624 Shares 5935 views

PC karabin maszynowy. Nowoczesne broni palnej. Karabin maszynowy PK

Dla każdej unifikacji armii jest celem poszukiwane przez rusznikarzy. Jeżeli części są wymienne, i różne próbki projekt ma podobne funkcje, a następnie natychmiast rozwiązać kilka problemów. Po pierwsze, szukać części zamiennych w przypadku awarii łatwiejsze. Po drugie, szkolenie żołnierzy jest szybsze i bardziej efektywne. Po trzecie, koszty produkcji są mniejsze. Istnieją jeszcze inne powody do dążenia do standaryzacji, są natury psychologicznej, ale są również bardzo ważne. Ale jeśli broń jest zunifikowany, że to nie wystarczy, aby to sukces rozważenia. Ważne i bojowe cechy. Nowoczesne Firearms znajdujące się w arsenałach krajów – potencjalnych wrogów, zawsze wysokie standardy dla naszych próbek. Powinny one być nie gorsze, a może lepiej pod względem wydajności pożarowego, łatwy w obsłudze i oczywiście niezawodny. Wszystkie te wymagania są ogólnie zadowoleni ręczny karabin maszynowy Kałasznikowa, składający się uzbrojony w sowieckiej i rosyjskiej armii w 1961 roku. Znany jest w wielu innych krajach, co jest wywożone.


Jeden przykładowy

Idea zjednoczonej karabinu maszynowego nie jest niczym nowym. Prawie wszystkie armii podczas pierwszej wojny światowej, cieszył „Maxima”, „Hotchkiss” i „Colts”. W latach trzydziestych i część piechoty górskiej czuł potrzebę lżejszych próbek, które były nazywane ręcznie, w przeciwieństwie do sztalugi. Pełna unifikacja mógłby osiągnąć, gdyby tylko specjaliści niemieckiej firmy „Rheinmetall„umieszczając”kosiarkę" MG-34 (na koniec bieżącego roku, rozwój 1934-go). Poprowadził inżynier projektu Louis Stange. karabin maszynowy, który był bardzo udany, a żołnierze Armii Czerwonej chciał posiadać te same bronie. Dopiero po wojnie, zaczęli odbierać coś takiego. Celem było pozytywnych cech dwa podstawowe typy pistoletów (sztalugowymi lub ręcznie) są wyrównane w jednej próbce. Miał być inny wysoki wskaźnik, jak karabin z amunicją „long” wkładzie (tej maszynie, na przykład, różni się od pistoletem maszynowym) stosuje się do niego, zakres skierowany ogień jest większa niż w przypadku konwencjonalnych broni małokalibrowej. Taka próbka była przyjąć jako pojedynczy dla całej armii radzieckiej.

DP-27 Shilin

W 1946 roku, twórczy „trio” projektantów A. I. Shilina AA Dubinina i P. P. Polyakova, mając głęboką modernizację zaufanym i niezawodny DP-27 do prawie nowego modelu o nazwie RP-46. Radzieccy projektanci wykorzystali niewielki system karmienia pas amunicji broni, w którym mechanizm podający został zintegrowany plug-in na stronie sklepu. DP-27 był dobry, ale nawet wtedy, w pierwszych latach pracy w wojsku, został uznany za tymczasowy wymiana przestarzałego RPD Degtyarev. Prawie wszystkie radzieckie przedsiębiorstwo specjalne bronie zaangażowany w rozwój własnych systemów, w nadziei, że stanie się pojedyncza próbka.

Wśród liderów było kilka KB, wśród których był twórcą AK-47 Kałasznikow Mihail Timofeevich, który wprowadził karabin PC wkrótce pierwsza wersja. Stało się to w 1959 roku.

Konkurencja i konkurenci

Po serii testów pośrednich do finału, ogłoszone przez Ministerstwo Obrony, dwie próbki na zewnątrz. Jednym z nich był PC (Kalashnikov karabin maszynowy), drugi – prace czołowych inżynierów w OKB-14 (taki sam Tula fabryce broni, konieczne jest, aby zwrócić uwagę, jako że firma istnieje i wewnętrzna konkurencja, przyczyniają się do wysokiej jakości projektów). Próbka ta była bardzo interesująca, odzwierciedla on wiele zaawansowanych idei specjalnego inżynierii mechanicznej. Bardzo udany był pomysł dostarczania taśmy dwóch rodzajów standardowych pudełkach (200 lub 100 naboi). Zespół blokujący migawki jest również uznawana za jedną z najlepszych na prostotę i elegancję rozwiązań inżynierskich. Niezwykły i oryginalny sposób rozwiązano kwestię gazów proszkowych odcięcia. Składanie amunicji przeprowadzono specjalnych „palców”. W sumie bardzo dobry pistolet. PC, jednak wygrał konkurs, i nie było powodów.

Brak pistolet Nikitin i Sokolov

Ze wszystkimi zaletami, które świeciły przykładowy Nikitin i Sokolova, miał jeszcze jedną wadą jest brak niezawodności. Nie, on nie odmawiają w ogóle, ale zaczął strzelać w trybie dla pojedynczego gracza, po przegrzany liczbę rund, został obniżony do wody. Zjawisko to było spowodowane powstają zniekształcenia termiczne w jednostce zasilającej. Na pierwszy rzut oka, niewielkie wady, ale w prawdziwej walce obliczeń może kosztować życie. Za każdym razem strzała została zmuszona do przeładunku, stawiając NTC przechylił 2-3 razy ręcznie. Opóźnienie to jest bardzo niebezpieczne. RPK w testach porównawczych zachowywał się nienagannie, nie odmówić, nawet po tym jak został obniżony do lodowatej rowów Azji Środkowej.

