895 Shares 7629 views

Ile oczy pszczoły? Szlifowane i wizja fotograficzny

Ludzie od dawna „oswojone” pszczół, wcześniej byłego dziko, a dziś z powodzeniem wykorzystać je do produkcji miodu, w zasadzie. Jako produkt uboczny – propolis, pyłek, wosk pszczeli jadu. I korzystać z tych ciężko pracujących owadów do zapylania wielu roślin nie do przecenienia! Na pasiek i domków jest dość powszechne, aby zobaczyć bezpretensjonalne uli gdzie mieszkają pszczoły, starannie zbliżanie ludzi do produktów swoich funkcji życiowych. Dziś będziemy mówić o strukturze tych owadów, ich zmysły. Jak widzą i ile oczy pszczoły, aby dowiedzieć się z naszego artykułu.


zmysły

Pszczoły są prowadzone ze światem zewnętrznym za pomocą zmysłów. Należą do nich wzrok, słuch, zapach, smak i inne.

Zapach i dotyk. Pomagają one utrzymać orientację przestrzenną pszczoła w ciemnym gnieździe lub ula. Narządy węchowe znajdują się na czułki owada. Niektóre włosy pokrywające ciało pszczoły są narządy dotyku i podłączony do układu nerwowego. Co ciekawe, ponieważ drony są odpowiedzialne za zmysł węchu, kilka razy więcej niż zwykłe pszczoły.

smak narządy znajdujące się w gardle i pszczół, a na jego trąba, na nogach i anten.

I odgłosy owadów słychać z pomocą agencji, które są na nogach i innych częściach ciała.

Nawiasem mówiąc, są pszczoły i inne organy odpowiedzialne za lepszego postrzegania świata. analiza one wilgoć z atmosfery, różnica temperatury, ilości zawartości powietrza z dwutlenkiem węgla. Organy te pozwalają pszczoły do sprawowania kontroli nad mikroklimat domu dla optymalnego rozwoju w komórkach larw owadów.

Ile oczy pszczoły?

Odrębną kwestią – narządy wzrokowe. Jeśli spojrzeć z daleka medonositsu, to pytanie: „Ile oczu ma pszczoła” najprawdopodobniej mówiłeś „Two”. A co złe. Ponieważ w rzeczywistości ich całe pięć! Z sensie wizualnym wbić dwa ogromne złożone oczy umieszczone po bokach głowy i mające kształt dwóch owali. Są trzy proste oczy znajdują się na czubku głowy owada, ale są one widoczne na ściślejszej kontroli. Pozwól nam bardziej szczegółowo na pytanie, ile oczach pszczół.

prosty

Trzy proste, znajduje się na szczycie głowy, zapewniają fotograficzną wizję i przypominają aparatu. W nich, a na płycie, reprodukowane widoczne przedmiotów (ustawy o rozgałęzionym końcu nie). Wszystkie trzy obrazy w oczach zwykłych pszczół sumują się do jednej rzeczy poprzez nałożenie.

kompleks

Ile oczu ma pszczoła? Zdjęcie rzadko pozwala nam dać właściwą odpowiedź na to pytanie. Zupełnie inaczej wykonane złożone oczy owada. Jeśli spojrzymy na strukturę pszczół oka pod mikroskopem można zobaczyć strukturę ciała. Cała powierzchnia – mesh. Składa się on z tysięcy fasety (mikroploschadok w formie sześciokąta). Facet, nawiasem mówiąc, jego struktura przypominająca plaster miodu. Fasetek na zakończeniach nerwowych rury nieprzezroczyste, wzdłuż której jest przesyłany sygnał wizualny. W ten sposób, korpus owadów jest połączona między sobą komórki w dużych ilościach. W pszczół pracujących nawet do pięciu tysięcy, z drone jest znacznie więcej – aż do ośmiu. W macicy – Pięć tysięcy małych otworów w każdym oku złożonego. Ten rodzaj widzenia nazywa się facet i występuje w wielu owadów (takich jak muchy).

Mechanizm

Każdy aspekt komórek odpowiedzialnych za tylko część obrazu. Takie części widzialnej obiektu może być tysiące, a wszystkie one sumują się w mózgu pszczoła w jednym urządzeniu. W odmianie tej nazwy – mozaiki.

Jeśli kompleks ciał obraz składa się z wielu obrazów, proste oczy owadów patrzysz obiektów z bliska. Interesujące jest to, że wyłączenie możliwości w aspekcie pszczoły zachowują się jak niewidomych lub niedowidzących, a widzi tylko obiekty latające do nich wystarczająco blisko. Trudne oczy pszczoła jest w stanie badać duże przestrzenie, które pozwala na poruszanie się podczas lotu.