382 Shares 6187 views

Grzyby Govorushko: zdjęcia i opis

Jednym z najbardziej interesujących organizmów żywych na Ziemi są uważane grzybów łączą cechy obu zwierząt i roślin. Istnieje wiele gatunków, które rozprzestrzeniają się na całym świecie. Miłośnicy cichej polowania na Syberii i Primorsky terytorium jest często utrudnione przez Govorushko. Jaki rodzaj grzybów można je zbierać?


Ogólna charakterystyka

Grzyby Govorushko – to rodzaj, który łączy w sobie wiele rodzajów jadalnych i trujących grzybów. Odznaczają się one od innych części małą płytkę, które schodzą się w nodze, w większym lub mniejszym stopniu. Govorushko grzyby można znaleźć w lesie pod liśćmi. Stanowią one pierścienie tak zwanych czarownic. Wiele z nich jadalne, ale nie są one wysokiej jakości. Inną ciekawą cechą tych grzybów jest ich specyficzny zapach, który dla wielu osób jest bardzo nieatrakcyjne. Są jednak śmiałkowie, którzy lubią gotować Govorushko. Grzyby lub smażone z cebulą lub solone, dodawanie przypraw i czosnku. Zbierz je się być bardzo ostrożny, ponieważ wiele z nich, i trujące. Charakteryzują się one małe rozmiary i koloru białawego ciała. Istnieje wiele rodzajów govorushek, ale najczęściej są voronchataya, szary, olbrzym, voskovataya i białawy.

Voronchataya Clitocybe

Ten grzyb kapelusz ma średnicę, która może być do 8 cm. On subtelnie mięsisty, stoi na szczycie kopca, który jedzie do lejka, za który otrzymał jego imię. Kolor żółto-brązowo skóry, najczęściej jest ona sucha. Grzyby Govorushko gatunek ten posiada białą część płyty, która stopniowo schodzimy na ziemię. Łodyga rośnie aż do 5 cm wysokości, posiada uzkotsilindricheskuyu kształt i ten sam kolor z kapelusza. To jest jadalny gatunku, który jest często stosowany do zup, ale zapach brzeczki jest bardzo specyficzne. Gotować te grzyby potrzebują co najmniej 20 minut, czasem kiszone. Najczęściej rosną w lasach mieszanych, jak również wiele grzyby Govorushko. Zdjęcia i opis tego gatunku można znaleźć w każdej encyklopedii mikologia.

szary Clitocybe

W sierpniu i wrześniu można znaleźć tego grzyba w całej Rosji. Rośnie w różnych lasach, czasami mieszka w zarośla pokrzywy całych klastrów, za który otrzymał drugą nazwę – podkrapivnik. Te grzyby mają mięsisty Govorushko hat do 15 cm średnicy. Po pierwsze, ma kształt wypukły, a następnie spłaszczone krawędzie są wygięte w dół. Ciało kolor szary, a jak sama nazwa wskazuje, ale w środku jest to zastąpione ciemniejszy, często pokryte rozkwicie. Miazga Govorushko szary biały, zapach nie ulegnie zmianie, to po prostu ładny grzyb smak. Noga gęstawy – 3 cm, wysokość może być do 10 cm .. Tę jadalną Govorushko Grzyby pierwszy gotowane, woda jest odprowadzana. Są one bardzo dużo gotuje, mają specyficzny smak i zapach. Są one wykorzystywane do napełniania placki, smażenia lub wytrawiania.