Jaka jest różnica między komputerem z kałasznikowa. tułów

Dzisiaj, AK-47 jest tak dobrze znany na całym świecie, że nie ma potrzeby rozwodzić się nad cechami jego projekt. W czasach sowieckich, aby rozmontować urządzenie nawet nauczył uczniów szkolnych liceum w klasie podstawowego szkolenia wojskowego. W niektórych krajach dzieci są w stanie obsłużyć tej broni, a w młodszym wieku, jeszcze nie są certyfikaty i opanowane.

Większość rozwiązań projektowych wynalazł i zastosował wielki rosyjski rusznikarz, wymyślając swoją słynną maszynę. Urządzenie Kałasznikow różni się od prototypowego w pierwszym beczki, jest dłuższy jest zdejmowana, a na pierwszej modyfikacji ma wzdłużnie żebrowanej lepszej wymiany ciepła.

inne cechy

Dla wygody komputera wyposażonego w dwójnóg karabinu. Fotografowanie w trybie dla pojedynczego gracza nie jest, tylko kolejki. rodzaj dźwigni bezpiecznika działa tak samo jak w AC. Pole pojemność magazynu naturalnie zwiększa się do 100 (lub nawet 200 easelobraz przykładzie wykonania). Zasilanie jest sztuk nerassypnoy kaset z taśmą 50, za pośrednictwem którego ekstremum tam jest jego związek. Dla wygody, dodatkowy uchwyt do przenoszenia. PC wyposażony w oczach karabinu maszynowego, podobnego urządzenia na maszynie państwowej, ale jest dodatkowy uchwyt do urządzenie noc obserwacji. Aby ułatwić projektowanie tyłek ma przelotowy otwór. Istnieją inne drobne elementy konstrukcyjne, ale ogólnie stopień unifikacji próbki jest bardzo duża, większość części są wymienne, co znacznie ułatwia konserwację i naprawy. Karabiny później zwalnia wymienny lufa jest gładka, bez żeber chłodzących i ma dużą grubość ścianki.

zbiornik

Nowoczesne Firearms idealnie nie tylko najbardziej jednolity, ale również do wykonywania zadań w różnych warunkach. Model PC maszynowy – „PTP”, opracowany w 1969 roku, jest przeznaczony do stosowania jako dodatkowy broni ekologicznych pojazdów opancerzonych. Pilot zdalnego sterowania zapewnia elektrycznym spuście. W tym przypadku załoga może, jeśli to konieczne, aby doprowadzić go do stanu pierwotnego piechoty, załączając elementy dołączone kompletne (butt dwójnóg, uchwyt). Odbywa się to w walce bardzo szybko, montaż jest prosty. Różnica polega na tym prototypie zmodyfikowanego zespołu wentylacyjnego, mające na celu zmniejszenie ilości spalin wchodzących w obudowie pancernej. Lufa wersji zbiorniku na dłuższy i cięższy.

Dodatkowe opcje

Z komputera, można strzelać jak karabin maszynowy z personelem dwójnóg, a opierając się na dodatkowych urządzeń ustabilizować linię ognia. Początkowo odniesienia maszynowego statyw został dostarczony, wykonana ES Samozhenkovym, bardzo wygodne, ale trudno. Lekka wersja ramki proponowanego przez L. Stepanov, co zmniejszyło ciężar ponad trzech kg. Istnieje również opcja nazywa bronetransporterny PKB.

Przez dwie dekady operacja wojskowa wojsko dokonały różne propozycje w celu poprawy charakterystyki broni, niektóre z nich zostały zaakceptowane, co znajduje odzwierciedlenie w kodzie broni. Więc karabiny maszynowe i PC PKK, tytułem dodatkowej litery „H”, może być wyposażona w nocy wzroku (NSPU lub PAR-3), płytka PCB jest przeznaczony do strzelania na samolotach wroga.

na całym świecie

Obiektywne wskaźniki pistolet przedstawiają się następująco:

Norma jest kaliber 7.62mm. Waga bez dodatkowych urządzeń (tak zwany „body”) – 9 kg. Pistolet Długość – 1173 mm. Kula jest przyspieszany w beczce z prędkością 825 m / s. Kiedy prędkość spalania 650 RDS. / Min Szybkość zwalczania (średnio) 250 rt. / Min. Skierowany ogień może być utrzymywana na odległość do 1 km 300 m.

Wysokie właściwości użytkowe z karabinu maszynowego i jego niesamowitą trwałość to czynniki przyczyniające się do jego popularności w różnych częściach świata. Oprócz próbek wyprodukowanych w ZSRR, i przychodzi na podstawie umów eksportowych w Wietnamie, Egipcie, Libii (i wiele innych, gdzie), znanej wersji, wydanych w innych krajach w ramach licencji. Czasami nazwa została zmieniona, na przykład, "Typ 80" (PRC), czy "M-84" (Jugosławia). W Bułgarii i Rumunii Jest produkowany jako karabinu maszynowego Kałasznikow.