174 Shares 3928 views

Jak upiec bochenek: ciasta ozdoby receptury

Loaf – tradycyjne ciasta weselne, które jest symbolem nie tylko szczęścia rodzinnego, ale również płodności, jak również przejście od beztroskiego kawalerskiego życia do życia pełnego obowiązków. Mamy piec tylko doświadczonych kobiet, które zostały szczęśliwie żonaty. W przypadku, w żadnym wypadku nie wolno bezdzietny, rozwiedziony i wdowy. Wierzono, że ich los może mieć wpływ na przyszłe życie młodych. Jak upiec chleb, nie każdy wie. Po tym wszystkim, tradycja powoli zanika w zapomnienie. Jednak recepty zostały zachowane do dziś.


Trochę tradycji

bochenki przepisy mogą różnić się od siebie. Jednak proces pieczenia i obrzędy towarzyszące pozostają niezmienione. Idealny dzień gotować bochenek ślub – sobota. Wszystko, czego potrzebujesz do pieczenia jest doprowadzone do domu, gdzie będzie ona ulegać przygotowania do uroczystości.

Przygotowanie ślubu bochenek musi towarzyszyć wszystkich niezbędnych rytuałów. W przeciwnym razie nie będzie miał magiczną moc, która jest mu winien. małżeństwo jest teraz odbywa się pod koniec tygodnia. Dlatego też w większości przypadków, chleby ślubne zakupione w cukierni. To jest złe. Bochenek powinien upiec krewnych nowożeńców.

Warto zauważyć, że wielkość bułeczka jest również ważna. Jest tam znak: im bochenek, szczęśliwsze i silniejsze będzie małżeństwo. Dlatego też, jeżeli jest to pożądane, wiele elementów do pieczenia spływu może być zwiększona. W dawnych czasach chleby pieczone na tyle duża, że podnoszą one jedna osoba była po prostu niemożliwa.

Jak upiec bochenek ślub w domu

Upiec chleb dla nowożeńców, wszystkie produkty muszą być przygotowane z wyprzedzeniem. wymagane do przygotowania wypieków:

 1. Od 7 do 9 filiżanek mąki.
 2. 20 g suchych drożdży.
 3. 100 g oleju roślinnego lub podstawa kremu.
 4. Pół mleko kubka. woda, może być w razie potrzeby.
 5. 10 jaj kurzych.
 6. 2 godz. Soli.
 7. Od 6 do 8 łyżek cukru.
 8. Przyprawy do smaku. W tym przypadku lepiej jest użyć cukier waniliowy, skórkę z cytryny lub cynamonu.
 9. Wypełniacze do smaku – rodzynki, cukierki, orzechy, i tak dalej.

Przygotowanie ciasta

Tak, jak upiec chleb dla nowożeńców? Przede wszystkim trzeba przygotować samemu. nie zaleca się piec babeczki w złym nastroju. Po bochenek powoduje powstanie nowego małżeństwa. Dlatego piec powinien być tylko w dobrym nastroju. Wszystkie przepisy zacząć chleba przygotowania ciasta. Jest to najbardziej krytyczny moment. Tak jak upiec bochenek domu, nie każdy może, powinien śledzić sekwencję i zrobić wszystko dokładnie.

Na początek zaleca się rozgrzać trochę mleka lub wody. Płyn powinien być ciepły, ale nie gorący. Mleka należy wlać do głębokiego zbiornika. Tutaj jest to konieczne, aby dodać suche drożdże i delikatnie wymieszać wszystko. Potrzeba, aby dodać płyn cukru. Wystarczy ją łyżką. Powinien on być rozpuszczony w mleku.

Następnie napar jest konieczne dodanie małej ilości mąki pszennej. To musi być przesiane przez sito. W rezultacie powinien dostać ciasto jak naleśniki. Gotowy napar powinien lekko posypać mąką, przykryć ręcznikiem lub szmatką. W tej postaci mieszanka powinna stać przez 1-1,5 godziny. Zapoznaj się z gąbki może być, gdy jest zmaksymalizowane. Jeśli czas nie zostanie przeprowadzona, może być utworzona pęknięć.

