218 Shares 5642 views

Jakie będą atomowych okrętów podwodnych czwartej generacji rosyjskiego

Nie tak dawno temu, Departament Obrony USA wydał oświadczenie, że w przypadku niejądrowej globalnego konfliktu Navy będzie w stanie wykryć i wyeliminować wszystkie atomowych okrętów podwodnych Rosja w ciągu 15-20 dni. Opuścić polityczne znaczenie tego oświadczenia i hipotetycznej natury samej sytuacji, należy zwrócić uwagę na termin wykonania zadania. Przynieść stanu wojennego pocisku wymaga nieproporcjonalnie mniej czasu, mierzony w minutach, dlatego argument o możliwościach US Navy jest czysto teoretyczna.


Cała flota podwodna Federacji Rosyjskiej dzisiaj (według opublikowany) składa się z około sześciu kilkanaście pojazdów wojskowych o różnym tonażu, przeznaczenia i rodzaju elektrowni. Ponieważ żywotność statków jest mierzona w dekadach, większość z nich zbudowany w sowieckich lat.

Podstawą do obrony naszego kraju jest triada jądrowy, jest on produkowany przez Strategicznych Sił Rakietowych, odległych bombowców i atomowych okrętów podwodnych w Rosji. W ten podział jest arbitralny, pociski balistyczne są oparte na pojazdach i nośniki stają skrzydlaty samolot.

Najważniejszą rolę w strategii morskiej grać północnych i Pacyfiku floty. Wynika to z ich praktycznie nieograniczonej mocy w każdej części świata oceanu. W swoim składzie zawiera wszystkie projektu podmorskiego 667, który jest podstawą morskich strategicznych sił jądrowych Federacji Rosyjskiej.

Rosyjskich atomowych okrętów podwodnych są podzielone zgodnie z ich przeznaczeniem na:

  • środki dostarczania balistyczny pocisk (15 cz.);
  • nośniki rakiet (9 szt.);
  • Nośniki z torpedy spetszaryadom (12 cz.);
  • Specjalna PL (7 szt.).

obowiązek walki są podwodny „Shark” (pr 941.) – największe okręty podwodne na świecie.

Nowy atomowy "Jerzy Dołgoruki" podwodny Rosja (ave. „Borej», № 955 skokowa 24 tys. M.) wyposażonych w nowoczesne rakiety "Buława-M", a także zmodernizowany "Dmitriy Donskoy". Oba statki stały się podstawą serii. Tak więc, atomowy okręt podwodny „Vladimir Monomakh”, „Aleksander Newski” i pięciu innych okrętów projektu 955 mają zostać włączone do Floty Północnej w ciągu najbliższych kilku lat. Główną cechą tej serii w jej niski poziom hałasu oraz specjalnych powłok antigidroakusticheskih znacznie utrudnić sonar detekcji.

Inne nowoczesne atomowych okrętów podwodnych Rosja przedstawiła projekt „Ash” (855). Pierwszy z „Siewierodwińsk” ukryte w 1993 roku, pięć, ma wyporność 14 ton z prędkością 31 węzłów – .. pod wodą (NPS poruszać się szybciej w stanie zanurzonym). Główną bronią okrętów tego projektu – szybkich rakiet torpedę.

Dziś główne siły floty podwodnej stanowić projekt Łódź "Shark" (pr. 941), "Kalmar" (pr. 667 BDR), "Delfin" (pr. 667 BDRM), "Antey" (pr. 949A) i „Pike-B „(pr. 971). Plotki rozpowszechniane przez urzędników NATO, że są one łatwe do znalezienia, nieco przesadzone. Czasami wpadają w szczególności w zakresie zwalczania okrętów podwodnych ćwiczeń Północnoatlantyckiego Fleet, aby pokazać swoją zdolność do zapewnienia tajemnicy.

Jednak w zastępstwie radzieckiej technologii w następnej dekadzie przyjdzie nowych atomowych okrętów podwodnych czwartej generacji rosyjskiej klasy „Ash” i „Northwind”. Aktualizować nieuniknione.