787 Shares 5040 views

Crochet: szydełka, opis i interesujące modele

Dzisiaj dziewiarskie stało się tak popularne, że nie tylko kobiety, ale także wielu mężczyzn dobrze zorientowanych w produkty wykonane ręcznie. W zależności od preferencji zamawiają lub kupują gotowe swetry, czapki, swetry, szaliki i wiele innych rzeczy.


Ekscentryczność względem klasyków

Oprócz klasycznych, prostych szafek, rzemieślnicy coraz częściej przyjmują zamówienia na niestandardowe produkty. Na przykład koronki dziane dla niemowląt, rękawiczki w postaci jeżowców, swetry przedstawiające jelenie oraz haczyki szydełkowe dla dorosłych i dzieci. Te akcesoria reprezentują stylizowaną głowę jakiejś prawdziwej lub fikcyjnej postaci zwierząt.

Zaczep szydełkowy może być wyposażony w oczko i wylewkę. Niektóre modele mają tylko otwór zamiast kagańca, więc osoba nosząca korek jest przekształcana w wybraną bestię.

Jako prototypy, mistrzowie wybierają najbardziej różnorodnych przedstawicieli świata zwierząt: lisy, wilki, dinozaury, żyrafy, koguty, szopy, owce, a także wszelkiego rodzaju kreskówki lub fikcyjne potwory. Poniżej przedstawiono kilka ciekawych chrząszczy i zaleceń dotyczących procesu ich wytwarzania.

Jaka przędza wybrać

Aby uzyskać silne i ciepłe szydełkowe zwierzę, należy wybrać właściwe materiały. Przede wszystkim przędza powinna być wysoka wełna: co najmniej 50%. W przeciwnym razie, szydełkowe zwierzę będzie piękne, ale niefunkcjonalne. Nie używaj całkowicie akrylowych gwintów, ponieważ produkty syntetyczne mogą być gorące, ale nie dają prawdziwego ciepła.

Jeśli mówimy o dziewiarskich dla dzieci, to tutaj należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na procent wełny w przędzy, ale także na pochodzenie surowców. Wełna owcza mogą być sztywne i oporne. Niektórzy producenci nauczyli się bardzo dobrze przetworzyć wątek i osiągnęli to, że staje się bardzo miękki. Jest to jednak wyjątek od reguły.

Jeśli potrzebujesz haczyków szydełkowych dla niemowląt, najlepszym wyborem jest wełna merynosna. Ta przędza jest uznawana na całym świecie jako najbardziej miękka i wysokiej jakości.

Łatwiej

Poniższy obrazek przedstawia kapelusz, który nawet najbardziej zielony początkujący może się połączyć.

W rzeczywistości ten haczyk szydełkowy dla chłopców, który jest prostokątnym płótnem, zaszyty w określonej kolejności. Należy zauważyć, że takie akcesorium nadaje się do stroju Heloween lub maskarady Nowego Roku. W tym przypadku zamiast wełny można używać bawełny.

Prostokąt jest dzianiny w dowolnym kierunku: od dołu, od czubka do twarzy lub odwrotnie. Materiał jest szyty w następujący sposób: za koroną i na koronie (o ile nie jest linia zgięcia). Podobnie jak wszystkie kaptury, taka naszywka musi być szyta od podbródka i do dolnej krawędzi. Dokonuje się tego, aby chronić szyję przed wiatrem i mrozem.

Dekor na domowy dinozaur

Dekorowanie prostokątnej futerka nie jest trudne: wystarczy usunąć kilka trójkątów i zszywać wzdłuż szwów od karku do góry. Trudności mogą wystąpić z pierwszym elementem, ponieważ rozmiar będzie musiał być wybrany przez doświadczony sposób: dzianina, spróbuj i bandaż. Jednak wszystkie inne trójkąty zostaną wykonane zgodnie z opracowanym szablonem.

Aby połączyć trójwymiarowe płótno, należy wyciąć w każdym drugim wierszu jedną kolumnę na początku i końcu wiersza.

Patrz ładnie szydełkowane haczyki, których opis dotyczy użycia materiałów takich jak skóra prawdziwa i sztuczna, zamszu, grubej tkaniny (dżinsy, plandeka), futra. W obecności odpowiednich nitek, grzebień dinozaurów może być zrobiony ze skóry lub zamszu. Głównym warunkiem jest wystarczająca sztywność materiału.

Uniwersalna kufa

Z reguły większość niepowtarzalnych czapeczek jest stworzona przez utalentowanych (i umiarkowanie ekscentrycznych) projektantów, którzy nie spieszy się z programami i ułatwiają życie tym, którzy chcą powielać ich twórczość.

Aby wdrożyć model, który Ci się podoba, możesz opanować podstawowe umiejętności szycia i zrozumieć, jak tworzyć klasyczne nakrycia głowy. Następnie zostanie zbadany szydełkowany zwierzę, którego schemat jest ulepszoną półkolistą czapką.

Do produkcji można stosować przędzę o dowolnej grubości. Stosowany jest schemat kolumn z nacięciem (CCH). Zasadniczą zasadą jest to, że 12 CLS są dzianiny w pierwszym rzędzie, aw każdym kolejnym dodatku są również wykonane w 12 punktach. Jeśli mistrz chce uzyskać bardziej gęste płótno, powinna używać kolumn bez szydełka (RLS). Tutaj algorytm pracy będzie nieco inny: pierwszy rząd to 6 RLS i dodanie nowych elementów w sześciu punktach.