Można przyspieszyć ten proces w razie potrzeby. W związku z tym, zdolność do parzenia powinien być umieszczony w misce wypełnionej ciepłą wodą. Należy zdawać sobie sprawę, że ten rodzaj wody należy regularnie zmieniane. Ma to na celu utrzymanie określonej temperatury.

wyrabiania ciasta

Jak upiec bochenek wesele dla nowożeńców? Proces ten wymaga starannego przygotowania, a także zgodność ze wszystkimi przepisami. Gdy ciasto jest gotowe, można przystąpić do zagnieść ciasto. Jak to zrobić?

Pierwszym etapem jest oddzielenie białka z żółtka. Można to zrobić za pomocą pustą plastikową butelkę. Jednym z żółtek powinny być pozostawione do smarowania obrabianego przed pieczeniem. Co zrobić z resztą? Pozostałe żółtka należy starannie zmielić z cukrem. Otrzymaną masę powinny być wprowadzone do zaparzania. mąka pszenna należy wlać do głębokiego pojemnika, oddzielając niewielką ilość do tworzenia biżuterii. Będzie to wymagało około jednej filiżanki.

W osobnym pojemniku, aby wzbudzać białek. Teraz nie jest konieczne przygotowanie na bazie oleju roślinnego, albo w kąpieli wodnej w celu stopienia masła. Mąka jest konieczne, aby zrobić małe wgłębienie, a następnie wlać żółtka z wywaru i bitych białek do niego. Masa jest dodanie soli i oleju. Potem trzeba zagnieść ciasto dobrze na bochenek. W rezultacie, masa powinna przestać trzymać się rękami. Ten proces trwa około 30 minut, ciasto powinno mieć gładką i elastyczną.

Gdy masa jest gotowa, jest konieczne, aby przesunąć do miski i umieścić w cieple przez około dwie godziny. Po tym, ciasto powinno być obmyat i pozostawić na pewien czas. Powinna wzrosnąć.

Formowania ciasta

Tak, jak upiec bochenek i ładne różowe? Gdy ciasto jest gotowe, można przystąpić do tworzenia bochenka. Jak to zrobić?

Aby rozpocząć się oddzielić od całkowitej masy od 500 do 600 g ciasta. Kwota ta będzie wystarczająca do wytworzenia biżuterii. Pozostałego ciasta niezbędnej do utworzenia piłkę. stoiska piekarnicze obleczona pergaminem. Należy rozłożyć kulę ciasta. Preforma jest zalecane, aby zwilżyć wodą. Należy to zrobić bardzo ostrożnie.

Jesteś teraz gotowy do produkcji biżuterii. Blanks sam bochenek w procesie produkcyjnym należy zwilżyć wodą regularnie. Aby to wszystko nie wyschły lub pęknięty. Chociaż nie są wykonane dekoracje, bochenek może zwiększyć rozmiary.

metody dekoracji

Dekorowanie bochenka – to kolejny przełomowy moment. Proces ten należy podkreślić. Mimo wszystko, każdy element wystroju niesie pewne znaczenie. Istnieje kilka sposobów, aby udekorować babeczki. W pierwszym przypadku, elementy są przymocowane do jeszcze wilgotną karawany. Metoda ta nadaje się tylko dla doświadczonych gospodyń domowych. Po tym wszystkim, istnieje ryzyko, że dekoracje będą niejasne i tracą swoją atrakcyjność.

Drugi sposób – to ozdoba bochenek przez 15 minut, aż gotowane. Metoda ta jest odpowiednia dla tych, którzy ozdabia pieczenie po raz pierwszy. W tym przypadku elementy mają czasu rumiane, nie tracąc swój kształt.

Biżuteria i ich znaczenie

Wedding bochenek do dekoracji elementy, które mają ukryte znaczenie. Co wybrać, aby ozdobić pieczenia? Najczęściej używane do dekoracji:

 1. Kiście Viburnum. Jest to jeden z niezbędnych dekoracji tortów weselnych. Element ten symbolizuje bogactwo i miłość.
 2. Warkocz. Element ten jest używany do dekoracji Wszystkie chleby umieszczenia go wzdłuż krawędzi bułkę. Braid – symbol słońca.
 3. Kłos pszenicy. Ten element jest symbolem płodności.
 4. Róż. Te kwiaty są tradycyjne dekoracje karawany ślubu. Ponieważ symbolizują miłość.
 5. Pozostawia. Powinny one być również obecny na pieczenia. Po liści – symbol płodności i młodości.

