190 Shares 8321 views

Sen z dzieciństwa – piankowa płaszczyzna z tworzywa sztucznego

Najważniejszym aspektem wnętrza będzie samolot wykonany z tworzywa piankowego. Dobrze wykonany model i stały pod sufitem wygląda bardzo imponująco i dosyć nadzwyczajnie. Budowanie jakościowego urządzenia śmiertelnego jest bardzo pracowitym procesem i jak to zrobić bez żadnych błędów, powiemy Ci w tym artykule.

Zalety modeli z tworzywa piankowego

Za pomocą piany można symulować materiały, takie jak metal, gips lub tworzywo sztuczne. Wizualnie gotowe modele samolotów z tworzywa piankowego nie różnią się w żaden sposób od nich. Ponadto łatwość wytwarzania na układzie klienta i możliwość malowania w dowolnym kolorze pozwala tworzyć bardzo realistyczne modele. Są to następujące zalety:

1) Łatwość – umożliwia łatwe transportowanie dużych konstrukcji, ale również mocowanie ich pod sufitem.

2) Siła – jeśli większość materiałów po upadkach lub wstrząsach pęknie, pianka jest przeciwna, bardziej odporna na wszelkiego rodzaju wpływy. Element naprawczy można szybko przykleić.

3) Bezpieczeństwo – materiał ten nie ma negatywnych skutków dla środowiska, jest całkowicie bezpieczny dla dzieci, nie powoduje alergii i nie wchłania pyłu.

Najprostsze konstrukcje

Początkujący w aeromodellingu powinni najpierw zebrać szybowiec. Może różnić się od innych w takich parametrach jak masa, wymiary, proporcje i technologia tworzenia skrzydła. Na przykład model o rozpiętości skrzydeł 400 mm i gramaturze 26 gramów jest uważany za szybowiec szybowca, a prawy rzut może utrzymywać się w powietrzu przez około 30 sekund. Jeśli zdołasz zbudować taki model i przekroczyć wynik, możesz bezpiecznie przejść do konkursu. Szybowiec jest oczywiście pianką plastyczną, ale aby stworzyć idealny model, musisz obliczyć optymalną masę, kształt i powierzchnię powierzchni łożyskowych już na etapie projektowania. Takie szkolenie umożliwi już bardziej zbliżenie się do poważnych i dużych modeli. Prace zaczynają się od budowy rysunków w pełnym rozmiarze, produkcji szkieletów, kadłuba, stabilizatora i, oczywiście, doboru materiałów.

Zalecenia dotyczące produkcji

Każdy model zaczyna się od urodzenia przy produkcji skrzydła, stabilizatora i stępki. Po zaznaczeniu tych elementów można ostrożnie wyciąć skalpelem i rozpocząć profilowanie. Z linii o maksymalnej grubości najlepiej jest usunąć ostry nóż. Części mogą być dostarczane z innym ziarnem piasku. W niektórych projektach można wykonać zbrojenie skrzydłowe za pomocą dopasowania. W każdym przypadku zachowaj ostrożność podczas tworzenia szablonu. Nieprawidłowy szablon może zignorować wszystkie kolejne prace. Już gotowy model samolotu wykonany z plastikowych wagi piankowej z własnymi rękami, eliminuje zniekształcenia itp. Rozumiemy dalej.

Samolot wykonany z tworzywa piankowego ręcznie

Przy pomocy różnych symulatorów konieczne jest przeprowadzenie matematycznego modelowania zarówno samolotu jak i jego poszczególnych części. Albo można znaleźć gotowe projekty w Internecie, wystarczy je wydrukować. Jest to najistotniejszy etap i jeśli są jakieś błędy, samolot z pianki nie może latać.

Następnie należy trochę pracować nad samą technologią. Nacisk położony jest na cięcie piany. Jak pokazuje praktyka, najdokładniejsze cięcie można wykonać za pomocą drutu wolframu lub drutu niklowego, podgrzanego prądem 1,5 A, skonstruowanego na przykład przy użyciu piły. W przypadku przekrojów poprzecznych, płyt ogniotrwałych lub szablonów cienkiego aluminium umieszcza się na końcach materiału. Ta technologia jest niezbędna przy produkcji skomplikowanego skrzydła, zmiennego profilu i dowolnych części krzywoliniowych. Podczas wypracowania można natychmiast zacząć wycinać szczegóły rysunków przenoszonych do plastiku piankowego.

Przy produkcji kadłuba i skrzydeł należy bezwzględnie przestrzegać wymiarów. Jakakolwiek nadmiar lub chropowatość może być wykończona skórą, tutaj wadę trzeba wkleić, co jest niepożądane. Jeśli są zlokalizowane części samolotu, należy zadbać o jego wewnętrzne dopasowanie na etapie montażu kadłuba.

Opakowanie struktury

Jeśli wyrób go już na gotowym modelu, to w niektórych miejscach będzie to bardzo problematyczne w obróbce powierzchni taśmą szkocką. Dlatego zaleca się to zrobić na oddzielnych częściach i ostrożnie wyciąć po złączach. Idealnie, nie powinno być "nagiego" miejsca piany, powinieneś reprezentować cały model tak, jakby był w kokonie ochronnym. Wyjątkiem może być tylko kadłub. Niezależnie od koloru, pierwsze warstwy muszą być przyklejone przezroczystą taśmę, a następnie zgodnie z pożądanym kolorem.

Obróbka cieplna

Ukończony po ścisłym dopasowaniu samolotu z tworzywa piankowego pociągnij i wygładź konwencjonalnym żelazkiem. Regulator powinien być umieszczony pomiędzy syntetycznym a wełną. Następnie wygładź kaptur, nie brakuje jednego szczegółu w całym obszarze. Uważaj na temperaturę, lepiej jest, aby było trochę mniej niż marnować otwór. Konieczne jest również uwzględnienie faktu, że podczas ciągnięcia tych szwów, które nie zostały nałożone, rozproszy. Szczególnie należy zachować ostrożność podczas napinania rowków sterujących tak, aby po zakończeniu obróbki cieplnej działały w obu kierunkach.

Dla wielu jest to marzenie dzieciństwa w zakresie aeromodellingu. Do chwili obecnej dostępna jest duża liczba gotowych modeli lub projektantów, dzięki czemu będzie można zbierać samoloty z tworzywa piankowego w jak najkrótszym czasie. Możesz łatwo znaleźć zdjęcie pożądanego statku powietrznego, w tym w naszym artykule. Nadszedł czas, aby zrealizować swoje marzenie!