gigant Clitocybe

Jest to największy gatunek govorushek. Jest bardzo podobny do szarości, ale jest większy. Grzyb Leucopaxillus giganteus rzadkością. Można go znaleźć w późnym latem i wczesną jesienią w lasach iglastych i mieszanych. Ma mięsisty czepek, który może osiągnąć 25 cm średnicy. Biały, mieszanie w szarości od krawędzi w kierunku środka. Pod pokrywą usytuowany jest często wąskim płytę mającą mostek. Są krótko malejącej na nodze i mają bladą lub brązowawy odcień. W tym samym noga jest taka sama, jak z szarego Govorushko :. wysokość – do grubości 10 cm, – do 3 cm pożywienia spożywanego grzyb ten może być, ale może prowadzić do niestrawności. Gotować powinno być 15-20 minut, a następnie gotować przez następujący przepis. Najlepszy smak mają małe pieczarki, że, w przeciwieństwie do starego, nie gorzki smak. Interesujące jest to, że w pulpy giant Govorushko zawiera antybiotyk, który jest w stanie oprzeć się choroby, takie jak gruźlicę.

Voskovataya Clitocybe

Jest to rodzaj, który rośnie w lasach mieszanych i iglastych, wśród traw na piaszczystej ziemi. Kolor biały grzyb. Głowę rośnie do średnicy 10 cm. Jego kształt różni się od środka do krawędzi: środku wypukłej, a następnie spada i rozciąga się na krawędzi. Boca odkręcić i falisty, czasami może być zamazany lub uszkodzone. Płytki mają grzybek wąskie i często zejść koloru podstawowego – od białej do szarej. Trzpień ma kształt cylindryczny, może być prosta lub lekko wygięte na całej długości gładka, ale na dole jest niewielki meszek. Chociaż priglyadny grzyb w wyglądzie, ma przyjemny zapach i smak, to jest bardzo trujący. Zawiera ona toksynę zwaną muskarynowych. Organizm nie może zneutralizować go samemu więc zatrucia układu nerwowego występuje. Pół godziny po wypiciu Govorushko voskovatoy pierwsze objawy, które powinny zostać uwzględnione. To wysokie ciśnienie krwi, powolne tętno. Jeżeli zostało zjedzone przez wiele grzybów, zaczynają się trząść kończyn, ból głowy, skurcze, nudności, zawroty głowy i wymioty. 10 gramów jest dawka śmiertelna dla ludzi. Tylko doświadczeni ludzie powinni zbierać grzyby Govorushko. Zdjęcie i opis pomogą im nie cięte toksyczne budyń.

białawy golovushka

Ten rodzaj grzyba można znaleźć zarówno na skraju lasu, w strefie umiarkowanej półkuli północnej parków. Może rosnąć na gołej ziemi, a na łóżku z liści. Pojawiają się one w grupach, często dużych i tworzą „Czarcie koło”. Cap grzyb – 6 cm średnicy. Jego kształt zmienia się w zależności od wieku główkę: młody jest wypukła, krawędź schowany, grzyby w średnim wieku – rozprzestrzenia się, stary – wpuszczanego lub płaskie i faliste krawędzie. Kolor zmienia się także wraz z wiekiem: od biało-szarego do ochra. Jeśli grzyb jest stary, to może pojawić się plamy na jego kapelusz. Skóra pokryta jest rozkwicie, który jest bardzo łatwy do usunięcia. Miąższ jest biały, puszysty zapach i smak bez wyrazu. Trzpień ma kształt cylindryczny, staje się podstawą. Białe tablice w młodości po ciemnieją i nabierają żółtawego odcienia. Jest bardzo trujący grzyb, który zawiera więcej toksyn niż czerwonego grzyba. Po 15-20 minutach po konsumpcji wzrósł przydziału ze śliny i gruczołów łzowych rozpoczyna aktywną pocenia. Po 2 startów Chasa osłabione serce jest zakłócony rytm oddychania, wymioty i biegunka zaczyna. Chociaż zgonów są stosunkowo rzadkie, konieczne jest, aby być bardzo uważny, zbieranie grzybów Govorushko. Zdjęcia pomoże nie popełniać błędów i zbierać tylko gatunki jadalne.

Zatem grzyby Govorushko są dość powszechne w naszym kraju. Istnieje wiele rodzajów nich, ale nie mają wiele wartości.