Jak wyrzeźbić biżuterię

Zrobić dekoracje do bochenka – trudne zadanie, które wymaga dokładności i pewną wiedzę. Tak więc, oto kilka sposobów, aby utworzyć elementy testu:

 1. Rzeźbić kilka kaliny, trzeba toczyć kulki są wystarczająco grube. Następnie, każdy przedmiot obrabiany zostać przecięty na dwie części. W rezultacie, należy uzyskać półkulę. Powinny one być ustalone na powierzchni bochenka, które tworzą się w tym samym czasie oddział kaliny.
 2. Aby wykonać warkocz, skręcać ciasto trzy uprząż. Ich długość wynosi 2,5 razy obwód bochenka. Jedna krawędź półfabrykatów niezbędnych do dokładnego naprawić, a następnie warkocz warkocz z nich. Pod koniec elementu powinno rozwiązać szpikulca.
 3. Aby kłos pszenicy, powinny toczyć opaski. Jeden koniec musi być wąski, a drugi – szeroki. Następnie przedmiot musi zostać przeniesiona do bochenka. Szeroka krawędź musi być lekko nacinania nożyczki, tak aby utworzyć coś podobnego uszu.
 4. Rzeźbić różę, trzeba toczyć 3-4 cienki okrąg. Jeden z wykrojów się rolka do rolki i następujące owinąć wokół niego, pochylając się lekko na brzegach. W rezultacie powinien mieć dokładne i ozdoby.
 5. W celu utworzenia arkusza, konieczne jest, aby wyciąć z ciasta diament, a następnie naciąć brzegi. W rezultacie, należy uzyskać zęby. Żyły na liściach mogą być wykonane z nożem.

Czy zrobić wgłębienie dla soli

W środku weselu bochenek, co do zasady, zrobić małą depresję. Po pieczeniu, który został umieszczony w małym pojemniku z solą. Wycięcie na pieczenia należy również do dekoracji. Można używać przedmiotów takich jak ogon, uszy lub liści.

Gdy nowożeńcy zaprezentuje bochenek, będą musieli zerwać kawałek pieczenia siebie i zanurzył go w soli do jedzenia. Jest to obowiązkowy rytuał, który symbolizuje dziobać soli spożywane razem, jak zapowiada pary szczęśliwe życie.

Jak upiec bochenek

Przygotowując dekoracje do pieczenia, należy włączyć piekarnika i podgrzać do 200 ° C. Gdy wszystko jest gotowe dzieło, trzeba ozdobić swoją kulę ciasta. Na koniec bochenka powinna obejmować roztwór przygotowany z żółtka i łyżka wody. Ze względu na to, pieczenie będzie różowo i apetyczny.

Tak, jak upiec pyszny chleb na uroczystość ślubu. Naczynie z preparatu powinna być umieszczona w rozgrzanym piecu. W trakcie pieczenia nie wolno otwierać drzwi i sprawdzić gotowość pieczenia. W przeciwnym razie, Bochenek osiądzie i tracą swój blask.

Podczas wypalania powierzchni rumiane, konieczne jest, aby zamknąć naczynia folii, a następnie obniżyć temperaturę pieca 180 ° C, Kiedy chleb jest gotowy, należy schłodzić przez 20 minut. Aby to zrobić, należy wyłączyć piekarnik i otworzyła drzwi. Nieco ochłodzono to bardzo dobry stosunek się na płytki tacy i uprzednio pokryta tkaniną.

Ostatnim etapem

Powierzchnia bochenka należy posmarować masłem. Również dla tych celów można używać wody z cukrem. Muffin Top powinna przykryć ręcznikiem papierowym, a następnie ręcznikiem. Pieczenia w ten sposób powinno „odpoczynek” w nocy. Warto zauważyć, że można przedstawić bochenek na jego urodziny.

Dokonywanie bułkę ślubu – to wydarzenie, które wymaga dokładności i pełnego zaangażowania. W jego tworzenia gospodyni powinna zainwestować część swojej duszy. Upiec bochenek trzeba kochać i modlitwy.