667 Shares 4207 views

Jak wybrać chłodnica wody z lodówką: przegląd, modeli i opinii

Ciało ludzkie jest 70% wody. I bilans wody jest konieczne, aby stale utrzymywać i aktualizować, to decyduje o jakości życia i produktywności. Nie ma wątpliwości, że im wyższa jakość będzie wody, że ludzie piją, zdrowsze będą te same osoby. Już dawno minęły czasy, gdy woda jest zużywana bezpośrednio z kranu. Dzisiaj do tego celu są specjalne urządzenia.

wyposażenie techniczne pozwala na czystą wodą lub kupić w sklepie gotowe i zapakowane. Ale opakowanie i pompy ręczne nie zawsze jest łatwa w obsłudze. Ponadto butelka wody nie zawsze wygląda to estetycznie, więc to nie jest do zaakceptowania dla biura lub innych organizacjach. Piękny sposób wyjścia z tej sytuacji – chłodnica wody z lodówki.

Chłodnica lub dozownik?

Cooler – system, który dozuje wodę mineralną. Specjaliści nazywają to urządzenie nie tylko jako dozownika. Odróżnić urządzeń domowych i profesjonalnych.

Na ogół, dystrybutor – jest ściśle odmierzonej dawki urządzenia. Jego głównym zadaniem – dać coś w małych porcjach. Dozownik lub wodna pojemnościowy o – specjalne urządzenia są zaprojektowane, w zależności od cech funkcjonalnych, do dozowania wody, jej chłodzenie lub ogrzewanie. Niektóre urządzenia pozwalają także napowietrzać lub woda dejonizowana.

Urządzenie do chłodnicy wodnej ze skraplacza

Użytku profesjonalnego i domowego chłodziarki, dla których praca musi być podłączona do prądu składają się z korpusu z wody do komory, zawór zwrotny, element grzewczy, lodówka, czujniki elektroniczne.

W zależności od wyposażenia technicznego Istnieje kilka rodzajów tych urządzeń. Mogą również różnią się wielkością i wydajności. Więc odróżnić podłogowych i urządzeń stacjonarnych. W tej tabeli są przeznaczone wyłącznie do użytku domowego, podczas gdy chłodniejsze wody piętrze z lodówką – to tylko sprzęt biurowy.

Zasada działania

Urządzenia te działają bardzo proste. Woda ze zbiornika z tworzywa sztucznego jest doprowadzana do komór do chłodzenia i ogrzewania. Gdy poziom wody w zbiornikach tych spadków, tam serwowane jest nową porcję.

Dozowniki biurowe funkcje

Każdy model podłoga wykonana ze względu na intensywne użytkowanie na co dzień. Są one bardzo korzystne, aby umieścić w biurach, gdzie zawsze znajduje się zestaw pracowników i odwiedzających. Ich zakup i zainstalowanie w biurach, placówkach medycznych, miejsc żywienia zbiorowego.

Ze względu na wielkość i możliwość stałej instalacji, modele podłogowe są często wielofunkcyjne. Po pierwsze, nie trzeba specjalnych platform lub wsporniki dla systemu podłogowego. Ponadto, w dolnej części komory chłodzenia dodaje producentów lub innych elementów funkcjonalnych.

Zalety i wady rozwiązań podłogowych

Wśród korzyści wynikających z tej grupy urządzeń można odróżnić uniwersalności. Producenci oferują urządzenia z niemal każdego zadania nowoczesnych biurach, lub jakichkolwiek innych instytucji. Większość pojazdy wyposażone są w komorach chłodniczych. Nie ma potrzeby stosowania podpór i platformy, jako odrębnego i niezależnego projektu.

Wśród wad – duży pobór mocy. Jest również poważną wadę, która charakteryzuje takiego wodną z lodówki, – cenie. Jest to dość wysoki. Inną wadą – bardzo łatwy dostęp do wody lodowej i gorącej. Dzieci mogą przypadkowo spalone.

Sprężarka lub chłodzenie układów elektronicznych?

Chłodnicy wodnej ze skraplacza jest wykorzystywany do chłodzenia sprężarki. Ale jest też elektroniczny system chłodzenia. Rozważmy im predimuschestva i wady, a także główne różnice.

