539 Shares 1033 views

Buckeyes – drzewa miejskiej zazieleniania

rozpiętość

kasztanowiec zwyczajny – zwykle atrybutem wielu miastach zdobiące parkowe alejki, place, bulwary, ogrody przydomowe, ulice i ogrody. Piętnastu członków kasztanowca rodzaju można znaleźć w Ameryce Północnej, Europie, Chinach i Japonii. W Kijowie, Buckeyes – drzewa, które pojawiły się w pierwszej połowie XIX wieku. Oni stał się „wizytówką” w stolicy Ukrainy, a arkusz obrazu i kwiatostan stała się naturalnym symbolem miasta. Drzewo liściaste zatrzymany w europejskiej części Rosji, gdzie klimat jest bardzo różni się od łagodnego klimatu południowej Europy – miejsce narodzin rośliny. Na Bałkanach, gdzie znajduje się teraz w dzikie kasztany, drzewa są nazywane relikt, ponieważ są od czasów starożytnych mieszkańcy okolicznych lasach górskich. Do tej pory, kasztany wszędzie tam, gdzie są odpowiednie warunki dla ich wzrostu, są ulubieńcami parku projektu.

opis

Chestnut – drzewo dekoracyjne (przedstawiony w artykule zdjęcie). To jest zawsze atrakcyjny, zwłaszcza w ciepłym okresie, kiedy to szeroka korona pokryta jest kapryśny mozaiki dużych liści składa się z pięciu do siedmiu listków ułożonych jak wachlarz. W maju, w czasie obfite kwitnienie kasztanów – drzew, które fascynują niesamowitą piękna białego z odcieniem różowym dzwonkowatych kwiatów. Kwiatostany piramidalny kształt pędzla (pionowo) przypominają świeca, która wybuchła wśród ciemnej zieleni liści. Później dojrzałych gałęziach dużych owocach – brązowy nasion z białą bliznę w ziemi, ukryte w pudełkach z kolcami trójdzielnej. W sierpniu i wrześniu drzewo kasztanowca niespodzianka ponownie. Skrzynki są ujawniane i lśniące jak polerowane, nasion, zwany w mowie potocznej lub kasztanowca kasztanowca, spadnie na ziemię. Uważa się, że kasztan otrzymała nazwę „koń” dla koloru skórki owoców, przypominający skórę kolorze zatoki konia.

aplikacja

Conker, w przeciwieństwie do orzechów słodki kasztan, niejadalne, ale są cennym surowcem do produkcji leków. W przemyśle farmaceutycznym wykorzystywane są również kwiaty i kora. Leki z tej rośliny – tabletki, maści, kropli, kapsułki, czopki – stosowane w leczeniu powszechnych chorób obecnie naczyń. Tradycyjna medycyna wykorzystuje narzędzia oparte na kasztan w leczeniu żylaków na nogach i hemoroidy. Uzdrowiciele zalecają stosowanie miejscowo alkoholowej nalewki z kwiatów kasztanowca przeciwbólowo artretyczne i reumatyczne. Drewno kasztanowca ma wartości handlowej, ale jest cenny dla rzeźbiarzy. Roślina jest rośliną miód. Buckeyes – drzewa z kopułą korony, osiągając wyżyny, ciekawe we wszystkich porach roku. Dlatego są one wielką wartość dla miejskiej zieleni. Ponadto, według ekologów, drzew tego typu idealnie czyste powietrze ze spalin w miastach. Według naukowców, jedno drzewo siła oczyścić do 20 tysięcy metrów sześciennych zanieczyszczonego powietrza.