga wzrok na jego koronie, która skupia tysiące kolorów.

gatunek

W dawnych czasach, Liriodendron uprawiano w całej współczesnej Europy, o czym świadczą liczne znaleziska archeologiczne. Do tej pory, dwa rodzaje drewna tulipanów są powszechne: Ameryki Północnej i Chin. Oba charakteryzują się szybkim wzrostem. Jeśli jeden rodzaj sąsiadującej z drugiej strony, są one łatwo skrzyżowane między sobą. W rezultacie powstały hybrydowy rośnie szybciej niż którykolwiek z jego „rodziców”.

African tulipanowiec

W Afryce Zachodniej, rośnie inny rodzaj tulipanowiec – spatodea dzwonkowata kielichowego. Dla dużych jasnych kwiatostanów jest nazywany również „płomień z lasu”, „drzewo ogień”, „piorun kulisty.” Spatodea dzwonkowata należy do rodziny Bignoniaceae. W przyrodzie, to wiecznie zielone drzewo rośnie dość szybko i osiąga 15 metrów wysokości.

Kwitnie przez cały rok, dlatego jest często sadzone w parkach i ogrodach miejskich, tropikalnych i subtropikalnych. W przeciwieństwie do dzikich drzew, kulturowe spatodei są mniejsze. Dojrzała roślina ma ciemnozielone liście, która podkreśla piękno jasnych czerwonych kwiatów. Podczas deszczu drzewa afrykańskiego tulipan zbieranie wody w ich kolory, które przyciąga ptaki. Kolibry miłość święto na nektaru, który jest produkowany w kolorach w dużych ilościach. Miękkie drewno jest domem dla wielu gatunków ptaków, które gnieżdżą się w nim.

Jednakże, pomimo kruchości i miękkie drewno dzwonu spatodei zazwyczaj odporne na ogień. W Afryce Zachodniej, od niej robi bębny i papier wykonany jest w Singapurze. Dzięki potężnych liści działanie przeciwbakteryjne i kory tej rośliny z powodzeniem stosowany w medycynie ludowej.