Cechy pracy

Aby dolna część nasadki była prawidłowo ukształtowana, należy postępować zgodnie z powyższym opisem. Miejsca mogą być oznaczone plastikowymi znacznikami. Jeśli średnica dna wynosi już 1-2 cm, to co jest wymagane, trzeba dodać jeden rząd bez dodawania. W kolejnym wierszu wykonaj podstawową instrukcję (wpisz nowe elementy w 6 lub 12 punktach), a następnie powtórz serię bez dodatków i serii rozszerzania. Teraz możesz kontynuować pracę bez zakładania nowych barów.

Wymagana jest określona sekwencja (kolejne rzędy), aby nakrętka miała gładki kontur. W przeciwnym razie, jeśli intensywna ekspansja pójdzie do dziania równej tkaniny, może dojść do brzydkiego, gwałtownego przejścia.

Jeśli zwykłe wzory i wzory już zdążyły się zmęczyć i znudzić, można zastosować wzór "krzaków". Daje produkt niewielki efekt azuru.

Ta część czapki, która pokryje uszy, może być bardziej gęsta, przy użyciu np. Słupów bez szydełkowania.

Warianty wystroju

Aby zwykły kapelusz stał się zwierciadłem zwierząt, użyj kilku technik:

  • Na etapie selekcji materiału korzystnie stosuje się przędzę polerowaną lub bardzo puszystą o odpowiednim kolorze.
  • Koniecznie dzianiny "uszy".
  • Wykonaj aplikacje w postaci oczu i nosa.
  • Uzupełnij obraz o charakterystycznych i rozpoznawalnych cechach (wąsy, rogi, zęby).

W tym przypadku wymienione elementy mogą mieć charakter naturalistyczny lub wyłącznie dekoracyjny. Poniższe zdjęcie przedstawia ciekawy i niezwykły zwierzęcy mol w postaci jagnięcina.

Do jego produkcji użyto techniki, takiej jak "wspaniała kolumna". Jest to wykonywane w bardzo podobny sposób jak "krzak", podczas gdy kolumny mają nie tylko wspólną bazę, ale również wierzchołek. Po każdym rzędzie bujnej kolumny są przymocowane kęsy bez szydełkowania.

Po ułożeniu podstawy futrzanej czapki (półokrągła czapka), węzeł, z którymi krawaty będą szyte. Potem zaczynają dekorować. Tutaj można ograniczyć się do uszu owiec, ale szczególnie pilni mistrzowie mogą dodać kufę.

Jak przymocować uszy

Każdy ucho dekoracyjne składa się z dwóch części: zewnętrznych i wewnętrznych. Pierwszy będzie nieco większy i powinien być dziany z głównej przędzy barwnej. Druga, tym samym, jest mniejsza, a potrzebny jest materiał o kontrastowym kolorze. Algorytm do produkcji dużej części:

  • Uruchomić łańcuch 7 pętli powietrznych (VP).
  • Aby skontaktować się z każdym z nich w RLS.
  • W pętli 8. wykonaj 3 RLS.
  • Na odwrocie łańcucha również wiązać 7 RLS.
  • Na końcu szczegółu połącz 3 RLS z jednej z pętli podstawy.

Następnie wszystkie wiersze będą okrągłe: na początku należy wykonać pętlę powietrzną, a na końcu – kolumnę łączącą.

W każdej pętli podstawy muszą być powiązane dwa elementy: RLS lub CLS. Aby utworzyć wąską krawędź, musisz zastosować system RLS, a po przejściu na produkcję szerokiej strony nie można wykonywać bez wyższego poziomu COS.

Wielkość części jest regulowana poprzez wykonanie tej lub tej liczby wierszy. Na przykład mały ucho może być połączony z dwóch, a duży z trzech rzędów. Jeśli trzy poziomy WPR są za dużo, ostatni wiersz jest wykonywany przez RLS. Części połączone nitkami o różnej grubości będą miały różne rozmiary: cienka przędza będzie odpowiednia do wykonania małych ucho, a gruba na dużą. W tym przypadku liczba wierszy i pętli w elementach będzie taka sama.

Ukończone uszy połączone są jak pokazano na zdjęciu i zaszyte.

Następnie składają, przyklejają zagłębienie i szyć do produktu.

Tutaj powinno to się okazać.

Aby wykonać aplikacje w kształcie kagańca owiec, potrzebna będzie gruba tkanina, guziki i nici. Wycięte elementy mogą być szyte na głowie lub wklejone za pomocą pistoletu.

Na tym etapie kończy się szycie futra. Wspomniane powyżej schematy szydełkowania można szczegółowo wdrożyć lub wykorzystać jako podstawę dziewiarskich eksperymentów.

Czapki Potwora

Wielu matek chętnie ubiera swoje dzieci w jasnych i fantastycznych nakryciach, które wyglądają jak głowy potworów. Aby stworzyć takie gąsienice szydełkowane, wykresy i opisy nie są konieczne. Można przymocować cięte lub powiązane części do niemal każdej bazy. Najłatwiej jest zrobić jednookiego potwora. Oczy są przymocowane okrągłe lub wydłużone i uzupełnione rzęsami, zębami, rogami, rękami, ogonem i innymi elementami.