660 Shares 7447 views

W górach Tadżykistanu – Szwajcaria w Azji Środkowej

Ludzie, którzy są zmęczeni turystyki plażowej, próbując znaleźć nową „nezataskannye” tras turystycznych. Często okazuje się, że będziemy robić do końca świata do innego kontynentu całkowicie opcjonalne. Nieznane i piękne czasami jest tuż pod naszym nosem. W górach Tadżykistanu w swoim pięknem, przepych zasługują na szczególną uwagę. Ma wszystko – hard topy dla wspinaczy, misy jezior otoczonych dziewiczych lasów, dla miłośników spektakularnej scenerii …


Na dachu świata

W górach Tadżykistanu – jest Pamiru. Większość Republika Środkowej Azji jest właśnie z gór. Pamir – oryginalne miejsce, gdzie zbiegają się w górach Tien-Szan, Hindukusz, Karakorum. To tutaj, że te wysokie szczyty górskie, szczyt Komunizmu (Ismail Somoni) osiąga 7495 m Pik Lenina (Abu Ali Ibn Sina), wysokość 7134 metrów.

Klimat kontynentalny Pamir jest ostro, opady szczyt w okresie od marca do kwietnia, co najmniej – od sierpnia do września.

trans Alai

Co gór można znaleźć w Tadżykistanie, aby zrozumieć skomplikowany system Pamir. Na północnej części masywu rozciąga Trans Alai. Po uzyskaniu niepodległości, wiele nazw miejsc w byłych republikach radzieckich zostały zmienione. Nie ma wyjątków i gór Tadżykistanu. Nazwa najwyższego szczytu Lenina, na przykład, została zmieniona na Abu Ali Ibn Sino – na cześć słynnego lekarza i naukowca encyklopedyczna muzułmanin Wschodniej.

Trans Alai rozciąga się na 200 km, zaklinowanie terytorium Chin. Wysokie góry, jak mury otaczają Kotlina Ałajska. Osiągając przełęcze i szczyty Zachodnich Saale, można cieszyć się niezwykłe widoki na najwyższe szczyty Pamiru – grzbiety szczytu komunizm szczytu North-Western Pamir Korzhanevskoy.

O szczególnym znaczeniu dla turystyki górskiej są obszary centralne Saale. W południowej części sieci z góry ostrogi przedłużyć, który pozwala na planowanie szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. W górach Tadżykistanu – siedlisko wielkich kotów. W dolinie rzeki znajdują lamparty Zauksay śnieg. Jeśli masz szczęście – można natknąć się na górników złota, złoto jest wyprane.

Niezwykła Trans Alai i jego lodowce. Oto one więcej niż 500.

Góry Turkiestańskie

Naturalna granica trzech państw – Tadżykistanem, Kirgistanem i Uzbekistanem, tworzy Turkestan grzbiet, rozciągając na 340 km. W północnej części zakresu są nieskazitelnie, niezbadany obszar, gdzie mogą znaleźć szerokie pole działalności wspinaczy, którzy są zmęczeni szlaków obhozhennye.

Ak-Su i Karavshin – obszar, na którym znajdują się wszystkie możliwości dla miłośników sportów górskich. Tutaj zawarte są już sprawdzone trasy, ponieważ nie ma możliwości pionierów. Skała składa się z granitu, piaskowca, wapienia.

góry Fan

W górach Tadżykistanu sposób wyobrazić sobie bez Kuhistan. Tak w dawnych czasach nazywano Góry Fan. Zgodnie z prawem, obszar ten jest uważany za perłę Pamiru. To tutaj jest krawędź lazur i szmaragdowych jezior z czystą wodą, która jest ponad trzydzieści. Uwięziony między wysokimi grzbietami, są one otoczone przez lasy z sosny.

Jeśli reszta z obszarów górskich są interesujące przede wszystkim dla fanów sportów ekstremalnych i alpinizmu, tutaj można odpocząć, położyć się na zielonej trawie i umarzane w chłodnych wodach wielu jezior. Wiele z nich jest pochodzenia polodowcowego.

Są szlaki górskie o różnym stopniu trudności. Bardzo często Góry Fan stały się areną wielu turniejów w alpinizmu.

diamenty Pamir

Jezioro w górach w Tadżykistanie – specjalne dekoracje. Wytrzymałe grzbiety rzeki ozdobione licznymi naturalnymi zbiornikami. Tutaj ponad tysiąc jezior.

Największy z nich – Karakul. Ciekawa historia jego edukacji. 25 milionów lat temu, ogromny meteoryt uderzył średnicy krater 45 km. I jeziora tworzą głębokość komory 236 m. Dno jest nigdy zakryte topniejące lodowce. Jezioro to nie płynie, a zatem jej słoną wodę.

Dramatyczna historia jeziora Sarez. Na początku ubiegłego wieku wielkiego upadku grzebiąc całą wieś i zablokowany dla Bartang. Jak powstała skutkiem tego ogromnego naturalne tamy jeziora, nazwany na cześć wsi, która wchłonęła. Ten wielki zbiornik położony na 60 km i do 500 m głębokości.

Tych, którzy podziwiać ten obiekt naturalny, jak Niagara, musi odwiedzić Iskanderkul. To prawdziwa perła Gór wentylator, otoczony ze wszystkich stron przez zakazanie pasma górskie. Jezioro woda jest zimna, ale latem u wybrzeży wystających zatok i jest całkiem możliwe, aby zanurzyć. Jezioro rodzi rzeki Iskander, które sitowie dół luksusową wysokość 38 m wodospad.

Hodge Mu'min – pretensjonalny solny filar

górach Tadżykistanu są pełne ciekawych zjawisk fizycznych i tajemnic. Jeden z nich – chodżowie-Mumin. Mocowanie całkowicie sól jest widoczne dziesiątek kilometrów. Wysokość filarów prawie kilometr. Na górze będzie wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić małego miasteczka.

Ciekawostka – zastrzega soli w górach tyle, aby całą ludzkość od setek lat. Szczególnie piękny widok reprezentuje Hodge Mu'min w słońcu, gdy różne kolory wlewa stoki składające się z różowym, zielonym, szarym i solą.

Przez tysiące lat wiatru uderzył w szczyt góry, a niektóre z jej zboczach cienką warstwą gleby. W kwitnie tutaj wiosennych malowniczej dywan z górskich ziół i kwiatów. Odżywia strumieni roślinności słodkowodne torują sobie drogę z wnętrza matrycy. Podobno we wnętrzu gór są ukryte i innych skał, w którym świeża woda jest ukryta.

góra soli w Tadżykistanie – przedmiotem zainteresowania turystów i lokalnej dumy.

W górach Tadżykistanu naprawdę jeszcze nie ujawniła swój wielki potencjał dla turystów i ludzi, którzy lubią aktywny wypoczynek. Ten malowniczy region, które mogą być badane przez wiele lat i za każdym razem znaleźć nowe cuda.