Cechy chłodzenia sprężarka

Sprzęt sprężarki pozwala na regulację temperatury. Jest to również pozytywną rzeczą jest to, że urządzenia te stopy wody chłodzącej jest wyższa niż w jakimkolwiek innym systemie. W odniesieniu do wydajności, w lodówce w takim urządzeniu może być chłodzony około 2 litrów wody na godzinę. To jest już wiarygodnym i sprawdzonym rozwiązaniem. Operacja ta nie zależy od temperatury otoczenia.

Ponadto, z wyjątkiem wody butelkowanej dozowników rozróżnić kilka urządzeń do filtracji i chłodzenia przepływu płynu. Jest to bardziej istotne w dużych biurach, ponieważ duża grupa potrzebuje więcej wody.

Zalety i wady chłodzenia elektronicznych

chłodzenie elektroniczny działa poprzez specjalny moduł półprzewodnika termoelektrycznego. Jest ona zbudowana z wielu termopary. Znajdują się one pomiędzy dwoma specjalnymi płytkami. Gdy elektropary przechodzi przez prąd stały, jedna płyta będzie ogrzewany, a drugi chłodzony. Działanie jest niezależne od temperatury pokojowej. Chłodnice można ochłodzić wodą tylko do 10 ° C lub poniżej.

Główną zaletą takiego rozwiązania – całkowity brak jakichkolwiek części mechanicznych, co znacznie zwiększa niezawodność. Żywotność urządzenia jest praktycznie wieczne. Kolejny plus – brak projektu chłodniczego, więc ta grupa urządzeń bezpiecznych dla ludzi.

Wśród niedogodności procesu samodzielnie powolnego chłodzenia. W ten sposób, prędkości jest tylko 0,7-0,8 litrów na godzinę. Jeżeli sprzęt sprężarki jest bardziej odpowiedni dla biur, system ochłodzono elektronicznie doskonale przedstawia się w postaci roztworu w domu.

Górna lub dolna obciążenie

Wyróżnić dwa więcej grup urządzeń. Pierwszy – chłodnicę wodną z zewnątrz, w której pojemność jest z wody na górze. Druga grupa – przy mniejszym obciążeniu.

Nie zawsze jest to wygodne, aby zainstalować nowy 20-litrową butelkę w zewnętrznej chłodnicy z ładowanej od góry. Często urządzenia te są obsługiwane przez pracowników, którzy wodociągowych lub ludzi, którzy pracują w biurze. Na butelkach mają uchwyty, ale nie są one ułatwić łatwość montażu. Dlatego też, jeśli biuro jest głównie pracujących kobiet, to lepiej kupić chłodnicę do obniżania obciążenia.

Urządzenia z instalacją dolnej butelki jest znacznie łatwiejszy w obsłudze i utrzymaniu. Aby wymienić pojemnik wymaga znacznie mniejszego wysiłku. Wystarczy usunąć pokrywkę z pojemnika, należy zainstalować adapter i przesunąć butelkę wewnątrz urządzenia. To jest moc kobiet nawet niestabilnych. Dlatego w biurze z zespołem kobiecym powinien zakupić chłodnica wody z lodówką. Moskwa oferuje szeroki wybór sklepów, gdzie można kupić odpowiednie urządzenie.

Opcje

Zadaniem chłodnicy – chłodna lub ciepła. Ale istnieją modele, które nie są tylko zimną wodą. Podłoga ta rozwiązanie tam, gdzie jest również wbudowaną lodówkę. Typowo, pojemność komory jest niewielka – jedynie 20 litrów, ale jest na tyle drobnych szczegółów. Istnieje większa chłodnica wody z lodówki. jego cena nie jest dużo wyższa niż zwykle. Na przykład, model stanowi komorę chłodniczą HotForst V205 o objętości 60 litrów. Często w takich lodówek kilka półki na produkty.

Również komora chłodzenia, jest również takie rozwiązanie, jak generator lodowej. Na przykład, model, który przygotowuje się do lodu – ices A106C. Na dole tego kompaktowego urządzenia ma specjalny dział, w którym użytkownik może brać lodu. Cena tych rozwiązań rozpoczyna się od 20 tysięcy rubli.

Nadal masz urządzenie z ozonowania lub gazowania. Wielu wybiera chłodnicy wody do lodówki. Recenzje tych urządzeń są pozytywne, ale ich obsługa jest kosztowna. Musi być zakupiony ze zbiornikiem dwutlenku węgla.

Cooler – wygodne urządzenie do użytku domowego i biurowego.